Szenzációs! Bronzérmes lett a 4x100 méteres magyar gyorsváltó!

2017.07.23. 17:19
A magyar férfi 4x100-as gyorsváltó óriási országos csúccsal, szenzációs szerepléssel bronzérmet szerzett a hazai rendezésű vizes világbajnokságon! Hosszú Katinka a legjobb idővel jutott be a döntőbe 200 vegyesen, míg Jakabos Zsuzsanna, Szilágyi Liliána és Cseh László lemaradt a fináléról. A női 400 méteres gyorsúszásban Kapás Boglárka az 5., Késely Ajna a 6. helyen zárt.

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, BUDAPESTVIZES VILÁGBAJNOKSÁG, BUDAPEST

ÚSZÁS (DUNA ARÉNA)

Elődöntők, döntők
férfi 400 m gyors, döntő – 1. Szun Jang (Kína)
női 100 m pillangó, elődöntő – 9. Szilágyi Liliána, nem jutott döntőbe
férfi 50 m pillangó, elődöntő – 11. Cseh László, nem jutott döntőbe
női 400 m gyors, döntő 1. Katie Ledecky (Egyesült Államok), ...5. Kapás Boglárka, 6. Késely Ajna
18.23: férfi 100 m mell, elődöntő
18.34: női 200 m vegyes, elődöntő – 1. Hosszú Katinka; 12. Jakabos Zsuzsanna, nem jutott döntőbe
férfi 4x100 m gyorsváltó, döntő – 1. Egyesült Államok, ...3. MAGYARORSZÁG (Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd)
női 4x100 m gyorsváltó, döntő – 1. Egyesült Államok

FÉRFI 4x100 MÉTER GYORSVÁLTÓ, DÖNTŐ (3. MAGYARORSZÁG)

A magyar csapat nagy bravúrként az 5. idővel jutott a döntőbe. Kozma Dominik jól kapta el a rajtot, 50 méteren a második helyen állt az amerikaiak mögött, és másodikként is váltotta Németh Nándor. Ő a harmadik helyen fordult a brazilok mögött, majd Holoda Péter szintén harmadikként ugorhatott be! Ő ugyancsak harmadikként fordult, de aztán a nagy „tömegben” hatodikként váltottunk a záró emberre. Bohus Richárd valami elképesztő tempóban haladt, harmadikként fordult, majd fantasztikus hajrával meg is tartotta a helyét – szenzációs eredmény, óriási országos csúcs, BRONZÉREM!!!

Kozma Dominik első emberként 48.26-ra javította a délelőtt felállított 48.61 másodperces országos csúcsát.

Amúgy az amerikaiak nyerték meg az aranyat.

S hogy mennyire volt félelmetes Bohus Richárd tempója? A 24 éves úszó a győztes amerikai váltó minden tagjánál jobb eredménnyel zárt!

FÉRFI 4x100 M GYORSVÁLTÓ, DÖNTŐ
1. Egyesült Államok 3:10.06 perc
2. Brazília 3:10.34
3. Magyarország (Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd) 3:11.99 – országos csúcs
4. Oroszország 3:12.58
5. Japán 3:13.65
6. Kanada 3:15.25
Ausztrália és Olaszország kizárva

Bohus fantasztikus hajrája is kellett a bronzhoz (Fotó: Szabó Miklós)

NŐI 4x100 MÉTER GYORSVÁLTÓ, DÖNTŐ

A magyar csapat a 9. helyen végzett az elődöntőben, így nem jutott be a fináléba, amelyet itt is az amerikaiak nyertek meg.

8. Dánia 3:38.86

NŐI 200 MÉTER VEGYES, ELŐDÖNTŐ (1. HOSSZÚ KATINKA, 12. JAKABOS ZSUZSANNA)

Az első elődöntőben Siobhan O’Connor már ötvennél az élen állt, a fél táv után viszont Sydney Pickrem begyújtotta a rakétákat, és 2:09.17-tel behúzta a futamot.

A másodikban Hosszú Katinka már 50 méter után három tizeddel vezetett – Jakabos Zsuzsanna az 5. helyen fordult először –, háton tovább növelte az előnyét, a mell után pedig már több mint egy testhossz volt a fórja. Jakabos 150-nél a hetedik volt, és 200-on is megtartotta ezt a helyet, így végül összesítésben a 12. lett. Hosszú 2:07.14-tel, toronymagasan a legjobb idővel jutott be a fináléba.

12. Jakabos Zsuzsanna (Magyarország) 2:11.92

Hosszú Katinka ismét fantasztikus volt (Fotó: Török Attila)

FÉRFI 100 MÉTER MELL, ELŐDÖNTŐ

Gyurta Dániel nem jutott tovább délelőtt, így itt már nem volt magyar érdekeltség. Az első futamban az ötödikként forduló Cody Miller 59.08-cal volt a legjobb, a másodikban pedig a papírformának megfelelően a brit Adam Peaty dominált, 57.75-tel, világbajnoki csúccsal zárt.

8. Kirill Prigoda (Oroszország) 59.24

NŐI 400 MÉTER GYORS, DÖNTŐ (5. KAPÁS BOGLÁRKA, 6. KÉSELY AJNA)

A toronymagas favorit Katie Ledecky már a táv elején az élre állt, a nyolcadik idővel döntőbe jutó Késely Ajna a hatodik, az ötödik idővel kvalifikáló Kapás Boglárka a nyolcadik helyen fordult először, utóbbi a következő két résztávnál a hetedik volt. Az amerikai folyamatosan növelte az előnyét, amely 200 méternél már több mint egy hossz volt, míg a két magyar a hatodik és a hetedik helyen haladt.

Késely 250-nél feljött ötödiknek, Ledecky 300-hoz érve már két testhosszal vezetett, amikor a 15 éves magyar lány visszaesett a hatodik helyre. 350-nél Kapás feljött az ötödikre, Késely maradt a hatodik – a végén pedig már nem volt változás, Ledecky simán, világbajnoki csúccsal nyert, Kapás az 5. lett, Késely a 6.

8. Veronika Popova (Oroszország) 4:07.59

Cseh Lászlónak nem sikerült a döntőbe jutás (Fotó: Török Attila)

FÉRFI 50 MÉTER PILLANGÓ, ELŐDÖNTŐ (11. CSEH LÁSZLÓ)

Cseh László sajnos gyengén kapta el a rajtot, ezt követően pedig hiába húzta meg a végét, csak az ötödik lett az első előfutamban. A 23.51-es ideje összességében a 11. helyre volt elég, ő sem jutott be a döntőbe – ugyanakkor nem volt csalódott, a 100 és 200 méteres távra készül.