Téli olimpia: nem jutott A-döntőbe a férfiváltónk; világcsúccsal nyert Nils van der Poel – ez történt pénteken, infoközpont

K. Zs.K. Zs.
2022.02.10. 19:08
A férfiváltó nem jutott A-döntőbe (Fotó: Árvai Károly)
Pénteken hét számban osztottak aranyérmet a pekingi téli olimpián. A rövid pályás férfi gyorskorcsolyváltónk nem jutott A-döntőbe, 500 méteresen azonban mindhárom magyar elődöntős, Jászapáti a 8. helyen zárt 1000 méteren. Íme, a versenynap legfontosabb eseményei!

Férfi 15 km-s sífutásban Kónya Ádám a 80. helyen végzett.

A férfi 5000 méteres rövid pályás gyorcskorcsolyaváltó címvédőként nem jutott be a döntőbe, egy elhibázott váltás miatt is a negyedik helyen zárt futamában, s a B-döntőben lesz majd érdekelt.

A férfiak 500 méteres távján azonban Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang és Krueger John-Henry is elődöntőbe jutott. Jászapáti Petra 1000 méteren volt elődöntős, végül a B-döntőben állt rajthoz, s a 8. helyen zárta ezt a távot.

Ami a mai aranymedalionokat illeti:

Lara Gut-Behrami
győzelmével ért véget a nők szuper-óriás-műlesikló versenye, a svájci az első ötkarikás aranyérmét szerezte. RÉSZLETEK ITT!

A svéd Nils van der Poel világcsúccsal nyerte a gyorskorcsolyázók 10000 méteres döntőjét. RÉSZLETEK ITT!

Hirano Ajumu győzelmével ért véget a férfi hódeszkások döntője félcsőben. A japán a legutolsó menetével előzte meg az ausztrál Scotty Jamest. RÉSZLETEK ITT!

A női rövid pályás gyorskorcsolyázók 1000 méteres A-döntőjében Suzanne Schulting gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott. RÉSZLETEK ITT!

A férfi sífutók 15 km-es klasszikus stílusú versenyét a finn Iivo Niskanen nyerte. RÉSZLETEK ITT!

A női sílövők 7.5 km-es sprintversenyét a vegyes váltóval már aranyérmes, 20 km-en pedig bronzérmes norvég Marte Olsbu Röiseland nyerte meg a svéd Elvira Öberg és az olasz Dorothea Wierer előtt. RÉSZLETEK ITT!

A férfi szkeletonosok 3. és 4. futamát rendezték pénteken, s utóbbit követően győztest is hirdettek. A győzelmet a német Christopher Grotheer szerezte meg honfitársa, Axel Jungk és a kínai Jan Veng-ang előtt. RÉSZLETEK ITT!

A pénteki férfi jégkorongmérkőzések összefoglalóit IDE KATTINTVA tekintheti meg, a nőit IDE KATTINTVA.