Wimbledon: Djokovics három, Andy Murray öt szettben nyert

M. D.M. D.
2021.06.30. 23:37
Novak Djokovics már a legjobb 32 között jár Wimbledonban (Fotó: AFP)
Novak Djokovics három játszmában, 6:3, 6:3, 6:3-ra legyőzte a 2018-ban vele döntőt játszó dél-afrikai Kevin Andersont a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének második fordulójában. A címvédő a harmadik körben az az amerikai Denis Kudlával mérkőzik meg. A négy év után első wimbledoni tornáján szereplő Andy Murray megszenvedett a világranglista 118. Oscar Otte ellen, ám öt szettben győzni tudott.

Novak Djokovics és Kevin Anderson a mostani összecsapásukat megelőzően háromszor játszott már egymással Wimbledonban: 2011-ben három sima szettben nyert a szerb, aki 2015-ben kétjátszmás hátrányból fordított a nyolcaddöntőben, a 2018-as fináléban pedig ugyancsak három játszmában diadalmaskodott.

A címvédő ezúttal a korábbi meccseiknél is nagyobb esélyesnek számított, amit a centerpálya gyepén érvényre is juttatott: úgy nyert három játszmában, hogy 3:3-ig mind a három felvonásban hozták az adogatásaikat a felek, de a szettek második felében Djokovics legalább egyszer mindig elvette Anderson adogatását (6:3, 6:3, 6:3). A szerb az első adogatásai után a labdamenetek 85 százalékát megnyerte (39/46), és egyetlen bréklabdáig sem engedte eljutni a világranglistán jelenleg csak 102. helyezett riválisát, így negyedszer is megverte Andersont Wimbledonban. Korábban csak Roger Federer Andy Roddickot, valamint Björn Borg Jimmy Connorst verte meg négy alkalommal a füves pályás Grand Slam-tornán.

Djokovics a harmadik fordulóban az amerikai Denis Kudlával (114.) mérkőzik meg.

Nick Kyrgios ötszettes mérkőzésen, 3 óra 26 perces küzdelemben kerekedett a 21. kiemelt francia Ugo Humbert fölé (6:4, 4:6, 3:6, 6:1, 9:7). A salakpályás szezont teljes egészében kihagyó ausztrál botrányhős a döntő játszma 13. gémjének első labdameneténél – 6:6-os állásnál – nagyot esett a csúszós füvön, ami erre a játékra rá is nyomta a bélyegét, utána azonban 3:0-s szériával fordított, és élete negyedik wimbledoni ötszettesét is megnyerte.

Humbert-en kívül a kiemeltek közül kiesett az Australian Open-elődöntős orosz Aszlan Karacev (20.), a norvég Casper Ruud (12.), a spanyol Pablo Carreno (11.) és az amerikai John Isner (28.) is, utóbbi a nála 38 centiméterrel alacsonyabb japán Nisioka Josihitótól kapott ki, akinek a honfitársa, a korábbi GS-döntős Nisikori Kei az ausztrál színekben versenyző Alexei Popyrin kiejtésével elkönyvelte pályafutása 100. győzelmét Grand Slam-versenyen.

Andrej Rubljov rövidnek mondható mérkőzésen, 1 óra 22 perc alatt nyert három játszmában a dél-afrikai Lloyd Harris ellenében (6:1, 6:2, 7:5). Ha az orosz fiú és Fucsovics Márton is eljut a negyedik fordulóig – Rubljov Fabio Fogninivel, a magyar játékos Diego Schwartzmannal játszik a harmadik körben –, akkor a wimbledoni nyolcaddöntőben idén ötödször is megmérkőzhetnek egymással.

Andy Murray Oscar Otte elleni mérkőzése alaposan elhúzódott. Hiába kezdett jobban a brit, az első szett után a második és harmadik játszmát is elbukta. A negyedik szettre ismét összekapta magát, 5:3-as előnynél azonban elbukta a brékelőnyét, így néhány pillanatra úgy tűnt, a hajrában akár bajba is kerülhet a korábbi világelső. Csakhogy 5:4-nél másodszor is elvette Otte adogatását – ezzel pedig egyenlített a megnyert szettek számában. Otte hiába küzdött, mind fejben, mind fizikailag kimerült a végére, a döntő szettet 6:2-re bukta el a Wimbledonba négyéves kihagyás után visszatérő Murrayjel szemben. A jelenleg vr-118. britre a tizedik kiemelt Shapovalov vár a harmadik körben.

John Isner (balra) fejet hajtott a 170 centiméter magas Nisioka Josihito előtt (Fotó: AFP)

A nőknél a 2019-ben US Open-győztes Bianca Andreescu mindössze három gémet nyert az első fordulóban. Az ötödik helyen kiemelt kanadai játékost szerdán a világranglistán 58. francia Alizé Cornet búcsúztatta, aki alig két héttel ezelőtt is legyőzte őt Berlinben. A 21 éves Andreescu csupán a második meccsét vívta a londoni Grand Slam-tornán, amelyen továbbra is nyeretlen.

Kiesett a kilencedikként rangsorolt svájci Belinda Bencic is, aki a világranglistán top 100-on kívüli szlovén Kaja Juvantól (102.) kapott ki, míg az Australian Open 2020-as győztesét, az amerikai Sofia Kenint honfitársa, Madison Brengle búcsúztatta. Az ötszörös bajnok Venus Williams két játszmában alulmaradt a tunéziai Onsz Dzsaburral szemben.

A második kiemelt fehérorosz Arina Szabalenka szetthátrányból fordított a szabadkártyával induló brit Katie Boulter ellen, így a belga Elise Mertens, a tavalyi Roland Garros-győztes lengyel Iga Swiatek és a 2017-es bajnok spanyol Garbine Muguruza mellett többek között ő is bejutott a harmadik fordulóba.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (35 016 000 font, füves pálya)