PL: a Tottenham iksze után a Liverpool kikapott Brentfordban

D. S. B.D. S. B.
2023.01.02. 20:29
Hiába szépített Oxlade-Chamberlain, a Brentford legyőzte a Liverpoolt (Fotó: Getty Images)
Kikapott a Brentfordtól az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójának hétfői mérkőzésén a Liverpool, amely az első félidőben kétgólos hátrányba került, majd a második játékrész elején gyorsan szépített, de egyenlítés helyett újabb gólt kapott, és 3–1-es vereséget szenvedett.

A Liverpool idegenben is esélyeshez méltóan kezdte a mérkőzést, de hiába voltak helyzetei Darwin Núneznek vagy éppen Kosztasz Cimikasznak is, a „vörösök” helyett a 19. percben a Brentford szerzett vezetést, amikor jobb oldali szöglet után Ibrahima Konaté bal vádlijáról Alisson kapujába pattant a labda (VIDEÓ ITT).

A gól érezhetően megfogta Jürgen Klopp csapatát, a Brentford pedig a szünetig három újabb gólt szerzett, de ezek közül kettőt a videobíró segítségével érvénytelenítettek. A harmadikat viszont a videobíró mellett a Liverpool brazil kapusa sem tudta megakadályozni, mert csak néhány milliméterrel a gólvonal mögül halászta ki Yoanne Wissa fejesét. 2–0 (VIDEÓ ITT)

A második félidőt jobban kezdték Mohamed Szalahék, Darwin Núnez gólját ugyan les miatt érvénytelenítették, de nem sokkal később, az 50. percben Trent Alexander-Arnold jobb oldali beadását már védhetetlenül fejelte a hazai kapuba Alex Oxlade-Chamberlain (VIDEÓ ITT).

A hajrában is nyomott az egyenlítésért a Liverpool, a 84. percben mégis a hazaiak növelték a különbséget, amikor Christian Nörgaard ívelése után Bryan Mbeumo megverte védőjét, Konatét, majd Alisson mellett a kapuba helyezett (VIDEÓ ITT), beállítva a 3–1-es végeredményt.

A Liverpool nem tudott élni a Tottenham botlásával, és nem tudta megelőzni a londoni riválist a tabellán.