Vizes vb: a görög pólóválogatott megszenvedett a spanyolokkal

2017.07.17. 14:53
A hazai rendezésű vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának A-csoportjában Brazília 6–2-re legyőzte Kazahsztánt. Az első félidő végén 2–1-re még a kazahok vezettek, a második félidőt viszont 5–0-ra elbukták. A mieink csoportjában Olaszország a második félidőben indult be igazán a franciák ellen, és 18–9-es sikert aratott.

A-CSOPORT

Az első félidő végén 2–1-re még a kazahok vezettek, a második félidőt viszont 5–0-ra elbukták Brazília ellen. 6–2A-CSOPORT

Bár csak a második mérkőzése volt a napnak, könnyen lehet, hogy Kanada szerezte a forduló meglepetését: 8–8-as döntetlent játszott az Eb-második Montenegróval.

B-CSOPORT

A mieink csoportjában Olaszország jól kezdett a franciák ellen, de a második negyedet ellazsálta, így félidőben csak 8–6-ra vezetett. A harmadik negyedet aztán 7–1-re megnyerte az olimpiai bronzérmes, ezzel lényegében le is zárta a mérkőzést. A vége 18–9.

C-CSOPORT

Görögország a mérkőzés elején kétgólos előnyt szerzett a spanyolok ellen, a differencia pedig ki is tartott a záró negyedig. Az utolsó 8 percet aztán remekül kezdte Spanyolország, sikerült egyenlítenie, és bár a görögök 7–7-nél betaláltak, az utolsó másodpercekben megint egál lehetett volna.