Tenisz: Babos párosban negyeddöntős a roueni tornán

H. Á.H. Á.
2024.04.15. 18:52
Babos Tímeáék győzelemmel kezdtek Rouenben (Fotó: Dömötör Csaba)
Babos Tímea és Irina Hromacsjova párosa győzelemmel kezdett a franciaországi Rouenban zajló, 267 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztornán.

A magyar, orosz duó, amelyet a második helyen emeltek ki a szervezők, a nyitó fordulóban az Elena Gabriela Ruse, Sabrina Santamaria román, amerikai kettőssel találkozott, és két játszmában, bő másfél óra alatt győzött. Érdekesség, hogy Babosék az első játszmában kétszer, ellenfelük egyszer hozta saját adogatását, a többi játékot mind a fogadó páros nyerte, a kilenc gém alatt összesen hatszor, s a második szett 12 játéka is hozott öt bréket.

Babosékra a negyeddöntőben a hazai pályán szabadkártyával induló Alize Cornet, Fiona Ferro páros vár. A magyar teniszező egyesben nem jutott főtáblára, a selejtező második fordulójában éppen Ferrótól kapott ki két játszmában, 6:4, 6:1-re.

WTA 250-ES TORNA, Rouen (267 082 dollár, salak)
PÁROS, 1. FORDULÓ (a negyeddöntőbe kerülésért)
Babos Tímea, Irina Hromacsjova (magyar, orosz, 2.)–Elena Gabriela Ruse, Sabrina Santamaria (román, amerikai) 6:3, 7:5