MTI
2019.05.11 21:15 Frissítve: 2019.05.11 23:21

Férfi vízi ob I: a Miskolc nyert, a Szentes kikapott

A Miskolc hazai medencében megnyerte a helyosztó első mérkőzését a BVSC ellen, a Szentes ugyanakkor odahaza veszített a Péccsel szemben a férfi vízilabda ob I rájátszásában.

Az ötödik helyért zajló párharc szombati nyitómeccsén a Miskolc öt góllal volt jobb a fővárosi vasutascsapatnál, míg a kilencedik pozícióért folyó küzdelem első találkozóján a Szentes a 8–8-as döntetlent követő ötméterespárbajban alulmaradt vendégével, a Péccsel szemben.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I
RÁJÁTSZÁS, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
AZ 5. HELYÉRT
PANNERGY-MISKOLCI VLC–BVSC-ZUGLÓ-MKB-EUROLEASING 11–6 (1–1, 4–3, 2–2, 4–0)
Miskolc, 350
néző. V: Rubos K., Fodor R.
MISKOLC: CSOMA – BOWEN 2, VADOVICS 2, Bedő 1, Lőrincz 1, Milicsics, SZTOJANOVICS 2. Csere: Banicsevics, Hornyák, NAGY Á. 2, Misics 1, Szőke Sz. Edző: Sike József
BVSC: Szakonyi – CZIGÁNY 1, CSAPÓ M. 2, Várnai 1, Kovács P., Pásztor M., Mészáros. Csere: Lajkó 1, Létay, Ágh, Sugár 1, Szabó Bendegúz, Török B. Edző: Szűcs Levente
Gól – emberelőnyből: 13/2, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Várnai (23. p.), Szabó Bendegúz (31. p.), Lajkó (32. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Bedő (19. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Miskolc javára
Sike József: – Meglehetősen sok hibát követtünk el, négy kettes állásnál például egy emberelőnyt nem használtunk ki. A párharc még nincs lefutva, tavaly is három mérkőzés döntött, egyelőre azonban bizakodhatunk, mert nálunk van az előny.
Szűcs Levente: – A harmadik negyed végéig jól tartottuk magunkat, a hajrára azonban kipukkadtunk. Mindez várható volt, hiszen nehéz csatát vívtunk a Honvéd ellen. Derekasan harcoltunk, számomra a negyedik negyed produkciója azonban fájó pontot jelent, hiszen nem tudtunk gólt dobni és fizikailag is elfáradtunk.

A 7. HELYÉRT
BUDAPESTI HONVÉD SE–DEBRECENI VSE 14–13 (3–3, 3–4, 6–3, 2–3)
Kőér utca, 100
néző. V: Marjay, Csanádi
HONVÉD: Decker A. – Szivós 1, KARDOS A. 2, Juhász Zs., SZIRÁNYI 2, FÜLÖP B. 3, SIMON A. 4. Csere: Simon R. 1, Manhercz Á., Illés S., Gregor, Kiss B., Simizu 1. Edző: Merész András
DEBRECEN: Kósik – KOVÁCS GÁBOR 3, Fekete, Macsi P. 1, DURÍK 4, Vidovics 1, DŐRY 3. Csere: La Rosa, Fejős 1, Smitula, Oltean, Zsilák, Dienes. Edző: Miroszlav Bajin
Gól – emberelőnyből: 5/3, ill. 7/4
Gól – ötméteresből: 3/1, ill. 2/2
Kiállítva (végleg, cserével): Simon R. (18. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Honvéd javára
Merész András:
– Örülök, hogy sikerült megnyerni a meccset. A mérkőzés nagy részében nem volt meg a tűz a csapat játékában, de amikor kellett, az is megjött. Remélem, szerdán le tudjuk zárni a párharcot, bár attól tartok, ehhez a Debrecennek is lesz szava.
Miroszlav Bajin: – Örülök, hogy szoros meccset tudtunk játszani a nálunk erősebb Honvéd vendégeként, ám még ennél is több volt ebben a találkozóban. A harmadik negyedben a pontatlan passzainkból rendre lefordult az ellenfél, akkor lényegében el is dőlt a találkozó.

A 9. HELYÉRT
METALCOM-SZENTES–PÉCSI VSK-MECSEK FÜSZÉRT 8–8 (2–1, 2–2, 4–2, 0–3) – ötméteresekkel: 2–4
Szentes, 200
néző. V: Tordai G., Csizmadia Zs.
SZENTES: MEIXNER – Kókai, Nagy M. 1, VÖRÖS 1, Pellei F. 1, Somogyi B., HRISZOSZPATISZ 3. Csere: Kiss K., Pellei K., Tóth Gy., HEGEDŰS B. 2, Kuzmenko. Edző: Pellei Csaba
PÉCS: Józsa – Horváth Zs., CSABA M. 3, Csacsovszky E., Csacsovszky A 1, Chilkó 1, Rakonjac. Csere: BARÁT (kapus), ZERINVÁRY 2, Turnai A., Jakab D., Gál 1, Krizsán, Opacak. Edző: Lukács Gergely
Gól – emberelőnyből: 9/2  ill. 10/1
Gól – ötméteresből: 1/1 ill. –
Kipontozódott: Kókai (10. p.), Kiss K. (12. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Chilkó (29. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Pécs javára
Pellei Csaba:
– Nyolc négy után elhittük, hogy megnyertük a mérkőzést, majd miután egyenlített a Pécs, szétesett a játékunk. Komoly lehetőségünk volt arra, hogy lezárjuk a mai találkozót, de nem tettük meg, a harmadik negyed közepétől pedig a védekezést váltó ellenfelünk kiharcolta a szétlövést. Szeretnénk Pécsen nyerni.
Lukács Gergely: – Nem kezdtünk rosszul, azonban volt egy periódusa a meccsnek, amikor a Szentesnek minden bejött, ekkor nehéz helyzetbe kerültünk. Szerencsére Barát Feri remekül szállt be, a védekezésünk jól működött, így következhetett a mindig lutri ötméterespárbaj. Most mi nyertünk, ám semmi nem dőlt el, ez csak egy állomása volt a két csapat párharcának.

A 11. HELYÉRT
TATABÁNYAI VÍZMŰ SE–AVUS SZOMBATHELY 11–10 (2–3, 3–2, 3–2, 3–3)
Tatabánya, 100
néző. V: ifj. Kenéz Gy., Vogel G.
TATABÁNYA: BARABÁS – Fazekas T., KOLOZSI 3, Keresztúri 2, Máthé, Kalanovics, Márkus. Csere: Kuncz 1, Szentesi 1, Hoppál 2, KORBÁN 2, KATONÁS. Edző: Zantleitner Tamás
AVUS: KOVÁCS B. – Hajmási, KISS CS., Polovic, Baj 1, Baszara 2, Irmes P. 1. Csere: TAKÁCS J. 1, Garancsy 2, Juhász M. 1, Kurucz 1, Ekler 1, Sági. Edző: Matajsz Márk
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 9/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Polovic (26. p.), Katonás (31. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Kuncz (18. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Tatabánya javára
Zantleitner Tamás:
– Álmosan kezdtünk, és igazán csak a harmadik negyedben találtunk magunkra. Ott már vezettünk is, viszont a vége azért lett ilyen izgalmas, mert a hajránk hasonlított a kezdésünkre.
Matajsz Márk: – Elismerésem a hazaiaknak, de a saját csapatomnak is jár ugyanez, mert derekasan küzdött, viszont ebben a találkozóban most csak ennyi volt. Készülünk a következő mérkőzésre, és remélem, ebben az idényben egyszer már végre legyőzzük a Tatabányát.

A 13. HELYÉRT
UVSE-HUNGUEST HOTELS–KAPOSVÁRI VK 12–4 (2–3, 3–1, 2–0, 5–0)
Komjádi uszoda, 100
néző. V: Kollár, Marnitz
UVSE: BISZTRITSÁNYI – BAKSA B. 3, Konarik 1, Aranyi, Szieben, Korényi, Korbács. Csere: Vértes (kapus), Seeler, SZILÁDI 2, Rábavölgyi 1, VIGVÁRI VENDEL 3, VÁMOSI 2, Kádár. Edző: Benedek Tibor
KAPOSVÁR: KRÉMER – ifj. Berta J., Dobos, Tóth K., Lukács Á. 1, Kovács O. 1, GIGA 2. Csere: Németh L., Pataki, Juhász-Szelei, Németh B., Csikós, Kakstedter. Edző: Berta József
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 10/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/1
Kipontozódott: Seeler (28. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Juhász-Szelei (8. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az UVSE javára
Benedek Tibor:
– A második félidőben nagyon jól játszottunk a gyengébb kezdést követően. Kihasználtuk, hogy több bevethető játékosunk volt, emiatt alakult ki ilyen különbség a végére. A Kaposvár otthon minden bizonnyal jobban fog teljesíteni.
Berta József: – A legfontosabb meccsünket a múlt héten a Vasas ellen megnyertük, ezúttal hiányosak és motiválatlanok voltunk, ez okozta a vereséget.

A 15. HELYÉRT
VASASPLAKET–KSI SE 8–5 (3–2, 3–3, 1–0, 1–0)
néző. V: Kun, Berki
VASAS: DÉVAI – Simon H., Hegedüs G., HALEK 2, Takács B., Sélley-Rauscher, Miklós L. 2. Csere: BENCZ 4, Szabó I. Bence, Hőna, Hajdu. Edző: Bóbis Máté
KSI: Bányai – Schmölcz 1, Tóth Bence, Horváth Á. 1, BÓBIS B. 2, Gábor L., Hevesi. Csere: Tóth-Gili 1, Dávid Z., Turnai B., Pető, Vékony, Lantos. Edző: Horváth János
Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Miklós L. (28. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Vasas javára
Bóbis Máté:
– Az volt a legfontosabb, hogy bármilyen körülmények között nyerjünk, ez szerencsére sikerült. Bízom benne, hogy szombaton le tudjuk zárni a párharcot, de abban biztos vagyok, hogy ez a teljesítmény kevés lesz hozzá.
Horváth János: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, ám ettől mi ijedtünk meg egy kicsit. Az a fiatalos lendület, ami az elején jellemzett minket, a visszájára fordult, és a Vasas fordítani tudott. A viszonylag gyenge helyzetkihasználásunk volt a vereség fő oka, mert a nyolc kapott góllal nem lehetünk elégedetlenek. Nem adjuk fel, amíg van egy szalmaszál, abba kapaszkodni fogunk.

2022.11.29 23:54:35

Vízilabda nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Csapó Dudi érett felnőttként futballban, teniszben, politikában, bármiben képes volt zavarba ejtő módon megközelíteni témákat, látványos, új magyarázattal, ötlettel, és mindehhez sztentori hangján olyan kedélyesen előadott, mégis határozott érvrendszerrel szolgált, hogy az ember csupán biccentett: végül is, miért ne?

2022.11.07 00:04:20

NS-VÉLEMÉNY. A negyedik negyedben gyalázatos volt a bíráskodás.

2022.11.07 00:09:42

ALAPVONAL. Amelyhez hozzátartozik – persze most már könnyű a fülbesúgás –, hogy a sportágban nem igazán pártolták az elnök vezetési módszerét, a pénzügyi helyzet még az elnökségi tagok előtt sem volt teljesen tiszta, átlátható – ahogy összefoglalták, persze már Vári lemondása után.

2022.11.06 14:03:30

Gurisatti az utolsó másodpercben mentette szétlövésre a finálét, aztán a 20. (!) ötöst ő rontotta el...