Vizes vb: megvan az ellenfelünk; szerb–horvát az elődöntőben

2017.07.25. 17:31
A Magyarországon zajló vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján Görögország  kiütötte Montenegrót, így az oroszokat kiütő magyar válogatottal találkozik az elődöntőben. A másik ágon Szerbia könnyedén, Horvátország pedig parázs csatában jutott be a legjobb négy közé.

NEGYEDDÖNTŐ

A tavalyi Európa-bajnokságon döntőt játszó Montenegró az első negyedben még úgy-ahogy állta a görög rohamokat (0–1), a második negyedben azonban Jannisz Funtuliszék alaposan megszórták ellenfelüket, és gyakorlatilag a nagyszünetre eldöntötték a meccset (2–6).

A montenegrói rémálom csak nem akart véget érni, Funtulisz büntetője már hétgólos előnyt jelentett (2–9), jött is az időkérés, sok hatás nélkül: 14 másodperccel a negyed vége előtt Funtulisz újra betalált (2–10). Ezt követően már csak a kozmetikázásra maradt reménye a montenegrói csapatnak, a görögök nagyon simán 12–7-es győzelemmel jutottak be az elődöntőbe.NEGYEDDÖNTŐ

A magyar válogatott kilenc góllal legyőzte Oroszországot, így készülhet a görögök elleni elődöntőre. Részletek itt!

A második negyeddöntőben a vb legnagyobb esélyesének tartott címvédő Szerbia könnyedén felülmúlta Ausztráliát. Az olimpiai bajnok már az első negyedben egyértelművé tette, hogy érvényesíteni szeretné a papírformát az ausztrálok ellen, és végül tízgólos győzelmet aratott (15–5).

Az utolsó negyeddöntőben igazi rangadó várt a nézőkre, Horvátország a mieink mögött a B-csoport második helyén végző Olaszországgal találkozott. A meccset a horvátok kezdték jobban, de az olaszok 2–0-ról, majd 5–3-ról is kiegyenlítettek, így a csapatok 5–5-ös döntetlennel vonultak a nagyszünetre.

A fordulás után – a meccs folyamán először – átvették a vezetést az olaszok, ezt követően azonban sorozatban három gólt dobtak a horvátok, így az olimpiai ezüstérmes kétgólos előnnyel várhatta az záró periódust.

Az utolsó nyolc perc is horvát góllal indult, majd a negyed második felében hiába közelített az olasz válogatott három emberfóros góllal, a horvátok végül 12–9-re nyertek, és készülhetnek a szerbek elleni derbire.

Olaszország az előző három világbajnokságon mindig ott volt a legjobb négy között (2011-ben első, 2013-ban és 2015-ben negyedik lett), ám ezúttal csak az 5–8. helyért zajló helyosztón folytathatja.

HELYOSZTÓK

Kanada a 3. percben kétgólos hátrányban volt (0–2), de a három találattal megnyert második negyeddel el tudott lépni afrikai riválisától, és előnyét a folytatásban még növelni is tudta.

Az amerikaiak is már kétgólos hátrányban voltak, amikor a második nyolc perc közepén megszerezték az első góljukat. A folytatásban sokáig kiegyenlítetten alakult az összecsapás, az Egyesült Államok a hajrában biztosította be a győzelmét.

A 9. helyért játszott meccsen a brazilok hiába jutottak vezetéshez Japán ellen, az ázsiai válogatott az első negyedet kétgólos előnnyel zárta, és a dél-amerikaiak ezt követően már egyszer sem tudtak visszakapaszkodni (7–9).

Japán ellenfele a helyosztón Spanyolország lesz, mivel 18–6-ra kiütötte Kazahsztánt. A spanyolok már az elején állva hagyták 7–0-nál ébredő ellenfelüket, majd 10–1-re és 12–2-re is vezettek. A záró felvonásban az olaszok elleni meccséhez hasonlóan kinyitotta a gólzsákot a kazah csapat (is), de ez még a negyed megnyeréséhez sem volt elég.