nemzetisport.hu 2017.04.07 12:34 Frissítve: 2017.07.30 21:32

Vizes vb 2017: minden eredmény egy helyen

Július 14-től július 30-ig Magyarország adott otthont az 2017-es vizes vb-nek. Adatbankunkban megtalál minden eredményt, valamint más érdekességeket is.

A Duna Aréna a világbajnokság fő helyszíne volt (Fotó: Földi Imre)

 

 


MENETREND NAPRÓL NAPRA, ÓRÁRÓL ÓRÁRA
A VÍZILABDATORNÁK EREDMÉNYEI ÉS PROGRAMJA

MENETREND NAPRÓL NAPRA, ÓRÁRÓL ÓRÁRA

JÚLIUS 14., PÉNTEK

Műugrás, selejtező, férfiak, 1 m – Bóta Botond a 44., Ligárt Ábel a 49. helyen végzett
11.00: Műúszás, technikai gyakorlat, szóló, selejtező – Kiss Szofi nem jutott be a döntőbe, a 13. helyen végzett
16.00: Műugrás, selejtező, nők, 1 m – ausztrál várja az élről a döntőt
16.00: Műúszás, technikai gyakorlat, duett, selejtező – a Kiss Szofi, Schwarz Anett páros nem jutott be a döntőbe, a 19. helyen végzett
21.00: Nyitóünnepség ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

JÚLIUS 15., SZOMBAT

10.00: Szinkron műugrás, selejtező, férfiak, 3 m
10.00: Nyílt vízi úszás, döntő, férfiak, 5 km – Rasovszky Kristóf a 7., Papp Márk a 31. helyen végzett.
11.00: Műúszás, technikai gyakorlat szóló, döntő – Szvetlana Kolesznyicsenko
13.00: Szinkron toronyugrás, vegyes, 10 m, döntő – Zsen Csü-an, Lien Csün-csie
16.00: Műugrás, nők, 1 m, döntő – Maddison Keeney
18.30: Szinkron műugrás, férfiak, 3 m, döntő – Ilja Zaharov, Jevgenyij Kuznyecov
19.00: Műúszás, technikai gyakorlat, duett, vegyes, selejtező

 
AKCIÓ: KERESD A KABALAFIGURÁT!
MINDENNAP ZSÚFOLT LELÁTÓ – INTERJÚ KEMÉNY DÉNESSEL
A MAGYAR FŐSZEREPLŐK MÁR NAGYON VÁRJÁK A RAJTOT
ÖT HELYSZÍN, 76 ÉREM, PROGRAM – GRAFIKA
A VIZES-VB VÍZILABDATORNÁINAK CSOPORTBEOSZTÁSÁT ÉS PROGRAMJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!
VIDÁM APOKALIPSZIS – S. TÓTH JÁNOS JEGYZETE

JÚLIUS 16., VASÁRNAP

9.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, nők: Olaszország–Kanada 10–4
10.00: Szinkron toronyugrás, nők, 10 m, selejtező
10.00: Nyílt vízi úszás, nők, 10 km, döntő Olasz Anna a 8., Sömenek Onon Kata a 27. helyen végzett
10.50: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, nők: Kína–Brazília 11–4
11.00: Műúszás, technikai gyakorlat duett, döntő – Szvetlana Kolesznyicsenko, Alekszandra Packevics
12.10: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, nők: Spanyolország–Új-Zéland 10–2
13.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, nők: Egyesült Államok–Dél-Afrika 21–2
15.45: Műugrás, férfiak, 1 m, döntő – Peng Csien-feng
17.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, nők: Hollandia–Franciaország 17–2
18.30: Szinkron toronyugrás, nők, 10 m, döntő – Zsen Csian, Sze Ja-csie
18.50: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, nők: Ausztrália–Kazahsztán 16–4
19.00: Műúszás, technikai gyakorlat, csapat, selejtezőa magyar válogatott 15. lett a selejtezőben
20.10: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, nők: Japán–MAGYARORSZÁG 11–20
21.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, nők: Oroszország–Görögország 9–7

JÚLIUS 17., HÉTFŐ

9.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, férfiak: Brazília–Kazahsztán 6–2
10.00: Női 3 m szinkron, selejtező – a Fazekas-Gondos Flóra, Kormos Villő páros a 17. helyen végzett
10.50: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, férfiak: Montenegró–Kanada 8–8
11.30: Műúszás, technikai gyakorlat duett, vegyes, döntő – Manila Flamini, Giorgio Minisini (Olaszország)
12.10: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, férfiak: Franciaország–Olaszország 9–18
13.00: Szinkron toronyugrás, férfiak, 10 m, selejtező
13.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, férfiak: Spanyolország–Görögország 7–8
16.00: Szinkron műugrás, nők, 3 m, döntő – Si Ting-mao, Csang Ja-ni
17.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, férfiak: Szerbia–Dél-Afrika 21–5
18.30: Szinkron toronyugrás, férfiak, 10 m, döntő – Csen Aj-szen, Jang Hao
18.50: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, férfiak: Egyesült Államok–Horvátország 7–12
19.00: Egyéni szabadprogram, selejtező – Kiss Szofi a 17. lett
20.10: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, férfiak: Ausztrália–MAGYARORSZÁG 3–13
21.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 1. forduló, férfiak: Japán–Oroszország 8–15

JÚLIUS 18., KEDD


9.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, nők: Egyesült Államok–Spanyolország 12–8
10.00: Toronyugrás, nők, 10 m, selejtező – Kormos Villő a 28. lett
10.00: Nyíltvízi úszás, férfiak, 10 km, döntő Rasovszky Kristóf az 5., Székelyi Dániel a 21. helyen végzett
10.50: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, nők: Új-Zéland–Dél-Afrika 8–6
11.00: Műúszás, technikai gyakorlat, csapat, döntő – Oroszország
12.10: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, nők: Japán–Hollandia 8–20
13.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, nők: Görögország–Kazahsztán 19–5
15.30: Toronyugrás, nők, 10 m, elődöntő
17.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, nők: Ausztrália–Oroszország 8–5
18.30: Műugrás, 3 m/10 m csapatverseny, döntő – Laura Marino, Matthieu Rosset
18.50: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, nők: Kína–Kanada 8–9
19.00: Műúszás, szabad gyakorlat, duett, selejtező – a Kiss Szofi, Schwarcz Anett páros 20. lett
20.10: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, nők: Franciaország–MAGYARORSZÁG 5–24
21.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, nők: Olaszország–Brazília 18–4

JÚLIUS 19., SZERDA

9.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, férfiak: Franciaország–Ausztrália 10–11
10.00: Műugrás, férfiak, 3 m, selejtező – Bóta Botond az 51., Ligárt Ábel az 54. lett
10.00: Nyíltvízi úszás, nők, 5 km, döntő – Ashley Twichell győzött, Juhász Janka a 27., Novoszáth Melinda a 28. lett
10.50: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, férfiak: Dél-Afrika–Görögország 2–18
11.00: Műúszás, szabad gyakorlat, szóló, döntő – Szvetlana Kolesznyicsenko
12.10: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, férfiak: Spanyolország–Szerbia 5–11
13.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, férfiak: Oroszország–Horvátország 8–10
15.30: Műugrás, férfiak, 3 m, elődöntő
17.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, férfiak: Egyesült Államok–Japán 7–15
18.30: Toronyugrás, nők, 10 m, döntő – Cheong Jun Hoong
18.50: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, férfiak: Kanada–Kazahsztán 9–10
19.00: Műúszás, szabad gyakorlat, csapat, selejtező – a magyar műúszó-válogatott nem jutott be a döntőbe
20.10: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, férfiak: MAGYARORSZÁG–Olaszország 9–9
21.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 2. forduló, férfiak: Brazília–Montenegró 5–14

JÚLIUS 20., CSÜTÖRTÖK

9.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, nők: Japán–Franciaország 8–9
10.00: Műugrás, nők, 3 m, selejtező
10.00: Nyílt vízi úszás, csapatverseny, 5 km, döntő a Juhász Janka, Rasovszky Kristóf, Novoszáth Melinda, Gyurta Gergely összeállítású magyar váltó a 7. helyen végzett
10.50: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, nők: Ausztrália–Görögország 8–11
11.00: Műúszás, szabad gyakorlat, duett, döntő – Szvetlana Kolesznyicsenko, Alekszandra Packevics
12.10: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, nők: Oroszország–Kazahsztán 15–6
13.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, nők: Olaszország–Kína 15–8
15.30: Műugrás, nők, 3 m, elődöntő
17.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, nők: Brazília–Kanada 6–16
18.30: Műugrás, férfiak, 3 m, döntő – Hszie Sze-ji
18.50: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, nők: Új-Zéland–Egyesült Államok 7–22
19.00: Műúszás, szabad gyakorlat, szabad kombináció, selejtező
20.10: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, nők: Hollandia–MAGYARORSZÁG 8–10
21.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, nők: Dél-Afrika–Spanyolország 3–17

JÚLIUS 21., PÉNTEK

8.30: Nyílt vízi úszás, férfiak, 25 km, döntőa francia Axel Reymond nyert, Gyurta Gergely 6. lett, Rasovszky Kristóf feladta
8.30: Nyílt vízi úszás, nők, 25 km, döntő a brazil Ana Marcela Cunha nyert, Olasz Anna az 5., Sömenek Onon Kata a 12. helyen végzett
9.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, férfiak: Spanyolország–Dél-Afrika 16–4
10.00: Toronyugrás, férfiak, 10 m, selejtező – Somhegyi Krisztián nem jutott be a középdöntőbe
10.50: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, férfiak: Szerbia–Görögország 11–6
11.00: Műúszás, szabad gyakorlat, csapat, döntő – Oroszország
12.10: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, férfiak: Egyesült Államok–Oroszország 14–11
13.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, férfiak: Japán–Horvátország 6–16
15.30: Toronyugrás, férfiak, 10 m, elődöntő
17.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, férfiak: Brazília–Kanada 6–6
18.30: Műugrás, nők, 3 m, döntő – Si Ting-mao
18.50: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, férfiak: Montenegró–Kazahsztán 13–5
19.00: Műúszás, szabad gyakorlat, duett, vegyes, selejtező
20.10: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, férfiak: Franciaország–MAGYARORSZÁG 7–13
21.30: Vízilabda, csoportmérkőzés, 3. forduló, férfiak: Ausztrália–Olaszország 5–13

JÚLIUS 22., SZOMBAT

10.30: Vízilabda, nők, helyosztó, Brazília–Dél-Afrika (H1) 10–5
11.00: Műúszás, szabad gyakorlat, szabad kombináció, döntő – Kína
12.00: Vízilabda, nők, helyosztó, Japán–Kazahsztán (H2) 17–8
13.00: Szinkron műugrás, vegyes, 3 m, döntő – Vang Han, Li Cseng
17.00: Toronyugrás, férfiak, 10 m, döntő – Thomas Daley
17.30: Vízilabda, nők, a negyeddöntőbe jutásért: Kanada–Új-Zéland (NJ1) 16–3
19.00: Vízilabda, nők, a negyeddöntőbe jutásért: Kína–Spanyolország (NJ2) 5–13
19.00: Műúszás, szabad gyakorlat, duett, vegyes, döntő – Alekszandr Malcev, Mihaela Kalancsa
20.30: Vízilabda, nők, a negyeddöntőbe jutásért: Hollandia–Oroszország (NJ3) 10–11
22.00: Vízilabda, nők, a negyeddöntőbe jutásért: Franciaország–Ausztrália (NJ4) 2–16

JÚLIUS 23., VASÁRNAP

9.30: Úszás, selejtezők: a délelőtti összefoglaló itt!
Női 100 m pillangó Szilágyi Liliána a 10. idővel elődöntős
Férfi 400 m gyors Kalmár Ákos nem jutott be a döntőbe, a 22. helyen végzett
Női 200 m vegyes – Hosszú Katinka a legjobb, Jakabos Zsuzsanna a 11. idővel elődöntős
Férfi 50 m pillangó Cseh László a nyolcadik idővel elődöntős
Női 400 m gyors Kapás Boglárka az 5., Késely Ajna a 8. idővel döntős
Férfi 100 m mell Gyurta Dániel nem jutott tovább, a 26. helyen zárt
Női 4x100 m gyorsváltó Magyarország (Molnár Flóra, Gyurinovics Fanni, Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna) nem jutott döntőbe, a 9. helyen végzett
Férfi 4x100 m gyorsváltó – Magyarország (Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd) az 5. helyen jutott be a döntőbe

Elődöntők, döntők: a délutáni összefoglaló itt!
17.32: férfi 400 m gyors, döntő – 1. Szun Jang (Kína)
17.42: női 100 m pillangó, elődöntő – 9. Szilágyi Liliána, nem jutott döntőbe
17.53: férfi 50 m pillangó, elődöntő – 11. Cseh László, nem jutott döntőbe
18.10: női 400 m gyors, döntő 1. Katie Ledecky (Egyesült Államok), ...5. Kapás Boglárka, 6. Késely Ajna
18.23: férfi 100 m mell, elődöntő – Adam Peaty volt a leggyorsabb
18.34: női 200 m vegyes, elődöntő – 1. Hosszú Katinka; 12. Jakabos Zsuzsanna, nem jutott döntőbe
18.56: férfi 4x100 m gyorsváltó, döntő – 1. Egyesült Államok, ...3. MAGYARORSZÁG (Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd)
19.03: női 4x100 m gyorsváltó, döntő – 1. Egyesült Államok

13.30:
Vízilabda, férfiak, a negyeddöntőbe jutásért: Brazília–Ausztrália 3–8
15.00: Vízilabda, férfiak, a negyeddöntőbe jutásért: Kazahsztán–Olaszország 7–12
20.30: Vízilabda, férfiak, a negyeddöntőbe jutásért: Görögország–Japán 14–4
22.00:
Vízilabda, férfiak, a negyeddöntőbe jutásért: Spanyolország–Oroszország 10–11

A 13–16. helyért
10.30:
Kanada–Franciaország 6–10
12.00:
Dél-Afrika–Egyesült Államok 4–13

JÚLIUS 24., HÉTFŐ

9.30: Úszás, selejtezők: a délelőtti összefoglaló itt!
női 100 m hát – Hosszú Katinka a 2. idővel elődöntős, de visszalépett a számtól 
férfi 100 m hát – Balog Gábor nem jutott tovább az elődöntőbe, a 21. helyen végzett
női 100 m mell – Sztankovics Anna nem jutott tovább az elődöntőbe, a 25. helyen végzett
férfi 200 m gyors – Kozma Dominik a 8. idővel elődöntős, Bernek Péter a 25. helyen végzett
női 1500 m gyors – Kapás Boglárka az 5., Késely Ajna a 8. idővel bejutott a keddi döntőbe
9.30: Vízilabda, nők, 15. helyért: Dél-Afrika–Kazahsztán 4–6
10.50: Vízilabda, nők, 13. helyért: Brazília–Japán 9–11
12.10: Vízilabda, nők, helyosztók: Új-Zéland–Hollandia 4–19 (H5)
13.30: Vízilabda, nők, helyosztók: Kína–Franciaország 13–5 (H6)
14.50: Vízilabda, nők, negyeddöntő: Olaszország–Oroszország 8–9 (N1)
16.10: Vízilabda, nők, negyeddöntő: Egyesült Államok–Ausztrália 7–5 (N2)

ELŐDÖNTŐK, DÖNTŐK – délutáni összefoglaló itt!
17.32: férfi 100 m mell, döntő – 1. Adam Peaty (Nagy-Britannia)
17.40: női 100 m pillangó, döntő – 1. Sarah Sjöström (Svédország)
17.48: férfi 100 m hát, elődöntő – a kínai Hszü Csia-jü jutott első idővel döntőbe
17.58: női 100 m mell, elődöntő – az orosz Julija Jefimova alig maradt el a világrekordtól
18.17: férfi 50 m pillangó, döntő – 1. Benjamin Proud (Nagy-Britannia)
18.24: női 100 m hát, elődöntő – a kanadai Kylie Masse jutott a legjobb eredménnyel a fináléba
18.42: férfi 200 m gyors, elődöntő – a brit Duncan Scotté a legjobb idő, KOZMA DOMINIK 7. idővel döntős!
18.54: női 200 m vegyes, döntő – 1. HOSSZÚ KATINKA

20.30: Vízilabda, nők, negyeddöntő: MAGYARORSZÁG–Kanada 4–6
22.00: Vízilabda, nők, negyeddöntő: Görögország–Spanyolország 10–10 – ötméteresekkel: 2–4

JÚLIUS 25., KEDD


9.30: Úszás, előfutamok: a délelőtti összefoglaló itt!
•  9.30: férfi 50 m mellAdam Peaty világrekordot úszott, Financsek Gábor a 43. helyen zárt, nem jutott tovább
•  9.49: női 200 m gyors – 3. Hosszú Katinka; 23. Verrasztó Evelyn, nem jutott tovább
• 10.12: férfi 200 m pillangó – 1. Cseh László, 7. Kenderesi Tamás, mindketten továbbjutottak
• 10.31: férfi 800 m gyors – 21. Gyurta Gergely, nem jutott döntőbe

9.30: Vízilabda, férfiak, helyosztók (15–16.): Kanada–Dél-Afrika 9–6
10.50: Vízilabda, férfiak, helyosztók (13–14.): Franciaország–Egyesült Államok 8–11
12.10: Vízilabda, férfiak, helyosztók (9–12.): Brazília–Japán 7–9
13.30: Vízilabda, férfiak, helyosztók (9–12.): Kazahsztán–Spanyolország 6–18
14.50: Vízilabda, férfiak, negyeddöntő: Montenegró–Görögország 7–12
16.10: Vízilabda, férfiak, negyeddöntő: Szerbia–Ausztrália 15–5

ELŐDÖNTŐK, DÖNTŐK – a délutáni összefoglaló itt!
17.32: férfi 200 m gyors, döntő – 1. Szun Jang (Kína), Kozma Dominik országos csúccsal a 6. lett
17.40: női 1500 m gyors, döntő – 1. Katie Ledecky (Egyesült Államok), Kapás Boglárka a 4., Késely Ajna a 8. lett
18.11: férfi 50 m mell, elődöntő – a brit Adam Peaty megdöntötte a délelőtt felállított világrekordját 
18.21: női 100 m hát, döntő – 1. Kylie Masse (Kanada) – világcsúcs
18.36: férfi 100 m hát, döntő – 1. Hszü Csia-jü (Kína)
18.44: női 200 m gyors, elődöntő – Hosszú Katinka az 5. idővel döntős
19.04: férfi 200 m pillangó, elődöntő – Cseh László a 2., Kenderesi Tamás a 3. idővel döntős
19.17: női 100 m mell, döntő – 1. Lilly King (Egyesült Államok) – világcsúcs

20.30: Vízilabda, férfiak, negyeddöntő: MAGYARORSZÁG–Oroszország 14–5
22.00: Vízilabda, férfiak, negyeddöntő: Horvátország–Olaszország 12–9

JÚLIUS 26., SZERDA

9.30: Úszás, selejtezők: a délelőtti versenyszámokról itt olvashat
10.30: Vízilabda, nők, helyosztók: Új-Zéland–Franciaország 7–9
12.00: Vízilabda, nők, helyosztók: Hollandia–Kína 14–7
13.30: Vízilabda, nők, helyosztók: Olaszország–Ausztrália 11–11 – ötméteresekkel: 7–6
15.00: Vízilabda, nők, helyosztók: MAGYARORSZÁG–Görögország 10–9

ELŐDÖNTŐK, DÖNTŐKa délutáni összefoglaló itt!
  17.32:
női 200 m gyors, döntő – 1. Federica Pellegrini (Olaszország), Hosszú Katinka 7. lett
17.41:
férfi 100 m gyors, elődöntő
17.51: női 50 m hát, elődöntő
  18.01: férfi 200 m pillangó, döntő – 1. Chad le Clos (Dél-Afrika), Cseh László a 2., Kenderesi Tamás a 4. helyen zárt
  18.17:
férfi 50 mell, döntő – 1. Adam Peaty (Nagy-Britannia)
18.25:
női 200 m pillangó, elődöntő Hosszú Katinka a 6., Szilágyi Liliána a 7. idővel jutott be a döntőbe
18.45:
férfi 200 m vegyes, elődöntő
  19.05: férfi 800 m gyors, döntő – 1. Gabriele Detti (Olaszország)
  19.19: vegyes csapatok 4x100 m vegyes váltója, döntő – 1. Egyesült Államok

20.30: Vízilabda, nők, elődöntő: Oroszország–Egyesült Államok 9–14
22.00: Vízilabda, nők, elődöntő: Kanada–Spanyolország 10–12

JÚLIUS 27., CSÜTÖRTÖK

9.30: Úszás, selejtezők: a délelőtti versenyszámokról itt olvashat
10.30: Vízilabda, férfiak, helyosztók (11–12.): Brazília–Kazahsztán 5–9
12.00: Vízilabda, férfiak, helyosztók (9–10.): Japán–Spanyolország 11–13
13.30: Vízilabda, férfiak, helyosztók (5–8.): Montenegró–Oroszország 9–8
15.00: Vízilabda, férfiak, helyosztók (5–8.): Ausztrália–Olaszország 4–8

17.30: Úszás, elődöntők, döntők: a délutáni eseményekről itt olvashat
17.32: férfi 200 m vegyes, döntő1. Chase Kalisz (Egyesült Államok)
17.41:
női 100 m gyors, elődöntő
17.51: férfi 100 m gyors, döntő1. Caeleb Dressel (Egyesült Államok)
18.06: női 50 m hát, döntő 1. Etiene Medeiros (Brazília)
18.14:
férfi 200 m mell, elődöntő
18.34: női 200 m pillangó, döntő – 1. Mireia Belmonte (Spanyolország), 3. Hosszú Katinka, 7. Szilágyi Liliána
18.50:
női 200 m mell, elődöntő
19.04:
férfi 200 m hát, elődöntő – Bernek Péter (holtversenyben) 6. idővel döntős, Telegdy Ádám a 9. hellyel pont lemaradt róla
19.16: női 4x200 m gyorsváltó, döntő1. Egyesült Államok, 6. MAGYARORSZÁG (Késely Ajna, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn, Hosszú Katinka)

20.30: Vízilabda, férfiak, elődöntő: Görögország–MAGYARORSZÁG 5–7
22.00: Vízilabda, férfiak, elődöntő: Szerbia–Horvátország 11–12

JÚLIUS 28., PÉNTEK

  9.30: Úszás, selejtezők: a délelőtti versenyszámokról itt olvashat
12.00: Óriás toronyugrás, férfiak, 27 m, elődöntő
12.00: Óriás toronyugrás, nők, 20 m, elődöntő
12.00: Vízilabda, nők, a hetedik helyért: Ausztrália–Görögország 6–8
13.30: Vízilabda, nők, az ötödik helyért: MAGYARORSZÁG–Olaszország 10–8
15.00: Vízilabda, nők, a harmadik helyért: Oroszország–Kanada 11–9

17.30: Úszás, elődöntők, döntők: a délutáni eseményekről itt olvashat
17.32: női 100 m gyors, döntő – 1. Simone Manuel (Egyesült Államok)
17.40: férfi 200 m hát, döntő – 1. Jevgenyij Rilov (Oroszország), Bernek Péter a 6. helyen zárt
17.49: női 200 m hát, elődöntő – Hosszú Katinka a 7. idővel döntőbe jutott, Burián Kata 10. helyen végzett
18.09: férfi 50 m gyors, elődöntő – Takács Krisztián a 15. helyen végzett, és nem jutott be a fináléba
18.25: női 200 m mell, döntő – 1. Julija Jefimova (Oroszország)
18.35: férfi 100 m pillangó, elődöntő – Milák Kristóf a 3., Cseh László a 6. idővel jutott be a döntőbe
18.45: női 50 m pillangó, elődöntő
18.55: férfi 200 m mell, döntő – 1. Anton Csupkov (Oroszország)
19.11: férfi 4x200 m gyors váltó, döntő – 1. Nagy-Britannia

20.30: Vízilabda, nők, döntő: Egyesült Államok–Spanyolország 13–6

JÚLIUS 29., SZOMBAT

  9.30: Úszás, selejtezők: a délelőtti versenyszámokról itt olvashat
  9.30: női 50 m gyors – Molnár Flóra a 28. helyen végzett, nem jutott elődöntőbe
  9.51: férfi 50 m hát – Bohus Richárd a 9. helyen jutott elődöntőbe, Balog Gábor a 27. lett
10.07: női 50 m mell – Sztankovics Anna a 27. helyen végzett, nem jutott tovább
10.21: vegyes csapatok 4x100 m-es gyorsváltója – Magyarország a 4. legjobb idővel döntős
10.44:
férfi 1500 m gyors Rasovszky Kristóf a 24., míg Kalmár Ákos a 26. helyen végzett, egyikőjük sem jutott döntőbe
12.00: Óriás toronyugrás, nők, 20 m, döntő – 1. Rhiannan Iffland (Ausztrália)
12.00: Vízilabda, férfiak, a hetedik helyért: Oroszország–Ausztrália 7–10
13.30: Vízilabda, férfiak, az ötödik helyért: Montenegró–Olaszország
15.00: Vízilabda, férfiak, a harmadik helyért: Görögország–Szerbia

17.30: Úszás, elődöntők, döntők: a délutáni versenyszámokról itt olvashat!
17.32: női 50 m pillangó, döntő – 1. Sarah Sjöström (Svédország)
17.39: férfi 50 m gyors, döntő – 1. Caeleb Dressel (Egyesült Államok)
17.47: női 200 m hát, döntő – 1. Emily Seebohm (Ausztrália), 2. Hosszú Katinka
17.58:
női 50 m mell, elődöntőLilly King épp elmaradt a világcsúcstól
18.13: férfi 100 m pillangó, döntő – 1. Caeleb Dressel (Egyesült Államok), 2. Milák Kristóf, 5. Cseh László
18.28:
női 50 m gyors, elődöntő – Sarah Sjöström új világrekordot állított fel
18.45:
férfi 50 m hát, elődöntő – a francia Camille Lacourt volt a leggyorsabb, Bohus Richárd holtversenyben a 10. lett, nem jutott döntőbe
19.10: női 800 m gyors, döntő – 1. Katie Ledecky (Egyesült Államok), 5. Kapás Boglárka
19.17: vegyes csapatok 4x100 m-es gyorsváltója, döntő – 1. Egyesült Államok, 6. MAGYARORSZÁG (Kozma Dominik, Bohus Richárd, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn)

20.30: Vízilabda, férfiak, döntő: MAGYARORSZÁG–Horvátország 6–8

JÚLIUS 30., VASÁRNAP

9.30: Úszás, selejtezők: a délelőtti versenyszámokról itt olvashat
9.30: női 400 m vegyes – Hosszú Katinka a legjobb idővel döntős, Jakabos Zsuzsanna a 12. helyen végzett
9.50: férfi 400 m vegyes Verrasztó Dávid a 3. idővel döntős, Gyurta Gergely a 18. helyen végzett
10.14: női 4x100 m vegyes váltó – a magyar váltó (Burián Katalin, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Molnár Flóra) nem jutott be a döntőbe, a 10. helyen végzett
10.27:
férfi 4x100 m vegyes váltó – a magyar váltó (Bohus Richárd, Gyurta Dániel, Milák Kristóf, Kozma Dominik) a hatodik idővel döntős

12.00: Óriás toronyugrás, férfiak, 27 m, döntő – 1. Steve LoBue

17.30: Döntők: a délutáni döntőkről bővebben itt!
17.32: női 50 m mell, döntő – 1. Lilly King (Egyesült Államok) – világrekord
17.39: férfi 400 m vegyes, döntő – 1. Chase Kalisz (Egyesült Államok), 2. VERRASZTÓ DÁVID
17.50: női 50 m gyors, döntő – 1. Sarah Sjöström (Svédország)
18.05: férfi 50 m hát, döntő – 1. Camille Lacourt (Franciaország)
18.20: női 400 m vegyes, döntő – 1. HOSSZÚ KATINKA
18.38: férfi 1500 m gyors, döntő – 1. Gregorio Paltrinieri (Olaszország)
19.07: női 4x100 m vegyes váltó, döntő – 1. Egyesült Államok – világrekord
19.25: férfi 4x100 m vegyes váltó, döntő 1. Egyesült Államok, 7. MAGYARORSZÁG (Bohus Richárd, Gyurta Dániel, Milák Kristóf, Kozma Dominik)

22.00: ZÁRÓÜNNEPSÉG (PAPP LÁSZLÓ BUDAPEST SPORTARÉNA) (Tv: M4 Sport)

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.11.14 12:31:18

Úszás KOVÁCS ERIKA

Az olimpiai bronzérmes úszó augusztusban a 4x200-as gyorsváltóval lenne Európa-bajnok.

2017.11.11 02:01:24

Úszás nemzetisport.hu

Ha a 200 gyorsot le tudja még úszni, de rosszul sikerül, biztos nem vág neki még egyszer a távnak.

2017.11.04 11:04:42

Úszás SZÖLLŐSI GYÖRGY

A 84 évéhez képest hihetetlenül friss és fitt olimpiai bajnok úszó a sportnak is köszönheti vitalitását.

2017.10.13 08:53:53

Úszás KOVÁCS ERIKA

A 26 éves úszó ismét munkába állt: az újrakezdésről és a céljairól is beszélt lapunknak.

2017.09.28 09:39:03

Úszás KOVÁCS ERIKA

„A pályafutásom teljes, nem tudok semmi újat megnyerni. Ettől független a hozzáállásom ugyanolyan.”