Az erősen tartalékos Chelsea 1–0-ra kikapott odahaza a Manchester Citytől a Premier League 19. fordulójában.

Chelsea–Manchester City 0–1 (0–0)
London, Stamford Bridge, 39 998 néző. V: Tierney
Chelsea:
Kepa – Azpilicueta, Koulibaly, Thiago Silva, Cucurella (Hall, 68.) – Zakaria, Kovacic – Zijes (Gallagher, 68.), Pulisic (Chukwuemeka, 22.), Sterling (Aubameyang, 5.; Hutchinson, 68.) – Havertz. Menedzser: Graham Potter
Man. City: Ederson – Walker (Akanji, a szünetben), Stones, Aké, Cancelo (Lewis, a szünetben) – De Bruyne, Rodri (K. Phillips, 87.), Gündogan – Bernardo Silva (Mahrez, 60.), Haaland, Foden (Grealish, 60.). Menedzser: Josep Guardiola
Gólszerző:
Mahrez (63.)

A bajnokságot vezető Arsenal keddi pontvesztésével (Newcastle 0–0) öt pontra zárkózhat fel a City, írták a meccs előtt a lapok, és a legtöbb figyelem Erling Haalandra esett, aki 21 gólt szerzett a Premier League mostani idényében 15 mérkőzésen – miközben a teljes Chelsea húszig jutott 16 bajnokin.

Haaland az első félidőben elrontott egy helyzetet, a másodikban helyzetbe sem került, de így is megszerezték a három pontot a manchesteriek. A nagyon tartalékos londoniakat az ág is húzta, Raheem Sterling és Christian Pulisic is hamar lesérült, a csereként beálló 19 éves támadó, Carney Chukwuemeka lövése pedig a kapufán csattant.

Jellemző a Chelsea gondjaira, hogy miután egy szép akció végén a vendégek két cserejátékosa, Jack Grealish és Rijad Mahrez összehozott egy gólt, Graham Potter a Lewis Hall, Conor Gallagher, Omari Hutchinson triót tudta csak a pályára vezényelni, és le kellett cserélnie a Sterling helyére befutó, de nagyon gyengén futballozó Pierre-Emerick Aubameyangot is.

Igyekezett pár húzással meglepni az ellenfelet Josep Guardiola, de most nem a taktikai finomságok döntöttek. A volt chelsea-s védő, Nathan Aké is majdnem gólt szerzett, a legfontosabb pillanatban azonban meglökte csapattársa, Rodri, a fejese ezért csattant talán a lécen.

A hajrára Guardiola a pályára vezényelte a nyáron 49 millió euróért vett középpályást, Kalvin Phillipset, a mérkőzés hőse azonban a még tizenéves londoni középpályás, Lewis Hall lehetett volna, ám az ötös bal sarkától a léc fölé vágta Chukwuemeka passzát.

Jó iramú mérkőzésen fontos három pontot szerzett a City tartalékos ellenfele otthonában. 0–1

HÉTFŐN JÁTSZOTTÁK
Brentford–Liverpool 3–1 (Konaté 19. – öngól, Wissa 42., Mbeumo 84., ill. Oxlade-Chamberlain 50.)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Arsenal–Newcastle United0–0

Everton–Brighton 1–4 (D. Gray 90+2. – 11-esből, ill. Mitoma 14., E. Ferguson 51., March 54., P. Gross 57.)
Leicester City–Fulham 0–1 (A. Mitrovics 17.)
Manchester United–AFC Bournemouth 3–0 (Casemiro 23., Shaw 49., Rashford 86.)

SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Southampton–Nottingham Forest 0–1 (Awoniyi 27.)
Leeds United–West Ham United 2–2 (Gnonto 27., Rodrigo Moreno 70., ill. Paquetá 45. – 11-esből, Scamacca 46.)
Aston Villa–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Ings 78., ill. Podence 12.)
Crystal Palace–Tottenham Hotspur 0–4 (Kane 48., 53., Doherty 63., Szon Hung Min 72.)

20. Southampton18331215–33–1812

A Chelsea csak egyet nyert meg előző 8 bajnokijából.

Amióta a Cityhez igazolt (2018), Mahrez szerezte a legtöbb gólt csereként beállva a PL-ben (9-et).

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Kalidou Kolibaly ellöki a jobb szélen meginduló Mahrezt, sárga lap, jogos ez is.

90. perc HELYZET, Hall az ötös bal sarka elől a léc fölé vágja Chukwuemeka szép indítását!

Négy perc a ráadás.

89. perc Mateo Kovacic odarúg Grealishnek, sárga lap. Ma az első!

A 49 millió euróért vett szűrő eddig 1 percet játszott a PL-ben ebben az idényben.

86. perc A versenysúlyát visszaszerző Kalvin Phillips be, az Azpilicueta által a pályáról valósággal letolt Rodri le.

84. perc Havertz és Rodri is a földön. Nagyon leült a meccs a hajrára.

Guardiola: 34 bajnoki Londonban, csak 7 vereséggel, a Chelsea előző 10 bajnokiján odahaza csak egyszer kapott ki. X?

79. perc Mezőnyharc, hatalmas iram, nagy hazai fölény, rossz passzokkal. Stones és Gallagher is keményen szerez labdát, majd egymásba rúgnak. Aztán futnak tovább, mert ez a PL.

74. perc Hutchinson beadását Havertz hétről a kapus elé fejeli, de les is. Kovacic jobbal 29-ről a léc fölé lő.

73. perc Hiába vetődik Haaland, nem éri el az ötösön bevetődve sem Haaland De Bruyne jobbról jövő lapos beadását.

68. perc Az utolsó hazai varia: Aubameyang, Zijes és Cuccurella le, Lewis Hall, Conor Gallagher és az újonc Omari Hutchinson be.

Mahrez: 12 bajnoki, 2 góllal és 1 gólpasszal... 570 perc alatt.

GÓLVIDEÓ ITT!

63. PERC VEZET A CITY! Grealish balról ballal De Bruyne passza után szépen ad középre, picit jobbról RIJAD MAHREZ jobbal a kapu közepébe lő. Három méterről, laposan, Cuccurellát megelőzve: 0–1!

61. perc Ederson messze kint a kapujából, Akanji szereli végül a bizonytalan kapus helyett Aubameyangot.

A Manchester City a legutóbbi 10 Premier League-meccséből hetet megnyert a Chelsea ellen, annyit, mint az előző 25-ön.

60. perc Silva és Foden le, Rijad Mahrez és Jack Grealish be.

59. perc Silva passzát kissé jobbról, 11-ről De Bruyne a bal alsó mellé vágja.

56. perc Silva jobbal a jobb sarok mellé rúgja Havertz passzát, középről, hét méterről. ZICCER! És nagy mentés, az elforduló Rodri a hátsójával blokkolt tulajdonképpen.

Videó ITT!

51. perc Kapufa! Aké fejesénél csak a szerencse menti meg a hazaiakat, majdnem betalált az ex. Az ötös bal sarkáról Kovacic mellől a lécre fejeli De Bruyne bal oldali beadását, nem sokkal elvétve a bal felsőt. Ha Rodri nem lök rajta hatalmasat...

48. perc Chu rossz passzát Haaland ballal a bal alsó sarok mellé rúgja, nem sokkal.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Rico Lewis be, Cancelo le, Manuel Akanji meg Walkert váltja.

Portugália: Roger Schmidt kiakadt a Chelsea viselkedésére – videó.

A meccs legjobbja

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Kissé jobbról, hétről kapura lő Cancelo, blokkol azonban Koulibaly. De Bruyne ballábas, 18 méteres lövését Azpilicueta blokkolja.

Két perc a ráadás.

44. perc De Bruyne ballal 17-ről, picit balról a kapushoz lő.

Videó ITT!

44. perc KAPUFA, Chukwuemeka gondol egyet, két csel után jobbal 17-ről, kissé balról jobbal a jobb oldali kapufa tövére lő. A kipattanó Stonesé, a lövésbe Rodri beleért még.

41. perc A jobb szélről ballal Zijes ölön lövi a kapust a labdával.

9 gólpassz, 57 helyzetet teremtő passz, De Bruyne az idényrekorder.

38. perc Helyzet,
Haaland Koulibaly mellől jobbal tízről a bal alsó mellé lő, De Bruyne lapos passza után.

A City még csak egyszer nyert sorozatban háromszor a Chelsea ellen.

33. perc Göndogan egy csel után jobbal a bal alsó mellé lő kissé balról, 17-ről.

31. perc Cancelo jobbról jobbal középre ad, Koulibaly oxyval a léc alá lőne hatról, Kepa fogja a labdát a léc alatt.

28. perc Rodri odalép Zijesnek, szabadrúgás. A sértett labdaérintését kifejeli a kapu elől Haaland.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

27. perc A Chelsea nem tud mit kezeni a City letámadásával, Zijes megindul, Azpilicuetát szereli Rodri.

24. perc Zijes jobbról 15-ről kapura lő, Ederson jobbra eldőlve véd, előtte Silva blokkolta az ötös előtt Chukwuemeka jobblábas, 12 méteres próbálkozását.

23. perc Újabb chelsea-s csere! Kolulibaly cipőfűzője elszakadt.

22. perc Chukwuemeka be, Pulisic le.

A Chelsea a Premier League-ben a legutóbbi két hazai meccsét elveszítette a City ellen – csak a Blackburn (1993-1995) és az Arsenal (2020-2022) ellen szenvedett zsinórban három vereséget a Stamford Bridge-en.

21. perc Haaland szereli a jobb szélen Zakariát, Cuccurella és Kolulibaly közbelép, Kepa meg fogja szépen Azpilicueta beadását.

20. perc Folytatja, a pálya mellett is ápolták picit.

18. perc Pulisic is a földön, a jobb bokája fáj.

16. perc STONES! Cancelót szereli Cuccurella, Havertz indítja Pulisicet, akit szerel az ötös bal sarkán zseniális becsúszással Stones.

15. perc Kovacic passzát jobbal 12-ről, kissé jobbró Stonesba rúgja Aubameyang.

14. perc Cancelo indítja a jobb szélen Gündogant, a jobblábas beadásra kivetődik Haaland elé Ederson.

13. perc Hatalmas iram, sok rossz passzal.

9. perc Kovacic pazar csele után Zakaria vált Cuccuerellával, aki 27-ről, kissé balról ballal nem sokkal lő a rövid felső sarok mellé, oldalháló.

7. perc Cuccurella szereli a 16-oson belül e Bruynét.

5. perc Pierre-Emerick Aubameyang a pályán.

5. perc De Bruyne keresztpassza pazar, Silva kivágja az ötösről Foden ballábas beadását.

De nem sokáig.

3. perc A pályán, a jobb combja fáj, Aubameyang máris melegít. Sterling sántikál, de folytatja.

2. perc Stones odalép Sterlingnem, ápolás. Sérülés is.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta sötétkékben, a vendégek világoskék mezben és fehér nadrágban.

Természetesen megemlékezünk Peléről ma is.

Egy kis örökmérleg: 170 meccs, 69 Chelsea- és 61 City-sikerrel, 229, ill. 218 rúgott góllal.