nemzetisport.hu 2020.01.06 12:06 Frissítve: 2020.01.20 20:18

FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, 2020, BUDAPEST

A vízilabda Európa-bajnokságot január 12. és 26. között rendezik meg Budapesten, a Duna Arénában. A férfiaknál a 16 csapatot négy négyes csoportba osztották, a körmérkőzések után a csoportelsők egyenesen a negyeddöntőbe jutnak, a második helyezettek a harmadikokkal mérkőznek meg ugyanezen célból. A csoportok 4. helyezettjei keresztbejátszás szerint a 13–16. helyért küzdenek.

Märcz Tamás csapata tornagyőzelemmel hangolt az Eb-re (Fotó: Tumbász Hédi)

 

A MAGYAR FÉRFI VÍZILABDA-VÁLOGATOTT EB-KERETE
Kapusok:
Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC)
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Szolnok), Erdélyi Balázs (OSC), Hárai Balázs (OSC), Hosnyánszky Norbert (Eger), Jansik Szilárd (FTC), Mezei Tamás (FTC), Manhercz Krisztián (OSC), Pohl Zoltán (FTC), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (FTC) 

A TORNA HIVATALOS HONLAPJA

A NŐI TORNA MENETRENDJÉT ITT TALÁLJA MEG!

EGÉSZ OLDALAS INFOGRAFIKA!

Az Európa-bajnokságon egy olimpiai kvóta is terítékre kerül. Európából Szerbia a világligán, Olaszország és Spanyolország a világbajnokságon keresztül kvalifikálta magát az olimpiára. E három válogatottat leszámítva a legjobb helyezést elérő nemzeti csapat szerez januárban olimpiai kvótát. Az Eb után még lesz egy olimpiai kvalifikációs torna, amelyen négy ország szerezhet indulási jogot Tokióba – ezen öt európai válogatott vehet részt.

NYOLCADDÖNTŐ
Január 20., hétfő
Montenegró–Törökország 17–6 (3–1, 5–1, 5–0, 4–4)
Spanyolország–Németország 12–6 (1–1, 6–3, 3–0, 2–2)
Oroszország–Grúzia 14–13 (6–4, 3–2, 2–4, 3–3)
Görögország–Románia 14–7 (1–3, 3–2, 6–0, 4–2)

NEGYEDDÖNTŐ
Január 22., szerda

16.00: Olaszország–Montenegró
17.30:
Szerbia–Spanyolország
19.00: MAGYARORSZÁG–Oroszország
20.30: Horvátország–Görögország

A 13–16. HELYÉRT
Január 20., hétfő
Szlovákia–Málta 8–4 (3–1, 2–1, 1–2, 2–0)
Hollandia–Franciaország 8–9 (3–3, 2–2, 1–2, 2–2)

Január 22., szerda
10.00:
Málta–Hollandia
11.30:
Szlovákia–Franciaország 

A 9–12. HELYÉRT
Január 22., szerda
13.00:
Törökország–Grúzia
14.30: Németország–Románia

AZ 5–8. HELYÉRT
Január 24., péntek
14.30:
1. negyeddöntő vesztese–3. negyeddöntő vesztese
16.00: 2. negyeddöntő vesztese–4. negyeddöntő vesztese

ELŐDÖNTŐ
Január 24., péntek
17.30:
1. negyeddöntő győztese–3. negyeddöntő győztese
19.00: 2. negyeddöntő győztese–4. negyeddöntő győztese

BRONZMÉRKŐZÉS
Január 26., vasárnap
17.30:
1. elődöntő vesztese–2. elődöntő vesztese

DÖNTŐ
Január 26., vasárnap
19.00:
1. elődöntő győztese–2. elődöntő győztese

A 2020-AS FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG CSOPORTBEOSZTÁSA
A-CSOPORT: Horvátország, Montenegró, Szlovákia, Németország
B-CSOPORT:
Szerbia, Oroszország, Románia, Hollandia
C-CSOPORT:
Spanyolország, MAGYARORSZÁG, Törökország, Málta
D-CSOPORT:
Olaszország, Görögország, Grúzia, Franciaország

Az esemény fontos mérkőzéseit az M4 Sport közvetíti, az m4sport.hu oldalon az összes találkozó látható lesz.

CSOPORTKÖR
A-CSOPORT (Horvátország, Montenegró, Szlovákia, Németország)
Január 14., kedd
Szlovákia–Montenegró 4–15 (2–1, 0–6, 1–4, 1–4)
Németország–Horvátország 9–17 (2–1, 2–6, 1–6, 4–4)
Január 16., csütörtök
Németország–Szlovákia 8–5 (4–1, 1–2, 3–2, 0–0)
Montenegró–Horvátország 10–11 (1˜–2, 2–4, 2–4, 5–1)
Január 18., szombat
Szlovákia–Horvátország 16–4 (3–0, 4–2, 4–1, 5–1)
Montenegró–Németország 10–3 (2–1, 3–0, 3–1, 2–1)

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Horvátország 3 3     44–23 9
2. Montenegró 3 1   2
35–18
6
3. Németország 3 2   1
20–32 3
4. Szlovákia 3     3 13–39 0

B-CSOPORT (Szerbia, Oroszország, Románia, Hollandia)
Január 14., kedd
Románia–Hollandia 8–9 (2–2, 2–3, 4–1, 0–3)
Szerbia–Oroszország 13–9 (3–1, 4–3, 2–3, 4–2)
Január 16., csütörtök
Románia–Szerbia 7–15 (3–5, 1–1, 1–5, 2–4)
Hollandia–Oroszország 9–15 (2–3, 1–5, 2–3, 4–4)

Január 18., szombat
Románia–Oroszország 11–10 (3–3, 3–2, 2–0, 3–5)
Szerbia–Hollandia 11–4 (0–1, 3–1, 5–2, 3–0)

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Szerbia 3 3
    39–20
9
2. Oroszország 3
1   2 34–33
3
3. Románia 3
1   2 26–34 3
4. Hollandia 3
1   2
22–34 3

C-CSOPORT (Spanyolország, MAGYARORSZÁG, Törökország, Málta)
Január 14., kedd
Málta–Spanyolország 7–23 (3–4, 2–6, 0–7, 2–6)
MAGYARORSZÁG–Törökország 19–5 (4–4, 4–0, 3–1, 8–0)
Január 16., csütörtök
Málta–Törökország 10–13 (1–5, 3–4, 2–1, 4–3)
MAGYARORSZÁG–Spanyolország 11–11 (4–2, 1–2, 3–4, 3–3)
Január 18., szombat
Törökország–Spanyolország 7–24 (3–5, 1–6, 1–8, 2–5)
Málta–MAGYARORSZÁG 0–26 (0–6, 0–7, 0–8, 0–5)

A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. MAGYARORSZÁG3
21
56–167
2. Spanyolország 3
2
1    58–25
7
3. Törökország 3
1   2
25–53 3
4. Málta 3     3
17–62 0

 

D-CSOPORT (Olaszország, Görögország, Grúzia, Franciaország)
Január 14., kedd
Franciaország–Grúzia 7–9 (3–2, 2–3, 1–2, 1–2)
Olaszország–Görögország 10–6 (1–2, 3–2, 3–1, 3–1)
Január 16., csütörtök
Görögország–Grúzia 17–10 (5–1, 6–1, 2–4, 4–4)
Franciaország–Olaszország 7–10 (2–3, 1–3, 2–3, 2–1)
Január 18., szombat
Franciaország–Görögország 10–12 (1–3, 1–3, 6–3, 2–3)
Olaszország–Grúzia 18–6 (4–1, 3–2, 5–3, 6–0)

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Olaszország 3
2
    38–19
9
2. Görögország 3
1   2
35–30
6
3. Grúzia 3
1   2
25–42 3
4. Franciaország 3     3
24–31 0
2020.01.21 17:17:37

Vízilabda LAKNER GÁBOR (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)

Bíró Attila csapata hozta a kötelezőt, Spanyolországgal találkozik a legjobb négy között.

2020.01.19 18:06:57

Vízilabda LAKNER GÁBOR (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)

A magyar női vízilabda-válogatott huszonhetet vágott Szerbiának az utolsó csoportmeccsen.

2020.01.18 18:02:34

Vízilabda LAKNER GÁBOR (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)

A gyengécske Málta semmilyen ellenállást nem tanúsított, Zalánkiék a C-csoport élén végeztek.

2020.01.17 18:34:44

Vízilabda LAKNER GÁBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Az oroszok után a görögöket is legyőzte a magyar válogatott a hazai Eb-n, jutalma a sokkal könnyebb ág!

2020.01.16 18:33:41

Vízilabda LAKNER GÁBOR (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)

Labdánk volt a győzelemhez • A gólkülönbség dönthet majd a csoportelsőségről.