Wimbledon: két meccslabdáról fordított, tovább él a 15 éves amerikai álma

2019.07.05. 21:23
Novak Djokovicsnak idén először kellett szenvednie a győzelemért Wimbledonban (Fotók: AFP)
A címvédő Novak Djokovics négyjátszmás mérkőzésen, percre pontosan háromórás csatában legyőzte a lengyel Hubert Hurkaczot a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének harmadik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé. A szerb kiválósággal ellentétben kiesett a tavalyi döntős Kevin Anderson. A nőknél Simona Halep simán megverte Viktorija Azarenkát, míg a 15 éves Cori Gauff két meccslabdát hárítva jutott be a nyolcaddöntőbe.

Novak Djokovics a Roland Garros első körében könnyedén, három szettben (6:4, 6:2, 6:2) megverte Hubert Hurkaczot, a wimbledoni bajnokság harmadik fordulójában rendezett meccsüket azonban nem lehet a párizsi találkozójukkal egy lapon említeni, mert a 22 éves lengyel ezúttal jóval nagyobb csatára késztette a világelsőt.

Az első játszmát Djokovics nyerte meg 7:5-re – miután 5:5-nél, a játékon belüli negyedik bréklabdáját kihasználva elvette Hurkacz adogatását –, a másodikban viszont 6:5-nél fogadóként a lengyel jutott két szettlabdához. A címvédő ezeket hárította, a tie-breaket azonban 7–5-re elveszítette, így Hurkacz egyenlített. S a játéka alapján erre rá is szolgált.

A mérkőzés második felében Hurkacz már nem tudott olyan magas szinten teniszezni, mint az első két játszmában, a harmadik felvonást simán el is bukta 6:1-re, s miután a negyedik szett elején is elveszítette az adogatását, már nem volt esélye visszakapaszkodni.

A szerb 12. alkalommal jutott be a legjobb 16 közé Wimbledonban, ezzel utolérte a vonatkozó ranglistán korábbi edzőjét, Boris Beckert. Náluk többször már csak Jimmy Connors (16) és Roger Federer (15) játszhatott nyolcaddöntőt az All England Clubban.

Djokovics a következő fordulóban a 21 éves francia Ugo Humbert-rel csap össze.

Kevin Anderson idén már a harmadik fordulóban kiesett Wimbledonban (Fotó: AFP)

Kiesett a tavalyi döntős, 203 centiméter magas Kevin Anderson, aki az argentin Guido Pellától kapott ki három játszmában, 2 óra 34 perces mérkőzésen. A dél-afrikai teniszező mellett a tizedikként rangsorolt orosz Karen Hacsanov is búcsúzott, őt a spanyol Roberto Bautista Agut ejtette ki, szintén három szettben, így a férfi egyes első tíz kiemeltje közül már csak Djokovics, Roger Federer, Rafael Nadal és Nisikori Kei van versenyben Wimbledonban – és még az első hét végéhez sem értünk.

A 29 éves Pella egymást követő második évben verte meg Wimbledonban az előző évi verseny döntősét – tavaly a 2017-es finalista Marin Cilicet győzte le a második fordulóban –, és életében először jutott el a legjobb 16 közé Grand Slam-tornán.

A 2016-ös döntős Milos Raonic a vártnál simább mérkőzésen, három játszmában múlta felül a Stan Wawrinkát kiejtő, 211 centiméter magas Reilly Opelkát.

Fernando Verdasco hat év után ismét bejutott a legjobb 16 közé Wimbledonban, a 2013-ban negyeddöntős spanyol az olasz Thomas Fabbianót győzte le három játszmában, aki előzőleg Sztefanosz Cicipaszt és Ivo Karlovicot is kiejtette.

Simona Halep két év után ismét bejutott a legjobb 16 közé Wimbledonban

A nőknél a korábbi US Open-döntős Karolína Plísková három játszmában, 1 óra 46 perces mérkőzésen hámozta át magát a tajvani Hszie Szu-vejen, kiesett azonban a korábbi világelső Caroline Wozniacki, aki Wimbledonban még egyszer sem jutott túl a negyedik fordulón – idén a harmadikon sem.

A két korábbi világelső, Simona Halep és Viktorija Azarenka rangadóján elmaradt a várt nagy csata, a fehérorosz hölgy rengeteg ki nem kényszerített hibát (33) ütött, így 66 perc alatt 6:3, 6:1-es vereséget szenvedett – pedig az első játszmában még ő vezetett 3:1-re. Onnantól azonban már csak egy játékot nyert a meccsen.

Cori Gauff a fellegekben

Folytatódott Cori Gauff tündérmeséje: a 15 éves amerikai lány két meccslabdáról, 3:6, 2:5-ről fordított Polona Hercog ellen a centerpályán, és 2 óra 47 perces küzdelemben továbbjutott a nyolcaddöntőbe. A szlovén versenyzőnek a második játszmában 5:2-nél fogadóként, 5:3-nál adogatóként nyílt lehetősége lezárnia a mérkőzést, ám a második mérkőzéslabdájánál kettős hibát ütött. A szett rövidítését Gauff 9–7-re nyerte meg, a harmadik játszmalabdáját értékesítve. A döntő szettben Hercog 1:4-ről felállt ugyan, de 5:6-nál ismét elveszítette a szerváját, ezzel vége lett a mérkőzésnek.

HERCOG MECCSLABDÁI

Wimbledon on Twitter

The thinnest of margins... How @CocoGauff came back from the brink - twice #Wimbledon https://t.co/m0MZI0Ya5w

Cori Gauff a legfiatalabb játékos Jennifer Capriati 1991-es menetelése óta, aki eljutott a negyedik fordulóig Wimbledonban. Az amerikai ifjonc a legjobb 16 között Simona Haleppel játszik.

Az eseményről a Nemzeti Sportot tudósítja: Klein Ron

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (38 000 000 font, fű)