Hosszú és Szilágyi futamgyőztesként elődöntős, a magyar váltót kizárták

2017.07.26. 09:17
Izgalmas előfutamokat hozott a szerda délelőtt a vizes világbajnokságon. A Duna Arénában Joó Sára 50 háton új egyéni csúccsal mutatkozott be, de ez csak a 33. helyhez volt elég. 100 gyorson Bohus Richárd és Kozma Dominik nem jutott tovább. 200 pillangón viszont az egyaránt futamgyőztes Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána az első és az ötödik idővel elődöntős. Sós Dániel 200 vegyesen a 22. lett. A vegyes csapatok 4x100-as vegyes váltója hiába úszott jó időt, rossz váltás miatt kizárták.

ÉLŐ HÍRFOLYAMUNKAT, A NAP ESEMÉNYEIVEL ITT TALÁLJA MEG! ÉLŐ HÍRFOLYAMUNKAT, A NAP ESEMÉNYEIVEL ITT TALÁLJA MEG!

Elsőként Joó Sára szállt medencébe, és az 50 méteres hátúszás negyedik előfutamában az 5. helyen csapott célba, 28.91-es időeredménye egyéni csúcs, ez négy századdal jobb, mint a nevezési ideje.

„Voltam már hazai rendezésű Eb-n, de ez összehasonlíthatatlan, nagyon durva ez az aréna. Köszönöm mindenkinek, aki kijött” – nyilatkozta az M4 Sportnak a 33. helyen záró úszónő.

Joó Sára egyéni csúcsot úszott (Fotó: Földi Imre)

A férfi 100 méteres gyorsúszásba annyian neveztek, hogy 12 előfutamot kellett rendezni, Bohus Richárd az utolsó előttiben, Kozma Dominik az utolsóban kapott helyet.

Bohus a kilences pályán az 5. helyen csapott célba 48.87 másodperces idővel (a 4x100-as váltó utolsó embereként – igaz repülőrajttal – 47.21-et úszott). „Sajnos többet kivett belőlem a váltóúszás, mint gondoltam. Nem volt nagy élmény a pálya szélén úszni” – mondta Bohus.

Kozma Dominik csalódott volt (Fotó: Földi Imre)

Kozma a nyolcas pályát kapta, ideje két századdal lett rosszabb, mint Bohusé (48.89), hetedikként célba érve neki sem volt esélye az elődöntőre. „Nem igazán tudtam kialudni magam, sajnos nagyon gyenge lett az időm. Most lesz másfél nap pihenőm” – mondta Kozma az M4 Sportnak.

Következett a 200 női pillangó, amelynek harmadik előfutamában Szilágyi Liliána gyönyörű versenyzéssel, 2:07.73 perces idővel győzött. „A száz pillangó után megálmodtam egy technikát, és most kipróbáltam. Ehhez fejben egyben kell lennem, sikerült megvalósítanom” – nyilatkozta.

Szilágyi Liliána megálmodott egy technikát (Fotó: Török Attila)

Hosszú Katinka a negyedik előfutamban két kínai, illetve a spanyol Mireia Belmonte mellett úszott, de nagyon nem zavartatta magát, 2:07.25 idővel ugyancsak futamgyőztesként lépett tovább. Összesítésben övé lett a legjobb eredmény, Szilágyi az ötödikként ment tovább.

200 vegyesen Sós Dániel két perc körüli időt várt magától, végül 2:01:54-gyel, elmaradva egyéni csúcsától a 8. helyen csapott célba – ez összességében a 22. pozícióhoz volt elég.

A nap utolsó előfutamában a vegyes csapatok 4x100 méteres vegyes váltójában a Balog Gábor, Gyurta Dániel, Szilágyi Liliána, Jakabos Zsuzsanna összetételű csapat az utolsó futamban indult, a mezőnyben ott volt Aruba és Angola, de Nagy-Britannia és Ausztrália is. Féltávnál Gyurta négy testhossz előnyt hozott össze, Szilágyit pillangón nagyon otthagyta a brit James Guy, majd Jakabos a harmadik helyre hozta be a váltót 3:46.96-os idővel.

Azonban a mieinket végül egy rossz váltás miatt kizárták (Gyurta előbb indult el a megengedettnél), így a csapat nem lehet ott az esti döntőben.