Hoztuk a kötelezőt, a franciák legyőzése végül csoportelsőséget ért

RÁC BENEDEK BALÁZSRÁC BENEDEK BALÁZS
2017.07.21. 20:00
A magyar férfi vízilabda-válogatott hozta a kötelezőt Franciaország ellen a B-csoport 3. fordulójában, 13–7-es győzelmével megszerezte a két pontot, és mivel a záró mérkőzésen az olaszok „csak” nyolc góllal győzték le Ausztráliát, a mieink nyerték meg a csoportot – azaz közvetlenül a negyeddöntőbe jutottak.

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, 2017
FÉRFI VÍZILABDATORNA, B-CSOPORT, 3. FORDULÓ

FRANCIAORSZÁG–MAGYARORSZÁG 7–13 (1–6, 3–2, 1–3, 2–2)
Budapest, Hajós uszoda, 7000 néző. Vezette: Naumov (orosz), Korzyna (lengyel)
FRANCIAORSZÁG: Fontani – Simon, MARZOUKI 4, Kovacevic, Saudadier, Crousillat, Piot. Csere: Garsau (kapus), CAMARASA 2, Guillaume, Laversanne, Izdinsky 1, Peisson. Szövetségi kapitány: Hrestak Hrvoje
MAGYARORSZÁG: Nagy V. – VARGA DÉNES 3, Erdélyi 1, Török, Mezei, Hosnyánszky 1, VÁMOS 4. Csere: Decker A. (kapus), Decker Á., Manhercz K. 1, ZALÁNKI 2, Gór-Nagy 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól – emberelőnyből: 12/6, ill. 8/4
Gól – kettős emberelőnyből: 2/2, ill. –
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Decker Á. (27. p.), Török (32. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Peisson (27. p.)

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
Ausztrália–Olaszország 5–13 (2–5, 0–3, 3–2, 0–3)

„Nem megyünk bele a számolgatásba” – ezt hangsúlyozta a Franciaország elleni mérkőzés előtt is Märcz Tamás, s ez volt a legjobb, amit a magyar válogatott (szövetségi kapitánya) tehetett, hiszen a nemzeti együttes sorsa úgyis az olaszok kezében volt. A mieink igazából egyet tehettek: minél jobban megverik a franciákat, ezzel is kiszolgálva a közönséget. Ezen felül önbizalom-növelőnek sem volt rossz ez a találkozó.

Persze a többség – például a női torna szakkommentátora, a világbajnok Rédei Kata –, úgy vélte, az olaszok nem verik meg tíz góllal az ausztrálokat, akik ráadásul győzelmük esetén meg is előzték volna a riválist, ami könnyebb nyolcaddöntőt és szerbmentes negyeddöntőt jelent.

Ami pedig a magyar válogatottat illeti, nos a fiúk pontosan a kapitány által elmondottaknak megfelelően kezdték a mérkőzést. A kapuban Nagy Viktorral – a lelátón meg a túraautó-világbajnokságon szereplő öccsével, Dániellel –, és a mezőnyben olyan elánnal, hogy ha esetleg számít a gólkülönbség, akkor kilencnél többel nyerjünk (az olaszok ugyanis 18–9-re győzték le a franciákat). A hatalmas lendülettel pólózó brigádnak hat perc sem kellett ahhoz, hogy lecseréltesse a franciák második számú kapusát, Hugo Fontanit, 6–0-ig ráadásul gólt sem kapott az együttes.

Igaz, utána némiképp csökkent az intenzitás, így az volt a legfontosabb kérdés, hogy kilenc emberrel is fel tudja-e őrölni a magyar válogatott a franciát, mert a mieinknél Gór-Nagy Miklós és Hárai Balázs is köpenyben kispadozta végig az első félidőt. Ez meg ugye azt jelenti, hogy nálunk három, a túloldalon viszont öt bevethető csere volt.

A második félidőre aztán javult az arány, hiszen érkezett Gór-Nagy Miklós, sőt Decker Attila is bemutatkozhatott ezen a világbajnokságon. Utóbbi öt másodperc híján egy egész negyeden keresztül nem kapott gólt. míg Varga Dénes egy lefordulás során gyakorlatilag kétszer szerzett labdát. Az első után ugyanis a visszaúszás közben megforduló Mezei Tamás nem érte el a passzt, így a csapatkapitány másodszor is elhalászta a labdát, s ekkor már maga fejezte be az akciót. És ha ez nem lett volna elég, a záró negyed derekán a kaputól elfelé mozogva olyan finoman ívelt a hosszú sarokba, ahogyan csak ő tud.

A magyar válogatott végül hat góllal győzött, és az Olaszország–Ausztrália mérkőzés kedvező eredményének (13–5) köszönhetően megnyerte a B-csoport küzdelmeit. A mieink már negyeddöntősök, az olaszok Kazahsztánnal játszanak a legjobb nyolc közé jutásért.

(1–2, 3–2, 1–2, 1–0)
Montenegró–Kazahsztán 13–5 (2–0, 4–0, 3–2, 4–3)
Az A-csoport végeredménye: 1. Montenegró 5 pont, 2. Brazília 3, 3. Kazahsztán 2, 4. Kanada 2 – Kazahsztán az egymás elleni eredmények miatt előzte meg Kanadát (Kazahsztán–Kanada 10–9)

C-CSOPORT
Spanyolország–Dél-Afrika 16–4(3–2, 1–0, 6–1, 6–1)
Szerbia–Görögország 11–6(2–1, 3–3, 3–0, 3–2)
A C-csoport végeredménye:1. Szerbia 6 pont, 2. Görögország 4, 3. Spanyolország 2, 4. Dél-Afrika 0

D-CSOPORT
Egyesült Államok–Oroszország 14–11
(6–1, 3–5, 3–1, 2–4)
Japán–Horvátország 6–16(1–5, 3–5, 1–4, 1–2)
A D-csoport végeredménye:1. Horvátország 6 pont, 2. Oroszország 2 (34–32), Japán 2 (29–38), Egyesült Államok 2 (28–38)

22.00: Horvátország–NJ2 győztese (N4)

A mai napon rendezett meccsekről ide kattintva olvashat bővebben!

4. NEGYED

32. perc: Véget ért a mérkőzés, a magyar válogatott 13–7-re legyőzte a franciákat.

32. perc: Hosnyánszky lőtt szemben a kapuval, de Garsau ezt is hárította – azért jó, hogy nem ő kezdett a franciák kapujában. Van még kicsit több mint egy támadásnyi időt, a franciák pedig ki is kérték az utolsó idejüket. A végén még emberelőnybe kerültek, Marzouki távoli lövése után a labda éppen csak átcsúszott Decker kezei között. 7–13

31. perc: A franciák támadása végén inkább kidobták a medencéből a labdát, majd emberelőnybe kerültünk, Märcz Tamás időt kért.

30. perc: Simon távoli lövése nem okozott gondot Deckernek. Emberelőnybe kerültünk, ám Manhercz lövését hárította Garsau.

29. perc: Előbb a francia védelem szerzett labdát, majd Decker mutatott be egy újabb védést. Mezeit szerelték érdekes körülmények között, sípszó nincs. Füttyszó annál inkább…

28. perc: Csodás gól! Varga Dénes a védőjével a nyakán pazarul ejtett, a labda a kapus fölött a hosszú sarokba hullott. 6–13

27. perc: Remek védés, Camarasa a kapunak háttal lőtt, de Decker egy kézzel hárított. Páros kiállítás, ezzel Erdélyi kis is pontozódott.

26. perc: Marzoukiról kicsit megfeledkeztünk, így senkitől sem zavartatva lőhette ki a rövid alsót (6–11). Camarasát állították ki, majd villant egy piros a franciáknak, a néhány másodpercnyi kettős előnyt Vámos váltotta gólra. 6–12

25. perc: Az utolsó ráúszást is elhoztuk, Zalánki volt a leggyorsabb. Zalánki egy távoli lövéssel is megpróbálkozott, de a kapu fölé pattintotta a labdát. Decker védett egy átlövést, de a bírók szabálytalanságot láttak, így a franciák visszakapták a labdát.

3. NEGYED

24. perc: Vámos még lőtt egyet a félpályáról, de Garsau védett, így a harmadik negyed után 11–5-re vezetünk.

24. perc: Camarasa harcolt ki ismét kiállítást centerben. Öt másodperc volt hátra, Simon bal oldali bepasszát Camarasa a hosszú oldalon az üres kapuba vágta. 5–11

23. perc: Manhercz törte szinte ketté a lécet, majd Vámos próbálkozását hárította a francia kapus. Jól védekeztek a franciák, de Manhercz egy másodperccel a támadóidő vége előtt így is megküldte a labdát, a jobb oldali kapufáról azonban kijött a kísérlete.

22. perc: Újabb Decker-védés, Saudadier emelését fogta meg egy kézzel. Újabb francia emberfór, de ezzel sem tudtak élni.

21. perc: Törököt állították ki, a franciák pedig időt kértek. Deckernek megvan a védése, az emberelőny ellenére kissé kiszorított helyzetből próbálkozott a francia.

20. perc: Ezúttal sem találtak el a kaput a franciák, Deckernek egyelőre nem kellett védenie. Erdélyi harcolt ki egy kiállítást. A bal szélen megtaláltuk Gór-Nagy Miklóst, aki a kapus kezei között a hálóba lőtt (4–11) – ezzel neki is megvan az első gólja a vb-n!

19. perc: Varga próbálta meglepni Garsau-t, de a franciák kapusa résen volt. Ez már bent van! Labdát szereztünk a félpályánál, majd Varga Dénes másfél méterről a kapuba bombázott. 4–10

18. perc: Decker szemmel hárított egy francia lövést, majd emberelőnybe kerültünk, Märcz Tamás időt kért. Szépen megjárattuk a labdát, de a végét elrontottuk.

17. perc: Rögtön kettős előnybe kerültünk, s Hosnyánszky Norbert gyorsan be is köszönt. 4–9

17. perc: Decker Attila érkezett Nagy Viktor helyére a kapuba, Hosnyánszky pedig elhozta a ráúszást.

2. NEGYED

16. perc: Véget ért a második negyed, 8–4-re vezet a magyar válogatott!

16. perc: Mezei csavarja nem volt jó, a franciák időt kértek. Jól sikerült a megbeszélés, Marzouki jobbal a jobb oldali kapufa segítségével óriási bombát küldött Nagy Viktor kapujába (4–8). Märcz Tamás időt kért, majd egy másodperccel a vége előtt Vámos lövését fogta a kapus.

15. perc: Mezeit ezúttal szabályosan választották el a labdától. A franciák kicsit elfáradtak a nagyszünet előtt, Nagy Viktor szedett össze egy pontatlan szabaddobást.

14. perc: Szépen vittük végig az emberelőnyt, két passz után Vámos öt méterről a kapuba pattintotta a labdát (3–8). Remek blokk, Erdélyi nevéhez fűződik, majd Manhercz halászott el egy bejátszást a center elől.

13. perc: Camarasa nagyot harcol centerben, ezúttal összehozott egy ötméterest a franciáknak. Mehdi Marzouki a léc segítségével a hálóba küldte a labdát (3–7). Nagy Viktor fogott egy csavart, újra támadhatunk.

12. perc: Törököt állították ki centerből, majd egy szép bejátszás után Alexandre Camarasa pattintotta a kapu jobb oldalába a labdát (2–7). Varga Dénes lövését ezúttal megfogta Garsau.

11. perc: A franciák fölé lőtték a lehetőségüket, míg Manhercz próbálkozását Garsau védte. Újra előnybe kerültünk, s ezt már nem hibázta el Manhercz Krisztián, távolról a jobb alsóba lőtte a labdát. 1–7

10. perc: Szabálytalanul végezték el a szabaddobást a franciák, így mi támadhatunk. Nem tudtunk megúszni, majd Mezeit szerelték ismét centerben.

9. perc: A második ráúszást is megnyertük, Manhercz volt a leggyorsabb játékosunk. Azonnal emberelőnybe kerültünk, majd jól megjárattuk a labdát, de a bejátszás nem volt elég pontos, szerelték a centerünket.

1. NEGYED

8. perc: Újabb kiállítást harcoltak ki centerből a franciák, de ezt egy gyors passz után, centerből mellé lőtték. Märcz Tamás időt kért, még van nagyjából 20 másodperc az első negyedből. Jól védekeztek a franciák, nem sikerült helyzetet kialakítani, de szomorkodásra nincs ok, nyolc perc után 6–1-re vezetünk.

7. perc: Hosnyánszkyt állították ki, ezzel az emberelőnnyel éltek a franciák, Michal Izdinsky ballal, a kapufa segítségével a jobb felsőbe bombázott. 1–6

6. perc: Hiába érkezett az első számú francia kapus, Zalánki Gergő emberfórban neki is bevágta. Garsau érezte, hogy a rövidbe jön a labda, de hárítani nem tudott ő sem. 0–6

5. perc: A franciák időt kértek, de ezt a támadásukat is elrontották. Gyorsan fordultunk, s Zalánki Gergő a jobb oldalról, ballal a kapu jobb oldalába lőtt. Jön is a kapuscsere a franciáknál. 0–5

4. perc: Ezúttal mi kerültünk emberhátrányba, ám Simon kezéből kiperdült a labda, így azonnal megszereztük azt. Ezt is megbüntettük, Vámos ballal a kapu jobb oldalába dobja a labdát, a francia kapus csak belekapni tudott a labdába. 0–4

3. perc: Megvolt Nagy Viktor első védése, majd ismét emberelőnybe kerültünk. Varga Dénesre jött ki a figura, ő nem is hibázott, kilőtte a bal felsőt. 0–3

2. perc: A franciák is hibáznak, így azonnal lefordultunk, Vámos Márton elszakadt a védőjétől, majd a kapu jobb oldalába zúdította a labdát (0–1). Vámos a saját kapunk előtt labdát szerzett, majd Decker harcolt ki kiállítást. Az előnyben pár passz után Erdélyi Balázs néhány lóbát követően a léc alá pattintotta a labdát. 0–2

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A ráúszást el is hoztuk kezdésként. Letelt a támadóidőnk, kapura lőni pedig nem tudtunk.

A mieink kék sapkában, a franciák fehérben szálltak vízbe.

A játékosok már bevonultak, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Franciaország–Magyarország összecsapás a 2017-es vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájáról, a csoportkör utolsó fordulójából. Tartsanak velünk!

Ma is az olaszok elleni meccs egyik bírója fújja a sípot. Részletek itt!

A magyar válogatott az ausztrálok elleni tízgólos, 13–3-as sikerrel kezdte a tornát, majd a csoportrangadón – vitatható bírói ítéletek után – 9–9-es döntetlent játszott az olaszokkal. Franciaország az első meccsén 18–9-re kikapott Olaszországtól, majd egy góllal (11–10) alulmaradt az ausztrálokkal szemben.

Szétlövés az olaszok ellen? Ma még az is jöhet… Ide kattintva megtalálja az összes forgatókönyvet, ha a magyar és az olasz csapat 5-5 ponttal végez a csoport élén!

A lényeg: Ha legyőzzük a franciákat és az olaszok tíznél kevesebbel vagy tízzel, de maximum 12 gólt lőve nyernek az ausztrálok ellen, akkor a miénk a csoportelsőség. Ha több mint tízzel vagy tízzel, de legalább 14 gólt lőve győznek, akkor az olaszok az elsők.

A nyolcaddöntőben, a felső ágonGörögország–JapánésSpanyolország–Oroszországmeccset rendeznek vasárnap – amennyiben a mieink a B-csoport első helyén végeznek, utóbbi találkozó győztesével mérkőzhetnek meg az elődöntőbe jutásért.

Ha második lesz a magyar válogatott a csoportban, akkor a negyeddöntőben a horvátok elleni rangadó vár Märcz Tamás együttesére – már amennyiben előtte sikerrel veszi a Kazahsztán elleni nyolcaddöntőt.

Bevihetik a Duna Arénába a férfi pólósok döntőjét, igaz, ehhez néhány feltételnek még meg kell valósulnia – a legfontosabb, hogy a mieink is ott legyenek a fináléban. Részletek itt!