PL: Kane duplázott, a Spurs négyet vágott a Palace-nak

D. Á.D. Á.
2023.01.04. 22:55
Harry Kane kétszer volt eredményes a Crystal Palace ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójában a Tottenham Hotspur 4–0-ra nyert a Crystal Palace vendégeként. A Nottingham Forest egygólos sikert aratott a Southampton otthonában, döntetlennel ért véget a Leeds United–West Ham United és az Aston Villa–Wolverhampton Wanderers mérkőzés.

A gól nélküli első félidő után gólra éhesen futottak ki a második félidőre a Tottenham játékosai a Selhurst Pakrban – a 48. percben Ivan Perisic beadása után Harry Kane fejelt közelről a kapuba. Néhány perccel később Bryan Gil passzolt az angol válogatott kilencesének, aki egy labdaátvétel után rendkívül pontosan lőtte ki a jobb alsó sarkot.

A 68. percben Matt Doherty végleg eldöntötte a három pont sorsát, de szűk húsz perccel a vége előtt még Szon Hung Min is eredményes volt, így alakult ki a 4–0-s Tottenham-győzelem.

A kiesés elől menekülő West Ham United a Leeds Unitedhez látogatott, amely a 28. percben Wilfried Gnoto révén megszerezte a vezetést. Az első félidő hajrájában Lucas Paqueta tizenegyesből kiegyenlített, majd Gianluca Scamacca góljával a második félidő elején már előnybe is került a londoni egyesület. A „kalapácsosok” végül nem tudták begyűjteni a három pontot, mert Rodrigo a 70. percben beköszönt, így 2–2-re végeztek a felek.

Szintén döntetlenre végződött az Aston Villa és a Wolverhampton Wanderers összecsapása – a „farkasok” korai góllal vezettek, ám a 78. percben Danny Ings egy pontot megmentett a Villának.

Fontos meccset vívott a kiesés szempontjából a sereghajtó Southampton és a Nottingham Forest – az újonc Taiwo Awoniyi góljával megnyerte a mérkőzést.

ANGOL PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ
Southampton–Nottingham Forest 0–1
(Awoniyi 27.)
Leeds United–West Ham United 2–2 (Gnoto 27., Rodrigo 70., ill. Lucas Paquetá 45. – 11-esből, Scamacca 46.)
Aston Villa–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Ings 78., ill. Daniel Podence 12.)
Crystal Palace–Tottenham Hotspur 0–4 (Kane 48., 53., Doherty 63., Szon Hung Min 72.)

CSÜTÖRTÖKÖN JÁTSSZÁK
21.00: Chelsea–Manchester City (Tv: Spíler1)

HÉTFŐN JÁTSZOTTÁK
Brentford–Liverpool 3–1 (Konaté 19. – öngól, Wissa 42., Mbeumo 84., ill. Oxlade-Chamberlain 50.)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Arsenal–Newcastle United 0–0

Everton–Brighton 1–4 (D. Gray 90+2. – 11-esből, ill. Mitoma 14., E. Ferguson 51., S. March 54., P. Gross 57.)
Leicester City–Fulham 0–1 (A. Mitrovics 17.)
Manchester United–AFC Bournemouth 3–0 (Casemiro 23., Shaw 49., Rashford 86.)