Vizes vb: az első (két) szó az ausztráloké volt, a többi az olaszoké

2017.07.27. 16:04
Kazahsztán szerezte meg a 11. helyet a magyarországi vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján, mivel a csütörtök délelőtti mérkőzésen 9–5-re legyőzte Brazíliát. A 9. helyről döntő összecsapáson a spanyolok két góllal bizonyultak jobbnak Japánnál. A csütörtöki keresztbejátszás eredményei nyomán az ötödik helyért Olaszország és Montenegró csap majd össze, a hetedikért pedig Oroszország és Ausztrália.

Az akcióból csupán egyszer betaláló brazilok nagyon nem érezték az első negyedben a ritmust, és az itt összeszedett hátrányt végül nem is sikerült ledolgozniuk. Kazahsztán teljesen megérdemelten nyerte meg a találkozót, és zárta a 11. helyen a világbajnokságot.

A spanyolok és a japánok összecsapása sokkal szorosabb volt. Bár az első negyed japán előnnyel végződött, a következő két játékrészt egyaránt a spanyolok nyerték, így a végén már csak az előny megtartására kellett törekedniük. Sikerült, az öt gólig jutó Albert Espanol Lifante vezérletével felülmúlták az ázsiaiakat, és megszerezték a 9. helyet.

Az 5–8. pozícióért folyó vívott rájátszás első felvonásán Montenegró az OSC-t erősítő, négy gólig jutó Drasko Brguljan vezérletével 9–8-ra legyőzte Oroszországot.

Montenegró ellenfele az 5. helyért Olaszország lesz. Az ausztrálok nem kezdtek rosszul, a harmadik percben már 2–0-ra vezettek, de az olaszok még az első negyedben fordítottak (2–4), ezt követően pedig már nem hagyták visszakapaszkodni ellenfelüket (4–8).