Lélekerősítő úszás – Cseh László kezdett a legjobban 200 pillangón

2017.07.25. 09:17
Cseh László nagyszerűen kezdett a magyarországi vizes világbajnokság férfi 200 méteres pillangóúszásában, a legjobb idővel jutott be az elődöntőbe – Kenderesi Tamás nagy hajrában nyerte meg a futamát, ő a hetedik idővel ment tovább. Hosszú Katinka a harmadik leggyorsabb volt a női 200 gyors előfutamában, Verrasztó Evelyn ugyanitt a 23. helyen zárt, ő nem jutott tovább, ahogyan Financsek Gábor és Gyurta Gergely sem.

ÉLŐ HÍRFOLYAMUNKAT, A NAP ESEMÉNYEIVEL ITT TALÁLJA MEG! ÉLŐ HÍRFOLYAMUNKAT, A NAP ESEMÉNYEIVEL ITT TALÁLJA MEG!

FÉRFI 800 MÉTER GYORS (21. GYURTA GERGELY)

Gyurta Gergely
nem a táv elején akarta bebiztosítani a döntős időt, az első két hosszon a kilencedik volt, ahogyan 200-on is. Háromszázhoz érve a hetedik helyre jött előre, a táv felénél is itt fordult. Hatszáznál visszaesett sajnos a kilencedikre, javítani pedig már nem tudott, nem jutott döntőbe (8:03.87).

21. Gyurta Gergely 8:03.87 – nem jutott döntőbe

Kenderesi Tamás igyekezett tartalékolni a továbbiakra (Fotó: Koncz György)

FÉRFI 200 MÉTER PILLANGÓ (1. CSEH LÁSZLÓ, 7. KENDERESI TAMÁS)

A riói bronzérmes Kenderesi Tamás a harmadik előfutamban az első fordulónál hét századdal lemaradva másodikként fordult, a táv felénél a harmadik volt. 150-hez érve a negyedik volt, sőt, még 20 méterrel a vége előtt is csak az ötödik helyen haladt, de parádés hajrával, 1:55.96-tal megnyerte a futamot. A világbajnoki címvédő Cseh László az utolsó futamban Chad le Clos-val vívott nagy csatát, az első két fordulónál a dél-afrikai vezetett, 150-nél viszont már a magyar, és egy testhosszal nyert (1:54.08)!

„Nem kellett volna ennyire erősen úszni, de kellett a lelkemnek a megerősítés” – mondta az M4 Sportnak a futam után Cseh László, Kenderesi pedig arról beszélt, hogy vannak még az úszásában tartalékok, és „nehéz lassan úszni”.

7. Kenderesi Tamás 1:55.96

NŐI 200 MÉTER GYORS (3. HOSSZÚ KATINKA, 23. VERRASZTÓ EVELYN)

Verrasztó Evelyn a negyedik előfutamban nem kezdett túl erősen, hetedikként fordult ötvennél, a fél távhoz érve pedig már csak a kilencedik volt – ezen pedig sajnos már nem is tudott javítani, 1:59.92 az ideje. Az ötödikben Hosszú Katinka világcsúcsrészidőn belül kezdett, az utolsó ötvenen Federica Pellegrinivel vívott nagy csatát, végül az olasz valamivel megelőzte – 1:56.43-mal zárt. Az utolsó futamban Katie Ledecky hozta a papírformát, és a második idővel jutott végül tovább (1:56.27).

23. Verrasztó Evelyn 1:59.92 – nem jutott elődöntőbe

Hosszú Katinka a harmadik idővel kezdett 200 gyorson (Fotó: Földi Imre)

FÉRFI 50 MÉTER MELL (43. FINANCSEK GÁBOR)

A délelőtti program a férfi 50 méteres mellúszás előfutamaival indult, a magyar színeket Financsek Gábor képviselte, ő a hatodik futamban a nyolcas pályán volt érdekelt. A magyar úszó egyike a három 1985-ös születésű versenyzőnek – a harmadik legidősebb a mezőnyben –, viszonyításképpen: a második futamban induló koszovói Dasar Xhambazi 2002-es születésű.

Financsek nem kapta el rosszul a rajtot, de a táv során folyamatosan csúszott vissza és 28.44-gyel a kilencedik lett a hatodik előfutamban. Az már a hetedikben eldőlt, hogy nem jut tovább a magyar versenyző, a legjobb időt a címvédő brit Adam Peaty szállította, 26.10-es világcsúcsot úszott! A korábbi rekord 26.42 volt...