Hosszú bronzérmet nyert 200 pillangón, 6. lett a női gyorsváltó

B. L.B. L.
2017.07.27. 17:24
A magyarországi vizes világbajnokság csütörtök délutáni úszóprogramjában Hosszú Katinka bronzérmet szerzett a női 200 pillangó döntőjében, Szilágyi Liliána ugyanitt a 7. lett. Bernek Péter új országos csúccsal jutott be – holtversenyben a hatodik idővel – a 200 hát fináléjába, Telegdy Ádám pont lemaradt erről kilencedikként. A nap zárásaként a 4x200-as női gyorsváltónk Hosszú Katinka nagyszerű hajrájával a hatodik helyen végzett.

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, BUDAPESTVIZES VILÁGBAJNOKSÁG, BUDAPEST

A CSÜTÖRTÖKI PROGRAM

ÚSZÁS (DUNA ARÉNA)

17.30: Elődöntők, döntők

17.32: férfi 200 m vegyes, döntő – 1. Chase Kalisz (Egyesült Államok)
17.41:
női 100 m gyors, elődöntő – a svéd Sarah Sjöström jutott legjobb idővel döntőbe
17.51:
férfi 100 m gyors, döntő – 1. Caeleb Dressel (Egyesült Államok)
18.06:
női 50 m hát, döntő 1. Etiene Medeiros (Brazília)
18.14:
férfi 200 m mell, elődöntőaz orosz Anton Csupkov átadta a múltnak Gyurta Dániel vb-csúcsát
18.34:
női 200 m pillangó, döntő – 1. Mireia Belmonte (Spanyolország), 3. Hosszú Katinka, 7. Szilágyi Liliána
18.50:
női 200 m mell, elődöntő – az orosz Julija Jefimova volt a leggyorsabb
19.04:
férfi 200 m hát, elődöntő – Bernek Péter (holtversenyben) 6. idővel döntős, Telegdy Ádám a 9. hellyel pont lemaradt róla
19.16:
női 4x200 m gyorsváltó, döntő – 1. Egyesült Államok, 6. MAGYARORSZÁG (Késely Ajna, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn, Hosszú Katinka)

NŐI 200 MÉTER PILLANGÓ, DÖNTŐ (3. HOSSZÚ KATINKA, 7. SZILÁGYI LILIÁNA)

Hosszú Katinka tegnap a 200 méter gyors döntője után a hatodik idővel tudta kvalifikálni magát 200 pillangón a fináléra, Szilágyi Liliána a hetedik helyen jutott be.

Az első hossz után Hosszú Katinka a második, Szilágyi a negyedik helyen fordult, de fél távnál már Hosszú vezetett! Ötvennel a vége előtt a harmadik helyen haladt a háromszoros olimpiai bajnok, és végül bronzérmet szerzett. Szilágyi Liliána a hetedik lett.

8. Csou Ji-lin (Kína) 2:07.67

Hosszú Katinka bronzérmet nyert 200 pillangón (Fotó: Koncz György)

NŐI 4x200 MÉTER GYORSVÁLTÓ, DÖNTŐ (6. MAGYARORSZÁG)

A Késely Ajna, Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna, Gyurinovics Fanni összetételű magyar váltó a 7. helyen jutott a döntőbe, ahol utóbbi helyett Hosszú Katinka szerepelt.

Az egyes pályán Késely Ajna ugrott először a vízbe, az első hosszon nyolcadikként fordult, majd feljött a hetedik helyre, s azon váltott. Jakabos Zsuzsanna szintén nyolcadik volt az első hosszon, majd száznál is, az utolsó ötvene előtt Kanadát megelőzve a hetedik volt, Verrasztó Evelyn pedig hetedikként ugorhatott be. Ő is visszacsúszott a nyolcadik helyre, majd Hosszú Katinka szintén hetedikként jött be. Ötven után máris a hatodik volt, sőt száznál közeledett az 5. helyezettre, de végül picivel elmaradtunk az ötödiktől.

NŐI 4x200 M GYORSVÁLTÓ, DÖNTŐ
1. Egyesült Államok 7:43.39 perc
2. Kína 7:44.96
3. Ausztrália 7:48.51
4. Oroszország 7:48.59
5. Japán 7:50.43
6. Magyarország (Késely Ajna, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn, Hosszú Katinka) 7:51.33
7. Hollandia 7:54.29
8. Kanada 7:55.57

Bernek Péter új országos csúccsal jutott döntőbe (Fotó: Koncz György)

FÉRFI 200 MÉTER HÁT, ELŐDÖNTŐ (6. BERNEK PÉTER, 9. TELEGDY ÁDÁM)

Nagyszerűen kezdtek a magyar fiúk,Bernek Péter a 2., Telegdy Ádám a 8. idővel jutott reggel tovább.

Este mindketten az első futamban szerepeltek, Bernek fél távnál a negyedik, Telegdy a hatodik volt. Az utolsó hosszhoz érkezve utóbbi már az ötödik helyen haladt. Bernek Péter holtversenyben a harmadik lett (1:55.79), új országos csúccsal, Telegdy 1:56.69-es idővel az ötödik. Hszü Csia-jü parádés első száz után 1:54.79-cel zárt.

Összesítésben Bernek holtversenyben a hatodik időt úszta, így döntőbe jutott, Telegdy pont lemaradt róla.

9. Telegdy Ádám (Magyarország) 1:56.69

Telegdy Ádám épp lemaradt a döntőről (Fotó: Koncz György)

NŐI 200 MÉTER MELL, ELŐDÖNTŐ

Sebestyén Dalma
a 22. helyet szerezte meg a délelőtt során, így nem jutott be az elődöntőbe. Ott az első futamban Si Csing-lin volt a legjobb (2:23.17), a másodikban pedig Julija Jefimova (2:21.49).

Gyurta Dániel
meglepetésre az elődöntőbe sem jutott be, a már pont lemaradó 17. helyen zárt. Az esti első futamban Ross Murdoch 2:07.72-vel bizonyult a legjobbnak, a másodikban pedig Anton Csupkov 2:07.17-es, új világbajnoki csúccsal. A korábbit Gyurta Dániel tartotta, 2013-ban Barcelonában 2:07.23-at ment.

NŐI 50 MÉTER HÁT, DÖNTŐ

Az előfutamban Joó Sára a 33. helyen végzett. A fináléban a brazil Etiene Medeiros (27.18) és a kínai Fu Jüan-huj (27.19) nagy csatája volt várható, és nem is okoztak csalódást a felek, elképesztő végjátékban előbbi egy századdal előzte meg riválisát.

8. Georgia Davies (Nagy-Britannia) 27.61

Etiene Medeiros óriási csatában nyert (Fotó: Földi Imre)

FÉRFI 100 MÉTER, GYORS, DÖNTŐ

Bohus Richárd
a 18., Kozma Dominik a 21. időt úszta szerda délelőtt, így az elődöntőbe egyikük sem tudott bekerülni. A tegnap délutáni középdöntőben aztán öten fértek be 48 másodperc alá, közülük a francia Mehdy Metella (47.65) és az amerikai Caeleb Dressel (47.66) emelkedett ki.

Az amerikai parádésan rajtolt, fél távnál nagy előnnyel vezetett, és bár közben veszélyesnek tűnt rá a francia, végül Dresselé az arany, sőt, az ezüst is az Egyesült Államokba került, Nathan Adriané lett.