Szaúd-Arábiába költözik a WTA-világbajnokság

Vágólapra másolva!
2024.04.04. 15:46
2023-ban Iga Swiatek diadalmaskodott a Cancúnban rendezett WTA-világbajnokságon (Fotó: Getty Images)
A következő három évben Szaúd-Arábia lesz a női tenisz WTA-világbajnokság házigazdája.

A női versenyeket szervező WTA csütörtökön közölte, hogy 2026-ig Rijád ad otthont a szezonzáró 8 fős szupertornának, méghozzá rekordot jelentő 15.25 millió dolláros (5.5 milliárd forint) összdíjazással. Ez 70 százalékkal több a tavalyi összegnél. Az utóbbi öt vb-t öt különböző helyszínen rendezték meg.

A női tenisz legendás alakjai közül korábban Martina Navratilova és Chris Evert is élesen bírálta a tervezetet, csatlakozva a jogvédő csoportok kritikájához, mely szerint a nők jelentősen háttérbe szorulnak a szaúdi társadalomban.

A férfi részéről eddig az U20-as ATP-világbajnokság költözött Dzsiddába, és a szaúdi vezetés sajtóhírek alapján több milliárd dollárt szán a további terjeszkedésre a teniszvilágban.

Az idei WTA-vb-re november 2. és 9. között kerül sor a szaúdi fővárosban.

 

Legfrissebb hírek

Az amerikaiak és a britek is érvényesítették a papírformát, egymással csatáznak a Billie Jean King-kupában

Tenisz
1 órája

Az ukránok a spanyolok legyőzésével elődöntősök a Billie Jean King-kupában

Tenisz
Tegnap, 18:19

Stollárék párosa az első fordulóban búcsúzott a szöuli tenisztornán

Tenisz
2025.09.15. 14:25

Amerikai tinédzser győzelmével ért véget a guadalajarai női tenisztorna

Tenisz
2025.09.15. 10:47

Tenisz: továbbra is négy magyar a legjobb százban a világranglistákon

Tenisz
2025.09.15. 08:56

Babos Tímea és Luisa Stefani megnyerték a Sao Pauló-i tenisztornát

Tenisz
2025.09.13. 23:27

Udvardy Panna kikapott francia ellenfelétől, nem jutott négy közé Sao Paulóban

Tenisz
2025.09.12. 23:07

Tóth Amarissa a negyeddöntőben búcsúzott a ljubljanai tenisztornától

Tenisz
2025.09.12. 14:32
Ezek is érdekelhetik