nemzetisport.hu 2017.02.24 12:39 Frissítve: 2017.07.20 19:33

A 2017-ES VÍZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG PROGRAMJA ÉS EREDMÉNYEI

VIZES VB 2017

A NŐI TORNA EREDMÉNYEI ÉS MENETRENDJE

 

A magyar férfiválogatott tagjait ide kattintva tekintheti meg.

A FÉRFI VÍZILABDATORNA CSOPORTJAI
A-csoport:
Brazília, Montenegró, Kazahsztán, Kanada
B-csoport: Franciaország, Ausztrália, Olaszország, MAGYARORSZÁG
C-csoport: Spanyolország, Szerbia, Görögország, Dél-Afrika
D-csoport: Egyesült Államok, Japán, Horvátország, Oroszország

CSOPORTKÖR
A-CSOPORT (
Brazília, Montenegró, Kazahsztán, Kanada)
Július 17., hétfő

9.30: Brazília–Kazahsztán 6–2
10.50: Montenegró–Kanada 8–8

Július 19., szerda
9.30: Kanada–Kazahsztán 9–10
21.30: Brazília–Montenegró 5–14

Július 21., péntek
17.30: Brazília–Kanada
18.50: Montenegró–Kazahsztán

 AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Montenegró 2 1 1 22–13 9 3
2. Kazahsztán 2 1 1 12–15 -3 2
3. Brazília 2 1 1 11–16 -5 2
4. Kanada 2 1 1 17–18 -1 1

B-CSOPORT (Franciaország, Ausztrália, Olaszország, MAGYARORSZÁG)
Július 17., hétfő
12.10: Franciaország–Olaszország 9–18
20.10: Ausztrália–MAGYARORSZÁG 3–13

Július 19., szerda
10.50: Franciaország–Ausztrália 10–11
20.10: MAGYARORSZÁG–Olaszország 9–9

Július 21., péntek
20.10: Franciaország–MAGYARORSZÁG
21.30: Ausztrália–Olaszország

A B-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. MAGYARORSZÁG 2 1 1 22–12 10 3
2. Olaszország 2 1 1 27–18 9 3
3. Ausztrália 2 1 1 14–23 -9 2
4. Franciaország 2 2 19–29 -10 0

C-CSOPORT (Spanyolország, Szerbia, Görögország, Dél-Afrika)
Július 17., hétfő
17.30: Spanyolország–Görögország 7–8
18.50: Szerbia–Dél-Afrika 21–5

Július 19., szerda
12.10: Dél-Afrika–Görögország 2–18
13.30: Spanyolország–Szerbia 5–11

Július 21., péntek
9.30: Spanyolország–Dél-Afrika
10.50: Szerbia–Görögország

A C-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Szerbia 2 2 32–10 22 4
2. Görögország 2 2 26–9 17 4
3. Spanyolország 2 2 12–19 -7 0
4. Dél-Afrika 2 2 7–39 -32 0

D-CSOPORT (Egyesült Államok, Japán, Horvátország, Oroszország)
Július 17., hétfő
13.30: Egyesült Államok–Horvátország 7–12
21.30: Japán–Oroszország 8–15

Július 19., szerda
17.30: Oroszország–Horvátország 8–10
18.50: Egyesült Államok–Japán 7–15

Július 21., péntek

12.10: Egyesült Államok–Oroszország
13.30: Japán–Horvátország

A D-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Horvátország 2 2 22–15 7 4
2. Oroszország 2 1 1 23–18 5 2
3. Japán 2 1 1 23–22 1 2
4. Egyesült Államok 2 2 14–27 -13 0

HELYOSZTÓK ÉS RÁJÁTSZÁS

JÚLIUS 23., VASÁRNAP
Helyosztók
10.30: A4–B4 (H1)
12.00: C4–D4 (H2)
A negyeddöntőbe jutásért
13.30: A2–B3 (NJ1)
15.00: A3–B2 (NJ2)
20.30: C2–D3 (NJ3)
22.00: C3–D2 (NJ4)

JÚLIUS 25., KEDD
Helyosztók
9.30: H1 vesztese-H2 vesztese (H3)
10.50: H1 győztese-H2 győztese (H4)
12.10: NJ1 vesztese-NJ3 vesztese (H5)
13.30: NJ2 vesztese-NJ4 vesztese (H6)
Negyeddöntő
14.50: A-csoport győztese–NJ3 győztese (N1)
16.10: B-csoport győztese–NJ4 győztese (N2)
20.30: C-csoport győztese–NJ1 győztese (N3)
22.00: D-csoport győztese–NJ2 győztese(N4)

JÚLIUS 27., CSÜTÖRTÖK
Helyosztók
10.30: H5 vesztese–H6 vesztese
12.00: H5 győztese–H6 győztese
13.30: N1 vesztese–N2 vesztese (H7)
15.00: N3 vesztese–N4 vesztese (H8)
Elődöntő
20.30: N1 győztese–N2 győztese
22.00: N3 győztese–N4 győztese

JÚLIUS 29., SZOMBAT
A hetedik helyért
12.00: H7 vesztese–H8 vesztese
Az ötödik helyért
13.30: H7 győztese–H8 győztese
A harmadik helyért
15.00: az elődöntő vesztesei
Döntő
20.30: az elődöntő győztesei

 

A női csapat játékosait ide kattintva tekintheti meg.

A NŐI VÍZILABDATORNA CSOPORTJAI
A-csoport:
Olaszország, Brazília, Kanada, Kína
B-csoport:
Új-Zéland, Dél-Afrika, Spanyolország, Egyesült Államok
C-csoport:
Japán, Hollandia, MAGYARORSZÁG, Franciaország
D-csoport:
Ausztrália, Oroszország, Kazahsztán, Görögország

CSOPORTKÖR
A-CSOPORT (Olaszország, Brazília, Kanada, Kína)
Július 16., vasárnap
  9.30: Olaszország–Kanada 10–4
10.50: Brazília–Kína 4–11

Július 18., kedd

12.10: Kína–Kanada 8–9
21.30: Olaszország–Brazília 18–4

Július 20., csütörtök
17.30: Olaszország–Kína 15–8
18.50: Brazília–Kanada 6–16

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Olaszország 3
3
43–16 27 6
2.
Kanada
3
2

1
29–24
5
4
3. Kína 3
1 2
27–28 –1
2
4. Brazília 3
3
14–45 -31 0

B-CSOPORT (Új-Zéland, Dél-Afrika, Spanyolország, Egyesült Államok)
Július 16., vasárnap
12.10: Új-Zéland–Spanyolország 2–10
13.30: Dél-Afrika–Egyesült Államok 2–24

Július 18., kedd
9.30: Egyesült Államok–Spanyolország 12–8
10.50: Új-Zéland–Dél-Afrika 8–6

Július 20., csütörtök
10.50: Új-Zéland–Egyesült Államok
21.30: Dél-Afrika–Spanyolország

A B-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Egyesült Államok 2 2 36–10 26 4
2. Spanyolország 2 1 1 18–14 4 2
3. Új-Zéland 2 1 1 10–16 -6 2
4. Dél-Afrika 2 2 8–32 -24 0

C-CSOPORT (Japán, Hollandia, MAGYARORSZÁG, Franciaország)
Július 16., vasárnap
17.30: Hollandia–Franciaország 17–2
20.10: Japán–MAGYARORSZÁG 11–20

Július 18., kedd
13.30: Japán–Hollandia 8–20
20.10: Franciaország–MAGYARORSZÁG 5–24

Július 20., csütörtök
9.30: Japán–Franciaország 8–9
20.10: Hollandia–MAGYARORSZÁG

A C-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. MAGYARORSZÁG 2 2 44–16 28 4
2. Hollandia 2 2 37–10 27 4
3. Franciaország 3 1 2 16–49 -33 2
4. Japán 3 3 27–49 -22 0

D-CSOPORT (Ausztrália, Oroszország, Kazahsztán, Görögország)
Július 16., vasárnap
18.50: Ausztrália–Kazahsztán 16–4
21.30: Oroszország–Görögország 9–7

Július 18., kedd
17.30: Görögország–Kazahsztán 19–5
18.50: Ausztrália–Oroszország 8–5

Július 20., csütörtök
12.10: Ausztrália–Görögország 8–11
13.30: Oroszország–Kazahsztán 15–6

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Görögország 3
2
1 37–22 15 4
2.
Ausztrália
3
2

1
32–20
12
4
3. Oroszország 3
2
1 29–21 8
4
4. Kazahsztán 3
3
15–50 -35 0

HELYOSZTÓK ÉS RÁJÁTSZÁS

JÚLIUS 22., SZOMBAT
Helyosztók
10.30: Brazília–B4 (H1)
12.00: Japán–Kazahsztán (H2)
A negyeddöntőbe jutásért
17.30: Kanada–B3 (NJ1)
19.00: Kína–B2 (NJ2)
20.30: C2–Oroszország (NJ3)
22.00: Franciaország–Ausztrália (NJ4)

JÚLIUS 24., HÉTFŐ
Helyosztók
9.30: H1 vesztese–H2 vesztese (H3)
10.50: H1 győztese–H2 győztese (H4)
12.10: NJ1 vesztese–NJ3 vesztese (H5)
13.30: NJ2 vesztese–NJ4 vesztese (H6)
Negyeddöntő
14.50: Olaszország–NJ3 győztese (N1)
16.10: B-csoport győztese–NJ4 győztese (N2)
20.30: C-csoport győztese–NJ1 győztese (N3)
22.00: Görögország–NJ2 győztese(N4)

JÚLIUS 26., SZERDA
Helyosztók
10.30: H5 vesztese–H6 vesztese
12.00: H5 győztese–H6 győztese
13.30: N1 vesztese–N2 vesztese (H7)
15.00: N3 vesztese–N4 vesztese (H8)
Elődöntő
20.30: N1 győztese–N2 győztese (E1)
22.00: N3 győztese–N4 győztese (E2)

JÚLIUS 28., PÉNTEK
A hetedik helyért
12.00: H7 vesztese–H8 vesztese
Az ötödik helyért
13.30: H7 győztese–H8 győztese
A harmadik helyért
15.00: az elődöntő vesztesei
Döntő
20.30: az elődöntő győztesei

 

A SORSOLÁS

A férfiak kalapjai:
1. kalap: Szerbia, Horvátország, Olaszország, Montenegró
2. kalap: Egyesült Államok, MAGYARORSZÁG, az amerikai kontinens kvalifikációs tornájának egyik továbbjutója, Spanyolország
3. kalap: az amerikai kontinens kvalifikációs tornájának másik továbbjutója, Franciaország, Oroszország, Ausztrália
4. kalap: Dél-Afrika, Japán, Kazahsztán, Görögország

A nők kalapjai:
1. kalap: Egyesült Államok, Olaszország, Oroszország, MAGYARORSZÁG
2. kalap: Spanyolország, Ausztrália, Kanada, Hollandia
3. kalap: Brazília, Görögország, Franciaország, Új-Zéland
4. kalap: Dél-Afrika, Japán, Kazahsztán, Kína

Märcz Tamás, a férfiak szövetségi kapitánya értékeli a sorsolást (Fotó: Földi Imre)

A 17. FINA vízilabda-világbajnokság csoportjait a Sofitel Hotelben sorsolták ki a vizes sportok magyar kiválóságai (Szalkay Orsolya, Drávucz Rita, Kormos Villő, Kiss Szofi, Vári Attila, Gyurta Dániel, Szívós István, Madaras Norbert).

Férficsapatunkat a 2. kalapból húzták ki, és az ausztrálok, a franciák, valamint az olimpiai bronzérmes olaszok társaságában a B jelű kvartettben küzd majd a továbbjutásért. Elsőként Ausztráliával.

Európa-bajnoki címvédő női válogatottunk az első kalapból várhatta a sorsolást, és Japán, Hollandia, valamint Franciaország mellé került, a C-csoportba. A mieink Japán ellen kezdenek, a csoportelsőségért pedig várhatóan Hollandiával csatáznak majd. A tavalyi Eb-döntőben éppen a németalföldi hölgyeket verte meg a magyar csapat.

A négy csoport első helyezettjei automatikusan a negyeddöntőbe jutnak, míg a második helyezettek a harmadikokkal játszanak majd keresztbe, és a győztesek folytathatják szereplésüket a legjobb nyolc között.

A női torna július 16-tól július 28-ig, a férfiak vetélkedése július 17-től, július 29-ig tart.

A ceremónia végén kisorsolták a voloszi női és a belgrádi férfi junior-vb csoportjait: a magyaroknál a nők Japánnal, Oroszországgal és Hollandiával, a férfiak pedig Egyiptom, Kanada, a Dél-afrikai Köztársaság és Olaszország legjobbjai ellen ugranak medencébe.

BÍRÓ ELÉGEDETT, MäRCZ „NEM IS NAGYON SZÁMÍTOTT MÁSRA”
Bíró Attila, a női válogatott szövetségi kapitánya elmondta, elégedett a sorsolással, de hozzátette, a magyar válogatottnak senkitől sem kell félnie. Kiemelte, a gárda célja természetesen az, hogy a női torna utolsó napjáig versenyben legyen. A női válogatott sorrendben a japánokkal, a franciákkal és a hollandokkal játszik.
Märcz Tamás, a férfiak új szövetségi kapitánya kijelentette, nem kerültek könnyű csoportba, ugyanakkor nem is nagyon számított másra, mivel mindegyik négyes rendkívül erős. Hozzátette, hazai közönség előtt természetesen a lehető legjobb eredményt szeretnék elérni, a jelenlegi vízilabdában azonban már az is nagy dolog, ha valaki eljut az éremcsatározásokig. (Forrás: MTI)

 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.06.12 11:15:29

Vízilabda BALLAI ATTILA

Olvassa el írásainkat az 56-os emlékévvel kapcsolatban!

2017.06.06 23:29:57

Vízilabda CSURKA GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. Csakhogy most hiába jön 1979 után másodszor összmagyar Szuperkupa, a tájkép nemigen idézi a dicső múltat.

2017.05.30 10:32:52

Vízilabda RÁC BENEDEK BALÁZS

„Szolnokot nehéz volt otthagyni, de az elmúlt hét év kicsit cigányéletét most már kinőttük.”

2017.05.27 16:07:38

Vízilabda nemzetisport.hu

A Szolnok 3–1-es hátrányból felállva, három negyeden át álomszerűen játszva hódította el a BL-t.

2017.05.26 20:01:21

Vízilabda nemzetisport.hu

Lassan lendült bele a Szolnok, de végül 7–5-ös győzelemmel került a szombat délutáni fináléba.