HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.09.21 11:31 Frissítve: 2019.01.12 20:35

FÉRFI VÍZILABDA OB I, 2018–2019

A férfi vízilabda-bajnokság lebonyolítása megegyezik az előző szezonbelivel: a tizenhat csapat az alapszakaszban két nyolcas csoportban játszik körmérkőzéses rendszerben, majd a középszakaszban a csoportok 1–4. és 5–8. helyezettjei mérkőznek egymással, aztán következik a rájátszás az 1–4., az 5–8., a 9–12. és 13–16. helyekért. Az alapszakasz a tervek szerint október 3-tól 2019. február 23-ig tart, a középszakasz 2019. március 2-től április 24-ig, a rájátszás pedig május 1-jén kezdődik.

 


AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. FTC-Telekom 9 9 130–60 +70
27
2. ZF-Eger 9 8 1 114–65 +49  24
3. Budapesti Honvéd SE 9 4 1 4 81–78 +3  13
4. BVSC-Zugló 9 4 1 4 92–90 +2  13
5. PVSK-Mecsek Füszért 9 4 1 4 74–89 –15
13
6. Metalcom Szentes 9 3 1 5 75–93 –18  10
7. AVUS Szombathely 9 2 7 73–103 –30  6
8. KSI 9 9 56–115 –59  0

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. A-Híd OSC Újbuda 8 8 132–46 +86  24
2. Szolnoki Dózsa 9 8 1 119–55 +64  24
3. PannErgy Miskolci VLC 9 7 2 113–70 +43  21
4. Debreceni VSE 9 4 5 80–102 –22  12
5. UVSE 9 3 6 70–108 –38  9
6. Tatabánya 9 2 1 6 61–93 –32  7
7. VasasPlaket 9 1 2 6 62–110 –48  5
8. Kaposvári VK 8 1 7 45–98 –53  1
ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ (2018. október 3.)
A-CSOPORT
PVSK-Mecsek Füszért–BVSC-Zugló 10–9
FTC-Telekom–KSI 17–6
AVUS–Budapesti Honvéd 9–11
Metalcom Szentes–ZF-Eger 7–16
B-CSOPORT
UVSE–Szolnoki Dózsa 7–13
PannErgy-MVLC–Kaposvári VK 14–9
VasasPlaket–A-Híd-OSC-Újbuda 6–17
Tatabánya–Debreceni VSE
8–7
   
2. FORDULÓ (2018. október 20.)
A-CSOPORT
BVSC-Zugló–AVUS 15–8
Budapesti Honvéd–Metalcom Szentes 10–5
FTC-Telekom–PVSK-Mecsek Füszért 15–9
ZF-Eger–KSI 12–4
B-CSOPORT
Debreceni VSE–UVSE  
A-Híd-OSC-Újbuda–Kaposvári VK 21–3
Szolnoki Dózsa–VasasPlaket 16–6
PannErgy-MVLC–Tatabánya 13–5
   
3. FORDULÓ (2018. október 31.)
A-CSOPORT
FTC-Telekom–AVUS 16–6
ZF-Eger–PVSK-Mecsek Füszért 11–3
Budapesti Honvéd–KSI 10–5
Metalcom Szentes–BVSC-Zugló  9–12
B-CSOPORT
A-Híd-OSC-Újbuda–Tatabánya 14–3
Szolnoki Dózsa–Kaposvári VK
13–2
Debreceni VSE–VasasPlaket 13–10
PannErgy-MVLC–UVSE 14–7
   
4. FORDULÓ (2018. november 7.)
A-CSOPORT
Metalcom Szentes–FTC-Telekom 7–10
AVUS–ZF-Eger 7–16
PVSK-Mecsek Füszért–Budapesti Honvéd
8–7
BVSC-Zugló–KSI 13–11
B-CSOPORT
UVSE–A-Híd-OSC-Újbuda 3–22
Tatabánya–Szolnoki Dózsa 4–11
Kaposvári VK–Debreceni VSE 8–11
VasasPlaket–PannErgy-MVLC 6–12
   
5. FORDULÓ (2018. november 10.)
A-CSOPORT
ZF-Eger–Budapesti Honvéd 11–10
FTC-Telekom–BVSC-Zugló 14–6
Metalcom Szentes–KSI 10–6
AVUS–PVSK-Mecsek Füszért 10–7
B-CSOPORT
Debreceni VSE–PannErgy-MVLC 8–14
Szolnoki Dózsa–A-Híd-OSC-Újbuda 8–10
Kaposvári VK–VasasPlaket 7–7
Tatabánya–UVSE 9–10
   
6. FORDULÓ (2018. november 24.)
A-CSOPORT
BVSC-Zugló–ZF-Eger 8–12
Budapesti Honvéd–FTC-Telekom 8–17
PVSK-Mecsek Füszért–Metalcom Szentes 8–8
KSI–AVUS 9–13
B-CSOPORT
PannErgy-MVLC–Szolnoki Dózsa 10–12
A-Híd-OSC-Újbuda–Debreceni VSE
16–6
UVSE–Kaposvári VK 11–8
VasasPlaket–Tatabánya 7–7
   
7. FORDULÓ (2018. november 28.)
A-CSOPORT
Metalcom Szentes–AVUS 11–9
BVSC-Zugló–Budapesti Honvéd 8–8
FTC-Telekom–ZF-Eger 13–8
KSI–PVSK-Mecsek Füszért 4–12
B-CSOPORT
A-Híd-OSC-Újbuda–PannErgy-MVLC 14–11
Szolnoki Dózsa–Debreceni VSE  17–5
UVSE–VasasPlaket 8–11
Tatabánya–Kaposvári VK 7–4
   
8. FORDULÓ (2018. december 1.)
A-CSOPORT
BVSC-Zugló–PVSK-Mecsek Füszért 11–12
Budapesti Honvéd–AVUS 8–5
KSI–FTC-Telekom 6–13
ZF-Eger–Metalcom Szentes 13–8
B-CSOPORT
Kaposvári VK–PannErgy-MVLC 4–14
A-Híd-OSC-Újbuda–VasasPlaket 18–6
Szolnoki Dózsa–UVSE 17–8
Debreceni VSE–Tatabánya 16–13
   
9. FORDULÓ (2019. január 12.)
A-CSOPORT
Metalcom Szentes–Budapesti Honvéd 10–9
PVSK-Mecsek Füszért–FTC-Telekom 5–14
KSI–ZF-Eger 5–15
AVUS–BVSC-Zugló 6–10
B-CSOPORT
Tatabánya–PannErgy-MVLC 5–11
Kaposvári VK–A-Híd-OSC-Újbuda  
UVSE–Debreceni VSE
9–6
VasasPlaket–Szolnoki Dózsa 3–12
   
10. FORDULÓ (2019. január 26.)
A-CSOPORT
KSI–Budapesti Honvéd  
BVSC-Zugló–Metalcom Szentes  
PVSK-Mecsek Füszért–ZF-Eger  
AVUS–FTC-Telekom  
B-CSOPORT
UVSE–PannErgy-MVLC  
Tatabánya–A-Híd-OSC-Újbuda  
Kaposvári VK–Szolnoki Dózsa  
VasasPlaket–Debreceni VSE
 
   
11. FORDULÓ (2019. február 2.)
A-CSOPORT
Budapesti Honvéd–PVSK-Mecsek Füszért  
KSI–BVSC-Zugló  
FTC-Telekom–Metalcom Szentes  
ZF-Eger–AVUS  
B-CSOPORT
A-Híd-OSC-Újbuda–UVSE  
Szolnoki Dózsa–Tatabánya  
Debreceni VSE–Kaposvári VK  
PannErgy-MVLC–VasasPlaket  
   
12. FORDULÓ (2019. február 9.)
A-CSOPORT
Budapesti Honvéd–ZF-Eger  
BVSC-Zugló–FTC-Telekom  
PVSK-Mecsek Füszért–AVUS  
KSI–Metalcom Szentes  
B-CSOPORT
A-Híd-OSC-Újbuda–Szolnoki Dózsa  
UVSE–Tatabánya  
VasasPlaket–Kaposvári VK  
PannErgy-MVLC–Debreceni VSE  
   
13. FORDULÓ (2019. február 16.)
A-CSOPORT
FTC-Telekom–Budapesti Honvéd  
ZF-Eger–BVSC-Zugló  
Metalcom Szentes–PVSK-Mecsek Füszért  
AVUS–KSI  
B-CSOPORT
Szolnoki Dózsa–PannErgy-MVLC  
Debreceni VSE–A-Híd-OSC-Újbuda  
Tatabánya–VasasPlaket  
Kaposvári VK–UVSE  
   
14. FORDULÓ (2019. február 23.)
A-CSOPORT
Budapesti Honvéd–BVSC-Zugló  
ZF-Eger–FTC-Telekom  
PVSK-Mecsek Füszért–KSI  
AVUS–Metalcom Szentes  
B-CSOPORT
Debreceni VSE–Szolnoki Dózsa  
Kaposvári VK–Tatabánya  
VasasPlaket–UVSE  
PannErgy-MVLC–A-Híd-OSC-Újbuda  

 

2019.01.13 13:07:49

Vízilabda ROSKA EMESE BOGLÁRKA (szöveg), KONCZ GYÖRGY (fotó)

Tépték már fel az orrát és varrták össze a szemgolyóját, de a pólótól semmi sem tántoríthatta el.

2018.12.27 09:41:03

Vízilabda LAKNER GÁBOR

„A Ferencváros az a nagy hagyományú klub, amelyben szerintem minden téren ki tudok teljesedni.”

2018.12.20 15:15:57

Vízilabda nemzetisport.hu

Vári Attila: Az olimpiai kvalifikáció komoly sportszakmai feladat.

2018.12.12 23:30:44

Vízilabda CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Így fest, amikor egy sportvezető rendre hangsúlyozza, nekünk a versenyzők az elsők – ám a tettek azt tanúsítják, hogy egy frászt azok.

2018.12.07 14:16:56

Vízilabda nemzetisport.hu

December 14-16. között a Magyar Kupa négyes döntőit rendezik, majd december 22-én a Tippmix Szuperkupa a tét! (x)