Megvan az első arany! Hosszú harmadszor is felült a 200 vegyes trónjára!

B. L.B. L.
2017.07.24. 17:14
Hosszú Katinka nyerte meg a magyarországi vizes világbajnokság női 200 méteres vegyes úszásának a döntőjét. A magyar versenyző ebben a számban harmadszor, összességében hatodszor lett világbajnok. Kozma Dominik óriási egyéni csúccsal, a 7. legjobb idővel jutott döntőbe 200 gyorson.

ÉLŐ HÍRFOLYAMUNKAT, A NAP ESEMÉNYEIVEL ITT TALÁLJA MEG!ÉLŐ HÍRFOLYAMUNKAT, A NAP ESEMÉNYEIVEL ITT TALÁLJA MEG!

ÚSZÁS (DUNA ARÉNA)
ELŐDÖNTŐK, DÖNTŐK
17.32: férfi 100 m mell, döntő – 1. Adam Peaty (Nagy-Britannia)
17.40: női 100 m pillangó, döntő – 1. Sarah Sjöström (Svédország)
17.48: férfi 100 m hát, elődöntő – a kínai Hszü Csia-jü jutott első idővel döntőbe
17.58: női 100 m mell, elődöntő – az orosz Julija Jefimova alig maradt el a világrekordtól
18.17: férfi 50 m pillangó, döntő – 1. Benjamin Proud (Nagy-Britannia)
18.24: női 100 m hát, elődöntő – a kanadai Kylie Masse jutott a legjobb eredménnyel a fináléba
18.42: férfi 200 m gyors, elődöntő – a brit Duncan Scotté a legjobb idő, KOZMA DOMINIK 7. idővel döntős!
18.54: női 200 m vegyes, döntő – 1. HOSSZÚ KATINKA

Hosszú Katinka hatodszor világbajnok! (Fotó: Török Attila)

NŐI 200 MÉTER VEGYES, DÖNTŐ (1. HOSSZÚ KATINKA)

Hosszú Katinka vasárnap ellenállhatatlan volt 200 vegyesen, a legjobb idővel jutott be a mai döntőbe. Ezt a számot korábban a 2013-as barcelonai és a 2015-ös kazanyi világbajnokságon, valamint a 2016-os riói olimpián is megnyerte a 28 éves sportoló.

Hosszú már a pillangón élre állt, világcsúcson belül fordult, háton egy testhosszra növelte az előnyét, mell után 1.24 másodperc volt a különbség közte és a mellen nagyszerűen kapaszkodó japán Ohasi Jui között, gyorson pedig már nem maradt kérdés: harmadszor is világbajnok 200 vegyesen!

Sydney Pickremet (Kanada) kizárták

FÉRFI 200 MÉTER GYORS, ELŐDÖNTŐ (7. KOZMA DOMINIK)

Kozma Dominik nagyszerűen teljesített a délelőtt során, a nyolcadik legjobb idővel jutott tovább, Bernek Péternek (25.) viszont nem sikerült elődöntőbe jutnia. Az első futamban, a hatos pályán volt érdekelt a magyar versenyző. Jól sikerült a rajt, 50 méternél a második helyen fordult, a fél távhoz az ötödikként ért, de az utolsó szakaszt már a harmadik helyen kezdte, és meg is tartotta! Kozma 1:45.87-tel óriási egyéni csúcsot úszott, kilenc századdal maradt el Cseh László – cápadresszes – országos rekordjától. A futamot James Guy nyerte meg, a másodikban a fél táv után Duncan Scott állt az élre, és végül az elődöntő legjobb idejét úszta. Kozma Dominik a 7. legjobb idővel döntős!

8. Pak Te Hvan (Dél-Korea) 1:46.28

Kozma Dominik parádés idővel döntős! (Fotó: Veres Viktor)

NŐI 100 MÉTER HÁT, ELŐDÖNTŐ

Hosszú Katinka a második legjobb időt úszta délelőtt, de a 200 vegyes miatt visszalépett a számtól. Az elődöntő első felvonásában az ausztrál Emily Seebohm (58.85) fért be egyedüliként 59 másodperc alá, a másodikban pedig Kylie Masse 58.18-at repesztett, hat századdal maradt csak el a világcsúcstól.

FÉRFI 50 MÉTER PILLANGÓ, DÖNTŐ

Cseh László vasárnap rosszul kapta el a rajtot, ezt követően pedig már csak a 11. helyre tudott felkapaszkodni, ami nem ért finálét. A döntőben Andrij Hovorov startolt legjobban, de a brit Benjamin Proud szerezte meg az aranyérmet. A 22 éves brit az első világbajnokságán rögvest a csúcsra ért.

8. Tim Phillips (Egyesült Államok) 23.38

Julija Jefimova egy századdal maradt el a világcsúcstól (Fotó: Koncz György)

NŐI 100 MÉTER MELL, ELŐDÖNTŐ

Sztankovics Anna a 25. legjobb idő birtokosaként nem tudta kiharcolni az elődöntőbe kerülést. Az első futamban a délelőtt óriásit hajrázó orosz Julija Jefimova szenzációsan úszott, 1:04.36-tal csak egy századdal maradt el a világrekordtól! A másodikban Lilly King és Ruta Meilutyte vívott nagy csatát, végül az amerikai is elmaradt a világcsúcstól, de a futamot azért megnyerte 1:04.53-mal.

FÉRFI 100 MÉTER HÁT, ELŐDÖNTŐ

Balog Gábor a 21. legjobb időt szerezte meg délelőtt, így nem jutott be az elődöntőbe. Kis közjátékkal kezdődött az első futam, Tomasz Polewka rajtgépe meghibásodott. Az apróbb csúszással kezdődő szakaszt a riói aranyérmes Ryan Murphy végig vezetve nyerte meg, 52.95-ös idővel. Hszü Csia-jü világcsúcsrészidőn belül fordulva lett első a második felvonásban, Mitch Larkin összesítésben csak a hatodik időt szerezte meg. A kilencedik helyen Kliment Kolesznyikov és Li Kuan-hüan századra ugyanannyit úszott, a szétúszást előbbi nyerte meg a nap zárásaként, 53.38-as idővel.

8. Corey Main (Új-Zéland) 53.76

Sjöström a fináléban is ellenállhatatlan volt (Fotó: Török Attila)

NŐI 100 MÉTER PILLANGÓ, DÖNTŐ

Szilágyi Liliána nagy csatában lemaradt a fináléról, 57.75-ös ideje a 9. helyre volt elég vasárnap. A szám toronymagas favoritjaként a riói bajnok Sarah Sjöström ugrott a medencébe, már a delfinezésnél élre állt, és világcsúcsidőn belül fordult. A táv második felén nagy csatában volt a rekorddal, de a benyúlás nem jött ki jól számára, 55.53-mal „csak” vb-csúcsot döntött – a világrekord marad az 55.48.