La Liga: a Betis és a Valencia is vereséggel hangolt a kupadöntőre

V. Á.V. Á.
2022.04.19. 23:24
Danjuma intézte el a Valenciát (Fotó: AFP)
A Mallorca hazai pályán legyőzte (2–1) a sereghajtó Alavést a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójában, s a kiesőzónából a 16. helyre ugrott. A Betis hazai pályán kapott ki az Elchétől, a Villarreal nyert a Valencia ellen.

A Mallorca a 11. percben szerzett vezetést Abdón Prats góljával, majd az első félidő hajrájában Vedat Muriqi növelte az előnyt. A koszovói támadót januárban a Lazio adta kölcsön a szigetlakóknak, azóta ez volt a negyedik gólja a La Ligában. Az Alavés ugyan szépített a 73. percben, de nem tudott egyenlíteni. A Mallorca sikerével fontos lépést tett a bennmaradás felé. 2–1

A BL-helyért harcoló Betis nem várt vereséget szenvedett az Elchétől hazai pályán. A vendégcsapat győztes gólját Tete Morente szerezte a 82. percben. 0–1

A tartalékos Valencia simán kikapott a BL-elődöntős Villarreal vendégeként. A házigazda mindkét gólját a holland Arnaut Danjuma szerezte. 2–0

A Betis és a Valencia szombaton játssza a spanyol Király-kupa-döntőjét Sevillában.