Vizes vb: 14 góllal nyertek a spanyolok, teljes az ágrajz!

2017.07.20. 22:40
Az orosz női vízilabda-válogatott csak a harmadik helyen végzett a vizes világbajnokság D-csoportjában.

A női vízilabdatorna D-csoportjának utolsó fordulójában a görögök három góllal legyőzték az ausztrálokat, ezzel nemcsak megnyerték a kvartettet – és bejutottak a negyeddöntőbe –, hanem az is eldőlt, hogy a körbeverésből legrosszabbul kijövő olimpiai bronzérmes oroszok a harmadik helyen végeznek a csoportban. Az olaszok legyőzték Kínát is, így a görögökhöz hasonlóan már negyeddöntősek.

A délutáni program első felvonásán Brazília az első negyed közepéig tartotta a lépést Kanadával (2–2), ezt követően az észak-amerikai csapat állva hagyta ellenfelét, a nagyszünetre már 8–4-re vezetett, majd 16–6-ra nyert. A minden negyedben négy gólig jutó kanadaiak legjobba a mind az öt lövését értékesítő Kyra Christmas volt.

A B-csoport záró fordulójában a címvédő, kétszeres olimpiai bajnok 22–7-re kiütötte Új-Zélandot. Az amerikai csapat már a meccs elején ellépett 4–0-ra, és az első három negyedben egyaránt hatszor talált be. A végére kicsit visszavettek Margaret Steffensék (5 gól), így „csak” 22-ig jutottak – Dél-Afrika kapuját 24-szer vették be (24–2).

A spanyolok második helye sem volt igazán sokáig kérdéses, 1–1-et követően sorozatban tíz gólt szereztek Dél-Afrika ellen (1–11), és fölényesen nyertek (3–17).

VÍZILABDA (HAJÓS ALFRÉD NEMZETI SPORTUSZODA)
NŐK, 3. FORDULÓ
A-csoport
Olaszország–Kína 15–8
(3–2, 4–2, 6–0, 2–4)
Brazília–Kanada 6–16 (2–4, 2–4, 1–4, 1–4)
A csoport végeredménye: 1. Olaszország 6 pont, 2. Kanada 4, 3. Kína 2, 4. Brazília 0

B-csoport
Új-Zéland–Egyesült Államok 7–22
(2–6, 1–6, 2–6, 2–4)
Dél-Afrika–Spanyolország 3–17 (1–4, 0–6, 1–2, 1–5)
A csoport végeredménye: 1. Egyesült Államok 6, 2. Spanyolország 4, 3. Új-Zéland 2, 4. Dél-Afrika 0

C-csoport
Japán–Franciaország 8–9
(3–3, 0–3, 3–1, 2–2)
Magyarország–Hollandia 10–8
A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6, 2. Hollandia 4, 3. Franciaország 2, 4. Japán 0

D-csoport
Ausztrália–Görögország 8–11
(2–2, 3–3, 2–3, 1–3)
Oroszország–Kazahsztán 15–6 (5–1, 3–2, 4–2, 3–1)
A csoport végeredménye: 1. Görögország 4 pont (37–22), 2. Ausztrália 4 (32–20), 3. Oroszország 4 (29–21), 4. Kazahsztán 0