Férfi vízi ob I: a Miskolc nyert, a Szentes kikapott

2019.05.11. 21:15
A Miskolc hazai medencében megnyerte a helyosztó első mérkőzését a BVSC ellen, a Szentes ugyanakkor odahaza veszített a Péccsel szemben a férfi vízilabda ob I rájátszásában.

Az ötödik helyért zajló párharc szombati nyitómeccsén a Miskolc öt góllal volt jobb a fővárosi vasutascsapatnál, míg a kilencedik pozícióért folyó küzdelem első találkozóján a Szentes a 8–8-as döntetlent követő ötméterespárbajban alulmaradt vendégével, a Péccsel szemben.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I
RÁJÁTSZÁS, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
AZ 5. HELYÉRT
PANNERGY-MISKOLCI VLC–BVSC-ZUGLÓ-MKB-EUROLEASING 11–6 (1–1, 4–3, 2–2, 4–0)
Miskolc, 350
néző. V: Rubos K., Fodor R.
MISKOLC: CSOMA – BOWEN 2, VADOVICS 2, Bedő 1, Lőrincz 1, Milicsics, SZTOJANOVICS 2. Csere: Banicsevics, Hornyák, NAGY Á. 2, Misics 1, Szőke Sz. Edző: Sike József
BVSC: Szakonyi – CZIGÁNY 1, CSAPÓ M. 2, Várnai 1, Kovács P., Pásztor M., Mészáros. Csere: Lajkó 1, Létay, Ágh, Sugár 1, Szabó Bendegúz, Török B. Edző: Szűcs Levente
Gól – emberelőnyből: 13/2, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Várnai (23. p.), Szabó Bendegúz (31. p.), Lajkó (32. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Bedő (19. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Miskolc javára
Sike József: – Meglehetősen sok hibát követtünk el, négy kettes állásnál például egy emberelőnyt nem használtunk ki. A párharc még nincs lefutva, tavaly is három mérkőzés döntött, egyelőre azonban bizakodhatunk, mert nálunk van az előny.
Szűcs Levente: – A harmadik negyed végéig jól tartottuk magunkat, a hajrára azonban kipukkadtunk. Mindez várható volt, hiszen nehéz csatát vívtunk a Honvéd ellen. Derekasan harcoltunk, számomra a negyedik negyed produkciója azonban fájó pontot jelent, hiszen nem tudtunk gólt dobni és fizikailag is elfáradtunk.

A 7. HELYÉRT
BUDAPESTI HONVÉD SE–DEBRECENI VSE 14–13 (3–3, 3–4, 6–3, 2–3)
Kőér utca, 100
néző. V: Marjay, Csanádi
HONVÉD: Decker A. – Szivós 1, KARDOS A. 2, Juhász Zs., SZIRÁNYI 2, FÜLÖP B. 3, SIMON A. 4. Csere: Simon R. 1, Manhercz Á., Illés S., Gregor, Kiss B., Simizu 1. Edző: Merész András
DEBRECEN: Kósik – KOVÁCS GÁBOR 3, Fekete, Macsi P. 1, DURÍK 4, Vidovics 1, DŐRY 3. Csere: La Rosa, Fejős 1, Smitula, Oltean, Zsilák, Dienes. Edző: Miroszlav Bajin
Gól – emberelőnyből: 5/3, ill. 7/4
Gól – ötméteresből: 3/1, ill. 2/2
Kiállítva (végleg, cserével): Simon R. (18. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Honvéd javára
Merész András:
– Örülök, hogy sikerült megnyerni a meccset. A mérkőzés nagy részében nem volt meg a tűz a csapat játékában, de amikor kellett, az is megjött. Remélem, szerdán le tudjuk zárni a párharcot, bár attól tartok, ehhez a Debrecennek is lesz szava.
Miroszlav Bajin: – Örülök, hogy szoros meccset tudtunk játszani a nálunk erősebb Honvéd vendégeként, ám még ennél is több volt ebben a találkozóban. A harmadik negyedben a pontatlan passzainkból rendre lefordult az ellenfél, akkor lényegében el is dőlt a találkozó.

A 9. HELYÉRT
METALCOM-SZENTES–PÉCSI VSK-MECSEK FÜSZÉRT 8–8 (2–1, 2–2, 4–2, 0–3) – ötméteresekkel: 2–4
Szentes, 200
néző. V: Tordai G., Csizmadia Zs.
SZENTES: MEIXNER – Kókai, Nagy M. 1, VÖRÖS 1, Pellei F. 1, Somogyi B., HRISZOSZPATISZ 3. Csere: Kiss K., Pellei K., Tóth Gy., HEGEDŰS B. 2, Kuzmenko. Edző: Pellei Csaba
PÉCS: Józsa – Horváth Zs., CSABA M. 3, Csacsovszky E., Csacsovszky A 1, Chilkó 1, Rakonjac. Csere: BARÁT (kapus), ZERINVÁRY 2, Turnai A., Jakab D., Gál 1, Krizsán, Opacak. Edző: Lukács Gergely
Gól – emberelőnyből: 9/2 ill. 10/1
Gól – ötméteresből: 1/1 ill. –
Kipontozódott: Kókai (10. p.), Kiss K. (12. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Chilkó (29. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Pécs javára
Pellei Csaba:
– Nyolc négy után elhittük, hogy megnyertük a mérkőzést, majd miután egyenlített a Pécs, szétesett a játékunk. Komoly lehetőségünk volt arra, hogy lezárjuk a mai találkozót, de nem tettük meg, a harmadik negyed közepétől pedig a védekezést váltó ellenfelünk kiharcolta a szétlövést. Szeretnénk Pécsen nyerni.
Lukács Gergely: – Nem kezdtünk rosszul, azonban volt egy periódusa a meccsnek, amikor a Szentesnek minden bejött, ekkor nehéz helyzetbe kerültünk. Szerencsére Barát Feri remekül szállt be, a védekezésünk jól működött, így következhetett a mindig lutri ötméterespárbaj. Most mi nyertünk, ám semmi nem dőlt el, ez csak egy állomása volt a két csapat párharcának.

A 11. HELYÉRT
TATABÁNYAI VÍZMŰ SE–AVUS SZOMBATHELY 11–10 (2–3, 3–2, 3–2, 3–3)
Tatabánya, 100
néző. V: ifj. Kenéz Gy., Vogel G.
TATABÁNYA: BARABÁS – Fazekas T., KOLOZSI 3, Keresztúri 2, Máthé, Kalanovics, Márkus. Csere: Kuncz 1, Szentesi 1, Hoppál 2, KORBÁN 2, KATONÁS. Edző: Zantleitner Tamás
AVUS: KOVÁCS B. – Hajmási, KISS CS., Polovic, Baj 1, Baszara 2, Irmes P. 1. Csere: TAKÁCS J. 1, Garancsy 2, Juhász M. 1, Kurucz 1, Ekler 1, Sági. Edző: Matajsz Márk
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 9/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Polovic (26. p.), Katonás (31. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Kuncz (18. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Tatabánya javára
Zantleitner Tamás:
– Álmosan kezdtünk, és igazán csak a harmadik negyedben találtunk magunkra. Ott már vezettünk is, viszont a vége azért lett ilyen izgalmas, mert a hajránk hasonlított a kezdésünkre.
Matajsz Márk: – Elismerésem a hazaiaknak, de a saját csapatomnak is jár ugyanez, mert derekasan küzdött, viszont ebben a találkozóban most csak ennyi volt. Készülünk a következő mérkőzésre, és remélem, ebben az idényben egyszer már végre legyőzzük a Tatabányát.

A 13. HELYÉRT
UVSE-HUNGUEST HOTELS–KAPOSVÁRI VK 12–4 (2–3, 3–1, 2–0, 5–0)
Komjádi uszoda, 100
néző. V: Kollár, Marnitz
UVSE: BISZTRITSÁNYI – BAKSA B. 3, Konarik 1, Aranyi, Szieben, Korényi, Korbács. Csere: Vértes (kapus), Seeler, SZILÁDI 2, Rábavölgyi 1, VIGVÁRI VENDEL 3, VÁMOSI 2, Kádár. Edző: Benedek Tibor
KAPOSVÁR: KRÉMER – ifj. Berta J., Dobos, Tóth K., Lukács Á. 1, Kovács O. 1, GIGA 2. Csere: Németh L., Pataki, Juhász-Szelei, Németh B., Csikós, Kakstedter. Edző: Berta József
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 10/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/1
Kipontozódott: Seeler (28. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Juhász-Szelei (8. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az UVSE javára
Benedek Tibor:
– A második félidőben nagyon jól játszottunk a gyengébb kezdést követően. Kihasználtuk, hogy több bevethető játékosunk volt, emiatt alakult ki ilyen különbség a végére. A Kaposvár otthon minden bizonnyal jobban fog teljesíteni.
Berta József: – A legfontosabb meccsünket a múlt héten a Vasas ellen megnyertük, ezúttal hiányosak és motiválatlanok voltunk, ez okozta a vereséget.

A 15. HELYÉRT
VASASPLAKET–KSI SE 8–5 (3–2, 3–3, 1–0, 1–0)
néző. V: Kun, Berki
VASAS: DÉVAI – Simon H., Hegedüs G., HALEK 2, Takács B., Sélley-Rauscher, Miklós L. 2. Csere: BENCZ 4, Szabó I. Bence, Hőna, Hajdu. Edző: Bóbis Máté
KSI: Bányai – Schmölcz 1, Tóth Bence, Horváth Á. 1, BÓBIS B. 2, Gábor L., Hevesi. Csere: Tóth-Gili 1, Dávid Z., Turnai B., Pető, Vékony, Lantos. Edző: Horváth János
Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Miklós L. (28. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Vasas javára
Bóbis Máté:
– Az volt a legfontosabb, hogy bármilyen körülmények között nyerjünk, ez szerencsére sikerült. Bízom benne, hogy szombaton le tudjuk zárni a párharcot, de abban biztos vagyok, hogy ez a teljesítmény kevés lesz hozzá.
Horváth János: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, ám ettől mi ijedtünk meg egy kicsit. Az a fiatalos lendület, ami az elején jellemzett minket, a visszájára fordult, és a Vasas fordítani tudott. A viszonylag gyenge helyzetkihasználásunk volt a vereség fő oka, mert a nyolc kapott góllal nem lehetünk elégedetlenek. Nem adjuk fel, amíg van egy szalmaszál, abba kapaszkodni fogunk.