La Liga: Uzuni csapata pontot szerzett az Atlético otthonában

M. D., F. B.M. D., F. B.
2022.04.20. 21:15
Luis Suárezék botlottak a Granada ellen (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid gól nélküli döntetlenre végzett hazai pályán a Granadával a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójának szerdai játéknapján.

A Cádiz barcelonai, valamint a Mallorca keddi, Alavés felett aratott győzelme után a Granada kieső helyről várhatta a Bajnokok Ligája-indulásért küzdő Atlético Madrid elleni idegenbeli összecsapást a La Liga hétközi fordulójában. Az andalúziaiak az előző fordulóban 4–1-re kikaptak a Levantetól hazai pályán, ez pedig újabb edzőváltást eredményezett a csapatnál: Ruben Torrecilla helyett az Athletic Bilbao korábbi védője, az edzőként korábban Angliában dolgozó Aitor Karanka vette át az irányítást.

Az Atlético Madrid összeállítása: Oblak – M. Llorente (Giu. Simeone, 90+1.), Szavics, Hermoso, Mandava (L. Suárez, a szünetben) – Koke, Javi Serrano (Vrsaljko, a szünetben), De Paul, Carrasco – Á. Correa (Renan Lodi, 65.), Griezmann (Matheus Cunha, 70.)

A fővárosi együttes kezdőcsapatába meglepetésre bekerült Javi Serrano, aki 19 évesen és 94 naposan – José Giménez, Javier Manquillo és Óliver Torres után – a negyedik legfiatalabb játékossá lépett elő, aki a Simeone-érában kezdőként jutott lehetőséghez spanyol bajnoki meccsen az Atléticónál.

Az ifjú középpályás csak az első félidőben volt a pályán, Simeone a szünetben kettőt is cserélt, mert övéi nem találták a fogást a Granadán. A fordulás után az Atlético már jóval több helyzetet dolgozott ki, de a vendégek állták a sarat, és egy ízben a kapufa is velük volt. Myrto Uzuni a 62. percben állt be az andalúziai együttesbe.

A Granada játékosainak figyelme az utolsó percekben sem lankadhatott, mert az Atlético már tíz pontot szerzett ebben a bajnoki idényben a 90. perc után szerzett góljainak köszönhetően. A hosszabbításban Simeone a tizenkilenc éves fiát, Giulianót is becserélte, de vele sem tudta megtörni a madridi gárda a vendégek ellenállását.

Maradt a 0–0, a Granada az új tréner irányításával 1974 szeptembere óta először szerzett pontot az Atleti vendégeként spanyol bajnoki találkozón, s ez a pont még sokat érhet a végelszámolásnál, ám öt fordulóval a vége előtt így is kieső helyen állnak Uzuniék, akik a Celta Vigóval, a Mallorcával, az Athletic Bilbaóval, a Betisszel és az Espanyollal játszanak még.

SPANYOL LA LIGA
33. FORDULÓ
Atlético Madrid–Granada 0–0
Celta Vigo–Getafe 0–2 (Borja Mayoral 23., 51.)
Osasuna–Real Madrid 1–3 (Budimir 13., ill. Alaba 12., Asensio 45., Lucas Vázquez 90+6.) – BŐVEBBEN ITT!