I. SZ.
2020.01.20 18:53 Frissítve: 2020.01.20 21:19

Férfi vízilabda Eb: nem volt sima, de az oroszokkal játszunk

Oroszországgal játszik a szerdai negyeddöntőben a magyar válogatott a Duna Arénában zajló férfi vízilabda Európa-bajnokságon, az oroszok ugyanis hétfőn a vártnál nehezebben, de legyőzték Grúziát. A nyolcaddöntőben szereplő csapatok közül elsőként Montenegró jutott be a negyeddöntőbe, mivel simán megverte Törökországot. Spanyolország kicsit nehezebben, de nagyobb izgalom nélkül lépett túl a németeken. A nap utolsó mérkőzésén Görögország Romániát múlta felül.

Az oroszok a vártnál nehezebben győzték le a grúzokat (Fotó: Balogh László)

Az oroszok az első negyedben nem tudták lerázni a grúzokat, de 3–3 után két gólra növelték az előnyüket. A második játékrészben háromgólos különbség alakult ki, sőt, a fordulás után 10–6 is volt a javukra.

Ezt követően Grúzia négy találatára csak egy válasz érkezett, így 11–10-zel várták az utolsó nyolc percet. Ezt az oroszok kezdték jobban, négy perccel a vége előtt 14–11-re elhúztak, és a háromgólos előny kitartott a végéig, 14–13-ra nyertek, így szerdán velük játszik a magyar válogatott a negyeddöntőben.

„Szerencsére kitartott az előnyünk, nyertünk, és egy lépéssel közelebb kerültünk az olimpiához – nyilatkozta Igor Bicskov. Grúzia nagyon jól játszott, főleg a vége volt szoros. Sok apró hibánk van az összjátékban, ezeken kell javítanunk. Következhet Magyarország!”

„A magyarok ellen telt ház előtt játszunk, mindenki a hazai csapatnak fog szurkolni, de ennek fel kell dobnia a játékosainkat, a legjobbunkat kell nyújtanunk” – mondta Szergej Jevsztyignyejev szövetségi kapitány.

„Kicsit alábecsültük a grúzokat, és majdnem ráfáztunk – ismerte el Danyiil Merkulov. A magyarok elleni meccs még nehezebb lesz, erősek, sok nagyon jó pólósuk van. Ha a legjobb tudásunk szerint játszunk, lehet esélyünk. Pokoli hangulat vár ránk, az biztos.”

Montenegró a záró negyed előtt már 13–2-re vezetett Törökország ellen, és a 11 gólos differenciát az utolsó nyolc percben megtartották a csapatok. Montenegró a nyolc között Olaszországgal találkozik.

A spanyol válogatott az első negyedben még szenvedett a németek ellen, 1–1 után azonban a második negyedet 6–3-ra megnyerte, majd a harmadikban 3–0-val eldöntötte a továbbjutást. A spanyolok a szerbek ellen folytatják.

A nap záró mérkőzésének rajtjánál Románia állva hagyta Görögországot, a második negyed elején már 4–1-re vezetett. 5–3 után azonban a görög csapat sorozatban hét gólt szerzett, és a záró játékrész elejére eldöntötte a meccset. Végül 14–7-re nyert, és készülhet Horvátország ellen.

FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (BUDAPEST, DUNA ARÉNA)
NYOLCADDÖNTŐ
Január 20., hétfő
Montenegró–Törökország 17–6
(3–1, 5–1, 5–0, 4–4)
Ld: Ivovics 3, Radovics, Petkovics, Csucskovics, Szpaics, Draskovics 2-2, ill. Yenigun, Özbek 2-2

Spanyolország–Németország 12–6 (1–1, 6–3, 3–0, 2–2)
Ld: Granados 5, Munarriz 3, Delgado 2, ill. Real 2

Oroszország–Grúzia 14–13 (6–4, 3–2, 2–4, 3–3)
Ld: Bicskov 5, Harkov 4, ill. Jelaca, Baraldi 3-3

Görögország–Románia 14–7 (1–3, 3–2, 6–0, 4–2)

Vízilabda nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Csapó Dudi érett felnőttként futballban, teniszben, politikában, bármiben képes volt zavarba ejtő módon megközelíteni témákat, látványos, új magyarázattal, ötlettel, és mindehhez sztentori hangján olyan kedélyesen előadott, mégis határozott érvrendszerrel szolgált, hogy az ember csupán biccentett: végül is, miért ne?

2022.11.07 00:04:20

NS-VÉLEMÉNY. A negyedik negyedben gyalázatos volt a bíráskodás.

2022.11.07 00:09:42

ALAPVONAL. Amelyhez hozzátartozik – persze most már könnyű a fülbesúgás –, hogy a sportágban nem igazán pártolták az elnök vezetési módszerét, a pénzügyi helyzet még az elnökségi tagok előtt sem volt teljesen tiszta, átlátható – ahogy összefoglalták, persze már Vári lemondása után.

2022.11.06 14:03:30

Gurisatti az utolsó másodpercben mentette szétlövésre a finálét, aztán a 20. (!) ötöst ő rontotta el...