Vizes vb: az amerikaiak meglepően sima vereséget szenvedtek

2017.07.19. 19:05
A mieink ellen alulmaradó ausztrál férfi vízilabda-válogatott nagy csatában, 11–10-re legyőzte az olaszoktól vereséget szenvedő franciákat a magyarországi vizes világbajnokságon.

A franciáké volt az első találat, de az ausztrálok hamar elhúztak 4–2-re – hogy aztán az első negyedet így is az európai csapat zárja előnnyel (5–4).

A szünetre fej fej mellett érkeztek meg (6–6), de a harmadik negyedben az ausztrálok újra elléptek (6–9), s innentől kezdve a franciák már csak futottak az eredmény után (10–11).

A C-csoport második meccsén is 16 góllal kapott ki Dél-Afrika, a szerbek elleni 5–21 után Görögország ellen 2–18 lett a vége. Az európai csapatból Jannisz Funtulisz emelkedett ki, ő hatszor talált be.

A címvédő szerb válogatott is megnyerte a második meccsét, a spanyolok ellen már a nagyszünetre eldöntötte a találkozót (1–5), Alejandro Bustos Sánchezék erejéből csak arra futotta, hogy a második félidőt szorossá tegyék (5–11). A szerbeknél Nemanja Ubovics, Filip Filipovics és Andrija Prlainovics jutott két gólig.

Ezzel az eredménnyel eldőlt, hogy a szerbek és a görögök már biztosan továbbjutottak a csoportból, az első hely, és ezzel a biztos negyeddöntős részvétel sorsa az utolsó körben dől el.

Az oroszok nem kezdtek rosszul, Ivan Szucskov góljával 3–1-re vezettek az első negyedet követően, majd tíz másodperccel a nagyszünet előtt 6–3-ra. A 2015-ös világbajnoki és 2016-os olimpiai ezüstérmes Horvátország azonban megrázta magát, Maro Jokovic vezérletével fordított (6–7), majd eldöntötte a meccset (8–10).

Ashton Kutcher szeme láttára kaptak ki simán az amerikaiak (Fotó: MTI/Czagány Balázs)

A D-csoport másik meccsén a szerb válogatott korábbi szövetségi kapitánya, Dejan Udovicsics irányította amerikaiak nagyon simán, 15–7-re kikaptak Japántól. Az Egyesült Államok a második negyedben még 4–3-ra vezetett, utána azonban elvesztette a fonalat, és jóformán esélye sem volt a győzelemre. Az ázsiai válogatott 15 góljából hetet Adacsi Szeija szerzett. Az amerikaiaknak az utolsó fordulóban kötelező legyőzniük az oroszokat, különben biztosan nem jutnak be az egyenes kieséses szakaszba.

Az A jelű kvartettben Montenegró a Kanada elleni döntetlen után javított, és magabiztosan, 14–5-re megverte Brazíliát, a „juharlevelesektől” ugyanakkor elmaradt az újabb bravúr, egy góllal kikaptak Kazahsztántól.

VÍZILABDA (HAJÓS ALFRÉD NEMZETI SPORTUSZODA)
Férfiak, 2. forduló
A-csoport
Kanada–Kazahsztán 9–10
(2–2, 3–3, 3–2, 1–3)
Brazília–Montenegró 5–14 (0–4, 2–3, 2–4, 1–3)
Az állás: 1. Montenegró 3 pont (22–13), 2. Kazahsztán 2 (12–15), 3. Brazília 2 (11–16), 4. Kanada 1 (17–18)

B-csoport
Franciaország–Ausztrália 10–11 (5–4, 1–2, 1–3, 3–2)
MAGYARORSZÁGOlaszország 9–9 (4–4, 2–1, 1–3, 2–1)
Az állás: 1. MAGYARORSZÁG 3 (22–12), 2. Olaszország 3 (27–18), 3. Ausztrália 2 (14–23), 4. Franciaország 0 (19–29)

C-csoport
Dél-Afrika–Görögország 2–18 (0–5, 2–3, 0–5, 0–5)
Spanyolország–Szerbia 5–11 (1–3, 0–2, 2–3, 2–3)
Az állás: 1. Szerbia 4 (32–10), 2. Görögország 4 (26–9), 3. Spanyolország 0 (12–19), 4. Dél-Afrika 0 (7–39)

D-csoport
Oroszország–Horvátország 8–10
(3–1, 3–3, 1–4, 1–2)
Egyesült Államok–Japán 7–15 (2–1, 2–5, 2–4, 1–5)
Az állás: 1. Horvátország 4 (22–15), 2. Oroszország 2 (23–18), 3. Japán 2 (23–22), 4. Egyesült Államok 0 (14–27)