Vizes vb: kikaptak a szerbek, a horvátokkal döntőznek pólósaink

2017.07.27. 23:12
A magyar férfi vízilabda-válogatott a szerbeket egy góllal legyőző (12–11) Horvátországgal találkozik a magyarországi vizes világbajnokság szombati döntőjében!

A két találatot hozó első negyed (1–1) után a szerbek a második játékrészben 3–1-re megléptek, ezek után a horvátok egyenlítettek, innentől kezdve pedig felváltva estek a gólok. Szerbia akárhányszor megszerezte a vezetést, Horvátország mindig válaszolt.

A fordulat a negyedik negyedben jött el, amikor a horvátok Ante Vukicevic emberfóros találatával a meccs során először előnybe kerültek (10–11). Erre a szerbek még reagáltak, Maro Jokovic góljára azonban már nem, így Horvátország legyőzte az olimpiai, világ- és Európa-bajnoki címvédőt, és bejutott a döntőbe, amelyben a magyar válogatott vár rá.

Märcz Tamás, a mieink szövetségi kapitánya az M4 Sportnak a meccs közben viccesen elmondta, a döntőben inkább a szerbekkel találkozna, mert a horvátok kiszámíthatóbbak.

Ami biztos, szombaton pokolian nehéz meccs vár a magyar csapatra – és a horvátra is…

Az 5–8. pozícióért folyó rájátszás első felvonásán Montenegró az OSC-t erősítő, négy gólig jutó Drasko Brguljan vezérletével 9–8-ra legyőzte Oroszországot.

Montenegró ellenfele az 5. helyért Olaszország lesz. Az ausztrálok nem kezdtek rosszul, a harmadik percben már 2–0-ra vezettek, de az olaszok még az első negyedben fordítottak (2–4), ezt követően pedig már nem hagyták visszakapaszkodni ellenfelüket (4–8).

A 9. helyről döntő összecsapáson a spanyolok két góllal jobbnak bizonyultak Japánnál, míg a 11. helyet Brazília legyőzésével Kazahsztán szerezte meg.