La Liga: Benzema kihagyott két 11-est, de nyert a Real

P. K.P. K.
2022.04.20. 23:33
Marcos Asensio szerezte a Real Madrid második gólját az Osasuna ellen (Fotó: AFP)
A La Liga 33. fordulójának szerda késő esti mérkőzésén a listavezető Real Madrid csatára, Karim Benzema ugyan két 11-est is kihagyott, de csapata így is 3–1-re győzött az Osasuna vendégeként, és már csak négy pont választja el a bajnoki címtől.

SPANYOL LA LIGA
33. FORDULÓ

Osasuna–Real Madrid1–3 (1–2)
Pamplona. Vezette:
Ricardo De Burgos
Osasuna: Sergio Herrera – N. Vidal, David García, Aridane, Cote (Braja, 68.) – Moncayola, Brasanac (R. Torres, 79.), Javi Martínez (Oier, 68.) – Rubén García (M. Sánchez, a szünetben), Budimir, Ávila (Barbero, 86.). Vezetőedző: Jagoba Arrasate
Real Madrid:
Courtois – Lucas Vázquez, Militao, Nacho, Alaba (Carvajal, a szünetben) – Valverde, Camavinga (Isco, 73.), Ceballos (Kroos, 70.) – Asensio, Benzema, Rodrygo (Vinícius Junior, 90.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Budimir (14.), ill. Alaba (12.), Asensio (45.), L. Vázquez (90+6.)

A Real Madrid az Osasuna elleni bajnokit abban a tudatban kezdhette, hogy már csak hét pont hiányzik neki a biztos bajnoki címhez, ráadásul az egyik riválisnak számító, címvédő Atlético Madrid szerdán két pontot veszített a Granada elleni döntetlennel. Ezek után nem volt meglepetés, hogy Carlo Ancelotti, a vendégek vezetőedzője, kicsit talán már a Manchester City elleni BL-elődöntőre is gondolva, több helyen „belenyúlt” a szokásos kezdőcsapatba. Luka Modric pihenőt kapott, a keretbe sem került be, Vinícius Junior pedig augusztus óta először kezdett a kispadon egy bajnoki meccset (azt a két bajnokit nem számolva, amikor kényszerből hiányzott a keretből), miközben kezdő volt a korábban többnyire csereként szereplő, de a múlt héten remeklő Rodrygo, és először kezdett a bajnokságban a sokáig sérüléssel bajlódó Dani Ceballos.

A remek formában lévő, az előző két bajnokiját megnyerő Osasuna azonban mit sem törődve az előzményekkel rögtön az első tíz percben többször is eljutott a Real kapujáig. Igaz, a vezetést a vendégek szerezték meg, Karim Benzema nagyszerű passza után David Alaba elsőre még Sergio Herrera kapusba lőtt, de a kipattanóból már betalált a 12. percben (ez volt a második bajnoki gólja a Real Madridban).

Két perccel később máris egyenlített az Osasuna horvát csatára, Ante Budimir, aki egymás után az ötödik bajnoki meccsén szerzett gólt.

A Real Madrid sokkal többet birtokolta a labdát, de így is eljutottak újabb lövésekig a hazaiak (összesen hétszer próbálkozhattak az első félidőben), csakhogy a szünet előtt a vendégek szereztek újabb gólt, ismét kipattanóból, éspedig az idényben kilencedik alkalommal eredményes Marcos Asensio révén.

A második félidő előtt azon bosszankodhattak a madridiak, hogy Alabát sérülés miatt le kellett cserélni, majd pedig azon, hogy Karim Benzema néhány percen belül két(!) 11-est is kihagyott – Sergio Herrera mindkétszer ki tudta ütni a jobbra tartó labdát.

A folytatásban kissé leült ugyan a meccs, de a Real azért így is szerzett még egy gólt: a 90. percben csereként beálló Vinícius Junior passzából Lucas Vázquez talált be az utolsó pillanatok egyikében.

A kiváló meccs összképébe kicsit belerondít, hogy az utolsó tíz perchez érve néhány percet állt a játék, mert megdobták valamivel a lelátóról Thibaut Courtois kapust, ami miatt figyelmeztették is a hazai drukkereket. Viszont ki kell emelni Sergio Herrera teljesítményét, akit a három kapott gól ellenére is megválasztottak a meccs legjobbjának.

A Real Madrid szempontjából azonban az a legfontosabb, hogy ezzel a 3–1-es győzelemmel, ha a Barcelona meg is nyeri az összes hátralévő meccsét, már csak négy pont választja el az újabb bajnoki címtől öt fordulóval az idény vége előtt.

33. FORDULÓ
Atlético Madrid–Granada 0–0
Celta Vigo–Getafe 0–2 (Borja Mayoral 23., 51.)
Osasuna–Real Madrid 1–3 (Budimir 14., ill. Alaba 12., Asensio 45., L. Vázquez 90+6.)

Csütörtök
19.00: Espanyol–Rayo Vallecano
19.00: Levante–Sevilla (Tv: Spíler2)
20.00: Cádiz–Athletic Bilbao
21.30: Real Sociedad–Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Keddieredmények
Mallorca–Alavés 2–1 (Prats 11., Muriqi 45+4., ill. Raillo 73. – öngól)
Betis–Elche 0–1 (Tete Morente 82.)
Villarreal–Valencia 2–0 (Danjuma 10., 17. – az elsőt 11-esből)

21. FORDULÓ
Április 24., vasárnap 21.00:
Barcelona–Rayo Vallecano (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

20. Alavés33672026–55–2925

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, NYERT A REAL. Sokat elmond a meccsről, hogy a három kapott gól ellenére Sergio Herrera kapust választották a mérkőzés legjobbjának.

90+6. perc. EZ MÁR BENT VAN! Vinícius balról középre passzolt labdáját Lucas Vázquez lőtte ballal, 11 méterről a kapuba.

90+4. perc. KIMARAD EZ IS! Vinícius lőtt ziccerből, balról, az ötösről a kapu hosszú sarka mellé.

90. perc. Vége Rodrygo meccsének, Vinícius Junior állt be a helyére.

89. perc. NINCS ÚJABB 11-ES! Rodrygo esett el David García szorításában, és bár úgy tűnt, a védő lökött, nem ítélt harmadszorra is 11-est a játékvezető.

87. perc. MI MARADT KI? Carvajal bal oldali beívelését Isco fejelte le, de elsuhant a labda a becsúszva érkező Nacho előtt.

86. perc. Ávila helyett Barbero állt be.

82. perc. MEGDOBTÁK VALAMIVEL COURTOIS-T A LELÁTÓRÓL. Néhány percig állt emiatt a játék.

79. perc. Roberto Torres jött be Brasanac helyére.

76. perc. Jobb oldalról ívelt előre egy szabadrúgást Ávila, Budimir lefejelte a földre a labdát, ami így mellé pattant.

73. perc. Camavcinga helyett Isco folytatja.

70. perc. A görcsöt kapó Ceballos lesántikál, Kroos váltja.

68. perc. Cote helyett Braja áll be, Javi Martínezt Oier váltja.

67. perc. Camavinga 26 méterről, ballal csavart a kapu fölé.

62. perc. Nacho Fernández sodorta el az ellenfelét sárga lapot érően.

60. perc. Militao kapott sárga lapot.

Benzema ebben az idényben a Celta Vigo ellen már kihagyott egy meccsen két 11-est, de akkor egyet azért be is lőtt a kettő között.

59. perc. HIHETETLEN, BENZEMA EZT IS KIHAGYJA! Most is a kapu jobb oldalába szeretett volna lőni, de Herrera ezt is kivédte.

58. perc. RODRYGÓT MOST BUKTATJÁK, ÚJABB 11-ES! Nacho Vidal volt szabálytalan.

52. perc. BENZEMA KIHAGYTA! Herrera eltalálta az irányt és kiütötte a jobbra tartó labdát.

51. perc. BÜNTETŐ JÖHET! Ávila elcsúszik Rodrygo mellett és kézzel ütötte el a labdát a tizenhatoson belül, 11-es!

A szünetben mindkét oldalon voltak cserék. Alabát Carvajal váltotta, Rubén Garciát, Manu Sánchez.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ.

Annak ellenére, hogy Asensio azért nem számít alapembernek, már a 9. gólját jegyezte az idényben.

Kiemelkedően jó első félidőt produkáltak a csapatok. Azzal együtt, hogy a Real 72 százalékban birtokolta a labdát, az Osasuna nyolc lövéssel is próbálkozott, amiből kétszer találéta el a kaput, a vendégek 11 kísérletből hétszer.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK. Rossz hír a Real-szurkolóknak, hogy Alaba láthatóan megsérült, sántítva hagyta el a pályát.

45. PERC. VEZET A REAL MADRID. Camavinga középről ugratja ki a bal oldalon kilépő Ceballost, az ő közeli lövését még védi Herrera, de a kipattanót a középen érkező Asensio 4 méterről a kapuba passzolt. 12

44. perc. Brasanac rúgott oda Benzemának, járt a sárga lap.

39. perc. ALABA! Jó 28 méterről vette célba a kaput, Herrerának kellett védenie. Jó kis löket volt.

38. perc. ASENSIO! 17 méterről, balról lőtt, de jócskán célt tévesztett.

32. perc. HAZAI LESGÓL. Budimir hat méterről a kapuba talált, de lesen volt, így érvénytelen a találat.

27. perc. Előbb az Osasuna kapuja előtt mutatott be egy különleges, megkerülős labdalevételt Rodrygo, de nem alakult ki belőle helyzet, majd a másik kapu előtt 18 méterről Ávila lőtt a kapu mellé.

A horvát Ante Budimir sorozatban az ötödik bajnoki meccsén szerzett gólt, összesen pedig hétnél tart az idényben, a La Ligában. A Real által tavaly nyáron szerződtetett Alaba másodszor volt eredményes a spanyol élvonalban.

14. perc. MÁRIS ITT AZ EGYENLÍTÉS. Ávila jobbról középre passzolt labdáját a védőket megelőző Budimir közelről lőtte a kapuba.1 –1

12. perc. VEZET A REAL ALABA GÓLJÁVAL! Ceballos ívelt a tizenhatos előteréből a jobb oldalon helyezkedő Benzemához, aki egyből középre passzolt Alabához, akinek elsőre még védte a lövését a kapus, a kipattanót azonban már a kapuba továbbította. 0-1

8. perc. REMEK MECCS, REAL-HELYZET. Ezúttal a vendégek előtt adódott egy lehetőség, Rodrygo 18 méterről lőtt balról, Herrera vetődve kiütötta a jobb alsóba tartó lavbdát.

6. perc. ÚJABB HELYZET! Budimir áthámozta magát Militaón egy jó csellel, majd tíz méterről, balról, éles szögből lőtt, de nem találta el a kaput.

5. perc.Camavinga nyújtott lábbal nyúl a labdáért egy sárga lapért cserébe.

1. perc.RÖGTÖN EGY HAZAI LEHETŐSÉG. Az Osasuna előtt adódott az első helyzet, de Budimir erőtlen fejesét könnyedén húzta le Courtois.

Elkezdődött a mérkőzés.

Karim Benzema ezúttal is ott van a Real Madrid kezdőcsapatában (Fotó: AFP, archív)

ELŐZMÉNYEK

Két jó formában lévő csapat találkozik, hiszen a Real Madrid, amellett, hogy a Bajnokok Ligájában bejutott az elődöntőbe, a bajnokságban a legutóbbi három mérkőzését megnyerte, ebből kettőt idegenben (a Celta Vigo és legutóbb a Sevilla ellen). Az Osasuna pedig egymás után két győztes bajnoki (az Alaves és a Valencia ellen) után várja a listavezető elleni mérkőzést.

A két csapat őszi meccse Madridban gól nélküli döntetlennel zárult, az előző idényben pedig Pamplonában végeztek 0–0-ra a felek, a fővárosban tavaly májusban a Real nyert 2–0-ra.

Mindkét csapatból többen hiányoznak kényszerűségből. A Realból Casemiro, Eden Hazard, Luka Jovics, Marcelo, Ferland Mendy, Mariano Díaz, Miguel Guitérrez sérülés,Jesús Vallejo betegség miatt hiányzik, Luka Modricot pedig pihenteti Carlo Ancelotti. Az Osasunából Jesús Areso, Juan Cruz, Kike García sérülés, Lucas Torro eltiltás miatt nem szerepel.

KÖSZÖNTJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ OSASUNA–REAL MADRID MÉRKŐZÉS ÉLŐ TUDÓSÍTÁSÁBAN!