SZ. R. 2021.04.22 11:17 Frissítve: 2021.04.22 11:25

La Liga: Alaba a Real Madrid játékosa lesz – sajtóhír

A Sky Sports értesülése szerint megszületett a megállapodás David Alaba és a Real Madrid között, aminek értelmében az osztrák védő öt évre kötelezi el magát a spanyol csapathoz. A Bayern München hátvédje még februárban jelentette be, hogy az idény végén távozik a klubjától.

Sajtóhírek szerint megszületett a megállapodás, David Alaba a Real Madrid játékosa lesz (Fotó: AFP)

A bajor együttes novemberben új szerződést ajánlott a hátvédnek, viszont a távozni akaró futballista nem fogadta el az évi 13 millió fontos fizetést.

A hírek szerint a Real Madrid és a Bayern München a következő hetekben jelentheti be Alaba klubváltását. A játékos jelenlegi értéke a transfermarkt.de adatai alapján 55 millió euró, a spanyol csapathoz azonban lejáró szerződése miatt ingyen csatlakozhat.

David Alaba 13 évet töltött el a Bayern Münchennél, ez idő alatt többek között kilenc bajnoki címet, illetve két-két Bajnokok Ligáját és klubvilágbajnokságot is nyert.

2021.05.16 18:23:21

Spanyol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Nacho nagyon fontos gólt szerzett, ez döntött a rangadón, de nincs a saját kezében a sorsa a címvédőnek.

2021.05.16 17:13:11

Spanyol labdarúgás BALÁZS DÁVID KÁROLY

A Barcelona lemondhat a bajnoki címről, mi több, a harmadik helyért is meg kell küzdenie az utolsó fordulóban.

2021.05.13 17:02:45

Spanyol labdarúgás P. K.

A címvédő 4–1-re nyert a Granada vendégeként, így ismét két pont a hátránya a listavezető Atlético Madriddal szemben.

2021.05.11 21:41:49

A katalánoknak nagyon nem megy mostanában a Levante otthonában, a 3–3 most vereséggel ér fel.

2021.05.09 15:22:24

A címvédő elképesztő mérkőzésen játszott döntetlent a Sevillával, Eden Hazard a 94. percben egyenlített.