Hosszú az egyik sikerszámát feláldozza a másikért

2017.07.24. 09:27
A budapesti vizes világbajnokság második napjának délelőtti selejtezőiben hét magyar versenyzőért szoríthatunk. Hosszú Katinka 100 háton a második idővel továbbjutott ugyan, viszont jelezte, visszalép a délutáni középdöntőtől. Balog Gábor 100 háton a 21., Sztankovics Anna 100 mellen a 25. helyen zárt. 200 gyorson Kozma Dominik nyolcadik idővel elődöntős, Bernek Péter a 25. helyen zárt. Kapás Boglárka és Késely Ajna is döntős lett 1500 gyorson.

ÉLŐ HÍRFOLYAMUNKAT, A NAP ESEMÉNYEIVEL ITT TALÁLJA MEG! ÉLŐ HÍRFOLYAMUNKAT, A NAP ESEMÉNYEIVEL ITT TALÁLJA MEG!

100 háton Hosszú Katinka az utolsó előtti, ötödik előfutamban úszott, és 58.80-as idejénél csak a hatodik futam győztese, a kanadai Kylie Jacqueline Masse (58.62) teljesített jobban. Ugyanakkor Hosszú a futam után jelezte, visszalép a középdöntőtől, mivel az mindössze fél órával a 200 vegyes fináléja előtt kezdődne. A szám olimpiai bajnoka két évvel ezelőtt Kazanyban ugyanígy tett.

A férfiak ugyanezen versenyszámában Balog Gábor már kevésbé teljesített jól, 54.88 másodperces időeredménye mindössze a 21. helyre volt elég, ezzel nem jutott tovább.

Balog Gábor jócskán elmaradt az egyéni csúcsától (Fotó: Koncz György)

Sztankovics Anna 100 mellen a negyedik előfutamban kapott helyet, és a nullás pályán úszva 1:08.66-os idővel a kilencedik helyen csapott célba.„Nem igazán voltam tisztában vele, mi is nekem idén a reális cél, hiszen ebben az évben még nem úsztam 1:09 alatt. Éppen ezért a tavalyi évet vettük alapul, de most kiütközött, hogy nem tudtam annyit készülni, mint a többiek” – mondta az MTI-nek az összesítésben 25. helyen végzett úszó.

Sztankovics nem tudott annyit készülni, mint a többiek (Fotó: Koncz György)

A 200 gyors mezőnyében Bernek Péter kezdett előbb, ő a 6. futamban 1:47.49 perces idővel a 9. helyet szerezte meg, ezzel összesítésben a 25. helyen zárt. Kozma Dominik egy futammal később a harmadik helyen csapott a célba 1:46.83-mal, összesítésben a 8. idővel bejutott a délutáni elődöntőbe.

Bernek a vegyes zónában elmondta, elégedett, ugyanis sikerült megközelítenie egyéni legjobbját (1:47.43), sérülését követően pedig ennél nem is kívánhatott volna többet. Hozzátette, még nem állt össze tökéletesen az úszása, de bízik benne, hogy a 200 méter hátra rendbe jön majd. Kozma Dominik úgy fogalmazott, továbbra is remek formában érzi magát, s reméli, a délutáni elődöntőben is hasonlóképpen jól tud szerepelni.

1500 gyorson Kapás Boglárka 16:09.60-nal futamharmadikként, Késely Ajna tizenegy másodperccel később (16:20.98) a negyedik helyen ért célba. „Jobb úszás volt mint a tegnapi, azt kitörölném az emlékezetemből. Jó érzés volt végig, holnapra még jobb lesz” – mondta Kapás Boglárka az M4 Sport-nak.

A legjobb időt elképesztő fölénnyel Katie Ledecky úszta (15:47.54), futamában két versenyzőre is több mint száz métert vert.