Vizes vb: a jobbik csapat nyert, Szerbia a bronzérmes

2017.07.29. 16:17
A magyarországi vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának bronzmérkőzésén Szerbia három góllal (11–8) legyőzte Görögországot.

A harmadik helyért rendezett meccs első negyedében a szerbek két perc alatt elhúztak 3–0-ra, innentől pedig a görögök végig az eredmény után futottak. A második játékrész hajrájában Szerbia már néggyel vezetett (7–3), ennél nagyobb különbség nem alakult ki a csapatok között. A mérkőzés kimenetele mindenesetre nem volt kétséges, a szerbek bebizonyították, hogy jobb erőkből állnak, és megérdemelt győzelmet arattak (11–8).

Az ötödik helyért Montenegró 5–4-re megverte Olaszországot. A meccs hősének az OSC kiválósága, Drasko Brguljan bizonyult, aki három gólt dobott. Rajta kívül Dragan Draskovics volt még eredményes csapattársai közül, ő kétszer talált be. A montenegróiak a 2013-as bravúros ezüstérmüket követően egymás után másodszor végeztek az ötödik helyen.

A hetedik helyért játszott találkozón az oroszok hét emberelőnyt kaptak, de egyiket sem tudták gólra váltani, ellenben az ausztrálok hat lehetőségükből négyet is értékesítettek, így 2003 óta először zártak ilyen előkelő helyen a vb-n (7–10).