La Liga: idegenben nyert a Real Sociedad a Celta Vigo ellen

2022.10.16. 15:50
Illarramendi szerzett vezetést a baszkoknak az első félidőben (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén idegenben sikerült nyernie a Real Sociedadnak. Ezzel folytatta remek formáját a La Real, amely pontszámban beérte a harmadik helyen álló Atlético Madridot. Az Espanyol megverte a Valladolidot, míg a Betis legyőzte az Almeríát.

CELTA VIGO–REAL SOCIEDAD 1–2

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő. A 31 .percben Illarramendi talált a kapuba egy tizenhatoson kívülről leadott átlövéssel (0–1), ezt követően pedig Sörloth előtt adódott jó lehetőség az előny növelésére, de kiszorított helyzetből balról az oldalhálóba lőtt. A 40. percben labdakihozatal közben hibázott Zubimendi, az ellenfél veszélyes támadójához, Iago Aspashoz játszott, aki könyörtelenül kihasználta az adandó alkalmat (1–1).

Az 55. percben egy jobb oldali szögletet követően teljesen üresen maradt Igor Zubeldia az öt és felesen, és könnyedén a kapuba bólintott, ezzel ismét a baszkok szerezték meg a vezetést (1–2).

Carles Pérez bombáját védte szépen a 77. percben a vendég San Sebastián-iak kapusa, Álex Remiro. A 83. percben egy jogosnak tűnő tizenegyest nem kaptak meg a hazaiak, amikor is Mingueza és Robert Navarro akadtak össze a büntetőterületen belül. Aztán Sörloth egyszemélyes kontrát vezetett a Celta kapujára a 85. percben, ám lövését Marchesín hárította. Ezzel együtt is a Real Sociedad győzött azonban.

ESPANYOL–VALLADOLID 1–0

A mérkőzés egyetlen találatát Joselu szerezte a 78. percben, amikor Oliván beadását fejelte a kapuba (1–0). A spanyol csatárnak ez a hetedik gólja az idényben, ezzel Lewandowski mögött a második a góllövőlistán.

Győzelmével a korábban a 18. helyen álló Espanyol a 13. pozícióba lépett előre.

BETIS–ALMERÍA 3–1

Egy remek bal oldali támadást követően szerezte meg a vezetést a Betis a találkozó 23. percében. A támadás William Carvalhótól indult, majd két passzt követően Alex Moreno lépett be a tizenhatoson belülre, az alapvonal mellől ívelte középre a labdát, amelyre a portugál középpályás az ötösön érkezett (1–0).

A második félidő elején egyenlíteni tudott az Almería, a vendégek egy pontatlan kirúgást követően vezettek támadást, a labda El Bilal Touré elé került, aki bal oldalról, jobbal, laposan lőtte ki a hosszú sarkot (1–1).

A 66. percben ismét megszerezték a vezetést a hazaiak, a 41 éves Joaquín ugratta ki Borja Iglesiast, aki két védő között lépett ki a jobb oldalon, majd pontosan lőtt a hosszúba (2–1).

Carvalho öt perccel később megszerezte a második gólját is, a Betis vezetett kontrát az Almería támadása után, Iglesias találta meg középen a portugál középpályást, akiről rossz ütemben lépett ki a védője. Carvalho a ziccert nem rontotta el, a kapus mellett az alsó sarokba lőtt (3–1).

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ
Celta Vigo–Real Sociedad 1–2
(Aspas 40., ill. Illarramendi 31., Zubeldia 55.)
Real Madrid–Barcelona 3–1 (Benzema 12, Valverde 35., Rodrygo 90+2. – 11-esből, ill. Ferran Torres 83.)
Espanyol–Valladolid 1–0 (Joselu 78.)
Betis–Alméria 3–1 (W. Carvalho 23., 71., B. Iglesias 66., ill. El Bilal Touré 52.)

Később
Hétfő, 21.00: Villarreal–Osasuna

KORÁBBAN
Athletic Bilbao–Atlético Madrid 0–1
(Griezmann 47.)
Mallorca–Sevilla 0–1 (Gudelj 53.)
Valencia–Elche 2–2 (Cavani 41., 45+7. – az elsőt 11-esből, ill. P. Milla 29., 65. – az elsőt 11-esből)
Girona–Cádiz 1–1 (Stuani 90+11. – 11-esből, ill. A. Fernández 46.)

Rayo Vallecano–Getafe 0–0