Az Arsenal nem bírt a remekül védekező Newcastle Uniteddel

D. Á.D. Á.
2023.01.03. 20:43
A Newcastle-nek Sakát is sikerült kikapcsolni (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójában az Arsenal gól nélküli döntetlenre végzett a Newcastle United ellen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ
ARSENAL–NEWCASTLE UNITED 0–0
London, Emirates Stadion. Vezette:
Madley
ARSENAL: Ramsdale – White (Tomijaszu, 76.), Saliba, Gabriel Magalhaes, Zincsenko – Ödegaard, Partey, Xhaka – Saka, Nketiah, Martinelli. Menedzser: Mikel Arteta
A kispadon: Turner (kapus), Butler-Oyedeji, El-Neni, Holding, Lokonga, Marquinhos, Tierney, Tomijaszu, Fábio Vieira
NEWCASTLE: Pope – Trippier, Schär, Botman, Burn – Longstaff, Guimaraes, Willock (Saint-Maximin, 87.) – Almirón (J. Murphy, 68.), Wilson (Wood, 68.), Joelinton. Menedzser: Eddie Howe
A kispadon: Dúbravka (kapus), Anderson, Lascelles, Lewis, Manquillo, Ritchie

Az Arsenal rendkívül veszélyesen kezdte a mérkőzést, a 3. percben Martinelli tört be a tizenhatoson belülre, a lövése lepattant a vendégek egyik védőjéről. A Newcastle védői nem tudtak felszabadítani, de ezt végül megtette helyettük Ödegaard – a norvég támadó középpályás csúnyán a kapu fölé vágta a labdát.

Néhány perc elteltével Saka robogott el a jobb szélen, nem lehetett megállítani. Az angol szélső kissé kisodródott helyzetből próbálkozott, Pope lábbal védett.

A korai hazai rohamokat követően a Newcastle-nek sikerült lassítania a játékot, s inkább a keménységről szólt a játék – az első félidő hajrájában öt sárga lapot osztott ki a bíró. A 35. percben Ödegaard beadása után Gabriel fejelt nagyjából tíz méterről, a labda a bal kapufa mellett suhant el.

A fordulás után a „szarkák” is előrébb merészkedtek, Ramsdale hibája után a jobb oldalról próbálkozhatott Almirón egy lapos beadással, Wilson azonban lemaradt az átadásról.

Az egész mérkőzésen remekül védekezett a Newcastle, de a 87. percben így is bezsebelhette volna a három pontot az Arsenal – Nketiah lövésénél Pope védett lábbal.

A találkozó 0–0-s döntetlennel ért véget, az Arsenal így nyolc ponttal vezet a Manchester City előtt, amely csütörtökön játszik a Chelsea-vel.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+7. perc: ITT A VÉGE, 0–0-S DÖNTETLENT JÁTSZOTTAK A FELEK.

90+6. perc: ismét kezezést reklamálnak az Arsenalnál, de a bíró ezúttal sem ad tizenegyest a hazaiaknak. A nagy reklamálást követően Zincsenko még egy sárgát is kapott.

90. perc: öt perc lesz a hosszabbítás.

87. perc: Saint-Maximin állt be Willock helyére.

87. perc: Nick Pope bámulatos védést mutatott be lábbal Eddie Nketiah lövését követően.

85. perc: teljesen beszorul most a Newcastle United. Nketiah a tizenhatoson belül kapott labdát, s a hazaiak úgy érezték, hogy az egyik vendég védő szabálytalanul vette el tőle a labdát. A bíró nem ítélt tizenegyest, de most nehéz perceket élnek át a „szarkák”.

79. perc: mi maradt ki?! Ödegaard adott középre szögletből, Martinelli csúsztatott a hosszú felé. A labda nem sokkal kerülte el a kaput.

77. perc: Martinelli vitte le az alapvonalig, majd a gyengébbik, azaz a bal lábával adott középre. Pope ismét remekül helyezkedett, lehúzta a labdát.

76. perc: Tomijaszu váltotta White-ot.

68. perc: kettős csere a Newcastle-nél – Wilson és Almirón helyén Wood és Jacob Murphy folytatja.

67. perc: Nketiah tört volna be a tizenhatoson belülre három vendég védő között, de Nick Pope remekül vetődött ki.

63. perc: Martinelli húzott befelé a bal oldalról, majd a tizenhatos csücskéről tekert a hosszú felé. Pope jól helyezkedett, könnyedén megfogta a labdát.

59. perc: Pope nagyon rossz helyre ütötte ki Saka szabadrúgását, de Zincsenko nem találta el jól a labdát.

59. perc: Almirón nem állt pontosan a vonalon a szabadrúgás előtt – na kitalálják, mit kapott? Úgy van, sárgát!

57. perc: újabb sárga lap, ezúttal Joelinton kapja. Ami nagyobb baj a Newcastle-nek, hogy a tizenhatos jobb széléről jöhet szabadrúgással az Arsenal.

56. perc: Ödegaard került lövőhelyzetbe a tizenhatos előterében. Egy labdaátvétel után tüzelt, de a kapu közelébe sem ment a labda.

53. perc: Joelinton maradt lenn, könnyen lehet, hogy le kell cserélni.

49. perc: veszélyesen kezdi a második félidőt a Newcastle, előbb egy fejes landolt a kapu tetején, majd Ramsdale hibája után a jobb oldalról próbálkozhatott Almirón egy lapos beadással. Wilson lemaradt az átadásról, az Arsenal megúszta.

46. perc: jöhet a folytatás, 0–0 az állás.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: itt a vége az első félidőnek, egyelőre gól nélküli döntetlenre állnak a felek.

45+2. perc: a Newcastle szöglettel veszélyeztethetett – Joelinton három méterről bólintott, de nem tudta a kapuba terelni a labdát.

45+1. perc: Longstaff lőtt a tizenhatos vonaláról, az egyik hazai bekk még időben odaért.

45. perc: két perc a hosszabbítás.

42. perc: ez már lassan küzdősport – Xhaka sem maradhat ki a „sárga buliból”, keményen fel is vágta honfitársát, Schärt.

40. perc: Ödegaardnak kellett megállítani egy kontrát, ismét villant a sárga lap.

35. perc: Ödegaard beadása után Gabriel fejelt nagyjából tíz méterről, a labda a bal kapufa mellett suhant el. Ez nagyon közel volt.

34. perc: Joelinton vágta fel Ödegaardot. Sárga ezúttal nincs, de veszélyes helyről jöhet szabadrúgással az Arsenal.

32. perc: Nketiah rántotta le Schärt, ő is sárga lapot kapott a bírótól.

28. perc: Callum Wilson is felelőtlenül lépett oda Salibának – egy percen belül két sárgát szedett össze a Newcastle.

27. perc: Bruno Guimaraes késett el, a jutalma egy sárga lap.

23. perc: Nketiah ugrott volna ki, jött is felé a labda, de Schär az utolsó pillanatban remekül csúszott be.

21. perc: Joelinton sérült meg, ápolásra szorul. Szerencsére nem súloys az eset, folytatni tudja a brazil.

17. perc: Trippier szöglete után Schär fejelt, de a labda a kapu fölött szállt el.

16. perc: előre merészkedik a Newcastle, Almirón cselei után Joelinton próbálkozott beadással, de White odaért. Szöglet jöhet.

14. perc: az elmúlt percekben a Newcastle kijött a nagy szorításból, de egy labdavesztés után ismét konktrázhatott az Arsenal. Nketiah egy szép lövőcsel után visszagurított Xhakának, ő azonban eltörte a labdát.

7. perc: újabb Arsenal-roham – Saka vezette előre a labdát, majd Martínellihez passzolt, aki megtalálta Xhakát a tizenhatoson belül. A svájcinak kicsit hosszú volt a labda, becsúszva csak az oldalhálót találta el.

5. perc: Saka robogott el a jobb szélen, nem lehetett megállítani. Az angol szélső kissé kisodródott helyzetből próbálkozott, Nick Pope lábbal védett.

3. perc: Martinelli tört be a tizenhatoson belülre, a lövése lepattant egy vendég védőről. A Newcastle védői nem tudtak felszabadítani, de ezt végül megtette helyettük Ödegaard – a norvég támadó középpályás csúnyán a kapu fölé vágta a labdát.

1. perc: elindult a mérkőzés!

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
20.45: Everton–Brighton
20.45: Leicester City–Fulham
21.00: Manchester United–AFC Bournemouth (Tv: Spíler1)
SZERDA
20.30:
Southampton–Nottingham Forest
20.45: Leeds United–West Ham United (Tv: Spíler1)
21.00: Aston Villa–Wolverhampton
21.00: Crystal Palace–Tottenham Hotspur (Tv: Arena4)
CSÜTÖRTÖK
21.00:
Chelsea–Manchester City (Tv: Spíler1)

KORÁBBAN
Brentford–Liverpool 3–1 (Konaté 19. – öngól, Wissa 42., Mbeumo 84., ill. Oxlade-Chamberlain 50.)