PL: Kane távozása után csak védők találtak be a Spursben

P. K.P. K.
2023.08.13. 17:09
Ange Postecoglou első bajnoki meccsén ikszelt a Tottenham a Brentforddal (Fotó: AFP)
Az angol Premier Leauge 1. fordulójának első vasárnapi meccsén a Tottenham és a Brentford is vezetett, majd 2–2-es döntetlennel zárult a találkozó.

Technikai problémák miatt (a hírek szerint nem volt víz a stadionban) némi csúszással kezdődött az angol Premier Leauge 1. fordulójának vasárnapi programja, a Brentford–Tottenham mérkőzés, amely előtt a vendégcsapat egy összekapaszkodásra kivonult a szurkolói elé. Ezzel a londoniak megköszönték a drukkereknek, hogy elkísérték őket a mérkőzésre, másrészt viszont jelzés értéke is volt a gesztusnak, mert az eddigi csapatkapitány, a Spurs-nevelés Harry Kane (aki szombaton már pályára is lépett a Bayern Münchenben) távozásával és az új menedzser, a Puskás Ferenc tanítványának számító, ausztrál Ange Postecoglou érkezésével új korszak vette kezdetét a klubnál, amelynek ebben a helyzetben különösen sokat jelenthet a szurkolók támogatása.

A 11. percben az egyik új szerzemény, a Leicester Citytől valamivel több mint 46 millió eurónak megfelelő összegért szerződtetett angol válogatott középpályás, James Maddison balról középre lőtt szabadrúgásából az argentin világbajnok, Cristian Romero fejelt a kapuba, hosszabb videózás után a gólt megadták. Romerót viszont a gól előtti percekben történt ütközés miatt lecserélte a Tottenham új menedzsere, óvatosságból, nem szenvedett-e fejsérülést (ha igen, akkor jól „titkolta”, hiszen a gólnál tökéletesen használta a fejét a védőt), Davinson Sánchez váltotta. 0–1

A gól után az előző idény házi gólkirályát, a nyolc hónapos eltiltását töltő Ivan Toneyt továbbra is nélkülöző Brentfordnak voltak helyzetei, majd a 25. percben 11-eshez is jutottak a hazaiak – újabb hosszú videózás után, mert a Spurs új csapatkapitánya, Szon Hung Min egy ütközésnél elsodorta a tizenhatoson belül Mathias Jensent. A büntetőt Bryan Mbuemo magabiztosan a kapu jobb oldalába lőtte. 1–1

A szünet előtt pedig fordított is a Brentford: Rico Henry a lemaradó Emerson Royal mellől, balról passzolt középre, az üresen érkező Yoanna Wissa lövésébe csak beleérni tudtak a védők, menteni nem. 2–1

Az első félidő 50. percében (11 perc volt a hosszabbítás) azonban Emerson Royal 20 méterről eleresztett lövéséből egyenlített a Tottenham, a brazil védő így valamelyest kozmetikázta a kapott gól előtt elkövetett hibáját. 2–2

A második félidőben újabb gól nem született, így ugyanúgy 2–2-es döntetlennel fejeződött be a találkozó, mint az előző bajnoki idényben rendezett Brentford–Tottenham mérkőzés. Azt viszont jól megmutatta ez a játékrész (is), hogy a Tottenham hiába játszik nagy fölényben, ami a labdabirtoklást illeti, ha nincs elöl egy olyan befejező csatár, mint a Tottenhamben 450 tétmeccsen 280 gólt szerző Kane volt, aki egy-egy villanásával bármikor képes volt eldönteni egy meccset. Az ő hiányában a Brentford ellen Szon és Richarlison is súlytalannak bizonyult a támadósorban. Sokat elmond a Spurs támadójátékáról, hogy mindkét gólját védők szerezték.

ANGOL PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ
Brentford–Tottenham Hotspur 2–2 (Mbuemo 26. – 11-esből, Wissa 36., ill. Romero 11., Emerson Royal 45+4.)
Később
Chelsea–Liverpool 1–1

HÉTFŐ
21.00:
Manchester United–Wolverhampton Wanderers

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Burnley–Manchester City 0–3 (Haaland 4., 36., Rodri 76.)
Kiállítva: Zaruri (90+4., Burnley)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

AFC Bournemouth–West Ham United 1–1 (Solanke 82., ill. Bowen 51.)
Brighton & Hove Albion–Luton Town 4–1 (March 36., Joao Pedro 71. – 11-esből, Adingra 85., E. Ferguson 90+5., ill. C. Morris 81. – 11-esből)
Everton–Fulham 0–1 (De Cordova-Reid 73.)
Sheffield United–Crystal Palace 0–1 (Édouard 49.)

Arsenal–Nottingham Forest 2–1
(Nketiah 26., Saka 32., ill. Awoniyi 82.)
Newcastle United–Aston Villa 5–1 (Tonali 6., Isak 16., 58., C. Wilson 77., Barnes 90+1., ill. M. Diaby 11.)