A Barcelona nem tudta megverni odahaza a Gironát

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.04.10. 20:45
Nem volt eléggé lendületes a bajnokaspiráns (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona gól nélküli döntetlent játszott a Gironával a spanyol La Liga 28. fordulójának záró mérkőzésén.

SPANYOL LA LIGA
28. FORDULÓ
Barcelona–Girona 0–0
Barcelona,
Camp Nou, 78 425 néző. Vezette: Lahoz
Barcelona:
Ter Stegen – Koundé, R. Araújo, Eric García, A. Balde – Busquets, S. Roberto (Kessié, a szünetben), Gavi – Raphinha, Lewandowski, Fati (Ferran Torres, 68.). Vezetőedző: Xavi
Girona: Gazzaniga – Arnau Martínez, Bueno, David López, Javi Hernández – Romeu – Cihankov (Riquelme, 71.), Iván Martín (Valery Fernández, 84.), Borja García (Aleix García, a szünetben), T. Villa (Yan Couto, 60.) – Castellanos (Stuani, 60.). Vezetőedző: Míchel

A Girona elleni katalán rangadó előtt köszöntötték a Camp Nouban a Barcelona bajnoki címet szerző játékosait és szakvezetőit, akik büszkén vitték körbe a serleget a nézők előtt, páran mintha egy-két férfias könnycseppet is elmorzsoltak volna a szemük sarkában. Hiába, nagy dolog több fordulóval a bajnokság vége előtt már biztos aranyérmesnek lenni!

Hamarosan megismétlődik ez a jelenet a papírforma alapján, most ugyanis a kézilabdacsapat ünnepelhetett, de ha így szerepelnek az élcsapatok a La Ligában, Xaviék is átélhetik a fentieket.

Gaviék azonban úgy játszottak most, mint akik már bajnokok, sokkal jobban kezdett a Girona, Taty Castellanos és Viktor Cihankov kihagyott két kisebb helyzetet. A másik oldalon Robert Lewandowski lövése éppen csak elkerült a bal felső sarkot, majd a vendégkapus, Paulo Gazzaniga kétszer is nagy bravúrral mentett.

Előbb a Barca-nevelés, Santiago Bueno borzalmas hazaadását érte el becsúszva a bal alsó sarok előtt, majd Ronald Araújo közeli fejesét piszkálta ki a gólvonalról.

Castellanos a szünet után hatalmas ziccert rontott el, mestere, Míchel gyorsan le is cserélte a rutinos középcsatárra, a 36 esztendős Cristhian Stuanira.

Xavi Franck Kessiét, majd Ferran Torrest dobta harcba, utóbbit a gyenge napot kifogó Ansu Fati helyén, de nem pörgött fel a Barca, sőt Araújo majdnem öngólt vétett. A másik kapu előtt megtette ezt aztán David López is, de ő is megúszta.

A hajrára fordulva Jordi Alba váltotta fel Raphinhát, de ettől sem kapott szárnyra a hazai csapat, egyre türelmetlenebb volt a közönség is. A ráadásban Gavi közeli fejesét védte Gazzaniga, Lewandowski sarkazását blokkolta Bueno: döntetlent játszott ugyan, de így is növelte előnyét a Real Madrid előtt a Barcelona. 0–0

Korábban
Rayo Vallecano–Atlético Madrid 1–2 (Fran García 85., ill. Molina 22., Hermoso 24.)
Kiállítva: Lejeune (63., Rayo Vallecano)
Valladolid–Mallorca 3–3(Kike Pérez 33., Amalla 68., Monchu 86., ill. Muriqi 53., 90+4. – a másodikat 11-esből, Morlanes 58.)
Real Betis–Cádiz 0–2
(R. Alcaraz 53. – 11-esből, Chris Ramos 59.)
Kiállítva: Canales (38.), Ruibal (61.) – mindkettő Betis
Almería–Valencia 2–1
(Melero 49., Babics 58., ill. Castillejo 61.)
Sevilla–Celta Vigo 2–2 (en-Nesziri 43., Acuna 81., ill. Miguel Rodríguez 89., Paciencia 90+3.)
Kiállítva: P. Gueye (19.), Acuna (90+5.) – mindkettő Sevilla
Real Madrid–Villarreal 2–3
(Pau Torres 16. – öngól, Vinícius Júnior 48., ill. Chukwueze 39., 80., José Luis Morales 71.)
Osasuna–Elche 2–1
(Abde 71., 84., ill. Morente 44.)
Espanyol–Athletic Bilbao 1–2
(Darder 90., ill. Inaki Williams 22., Nico Williams 75.)
Kiállítva: Aleix Vidal (90+1., Espanyol)
Real Sociedad–Getafe 2–0 (Oyarzabal 45+1., Kubo 60.)

20. Elche28271920–57–3713

A 21. alkalommal nem kapott gólt Ter Stegen a ligában, az idényrekord Zubizarretáé, 24 (1986–1987).

David López a meccs embere.

90+8. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+7. perc
Araújo jobb oldali, lapos beaását Lewandowski hétről a jobb sarok mellé sarkazza. Bueno lépett közbe! Korner így, Ferran... beadása veszélytelen.

90+4. perc Couto kornerre rúgja a labdát Ferran elől. Ő adja be a labdát, kapura fejel Gavi az ötös bal sarkáról, Gazzaniga véd a léc alatt, szép robinzonáddal. MECCSLABDA?

90. perc Ferran beadása Gazzanigáé.

Öt perc a ráadás.

86. perc
Koundé menti Stuani elől Couto jobb oldali beadását, Araújo középtávoli lövése pontatlan a másik oldalon.

Ómen III. Míchel mindig kikapott a Barca ellen (4/4), Cristhian Stuani csapata Real és Barca elleni góljainak 58 százalékát szerezte: 5/9 és 2/3.

84. perc Valery Fernández be, Martín elfáradt.

Ómen II. Csak a Villarreal (23) szerzett több pontot ebben a szezonban a La Ligában a második félidőben szerzett gólokkal, mint a Barcelona (19).

82. perc A Kessié indította Koundé jobb oldali beadását elfejeli az ötösön Lewandowski elől a Barca-nevelés Bueno. Éppen magas így a labda Albának.

79. perc Alba beadását a veterán, 33 éves, volt espanyolos és nápolyi López nem sokkal menti a léc fölé a kapu torkából. Ferran kornere Gazzanigáé.

Forma. A Girona a legutóbbi hat La Liga-mérkőzésén három győzelmet aratott, mindössze eggyel kevesebbet, mint az előző 16 bajnoki mérkőzésén.

77. perc Gavi csodás passzát nem rúgja el ballal az ötös bal sarka elől Lewandowski, tol egyet a labdán, de befekszik elé szépen López, majd szereli Martínez. A lengyel nagyot rúg hátulról Coutóba, de nincs sárga lap.

77. perc Cristhian Stuani lekönyökli Garcíát, sárga lap.

75. perc Jordi Alba be, Raphinha le.

74. perc Riquelme balról ballal középre ad, Araújo jobbal nem sokkal lő a jobb alsó mellé az ötös jobb sarkáról felszabadítás címén!

72. perc Ferrran és Martínez összefejel, a védőt kell ápolni.

71. perc Cihankov nem igazolta ma jó hírét, a spanyol U-válogatott Rodrigo Riquelme be. Az Atlético nevelése és kölcsönjátékosa, az idényben 7 kanadai pontnál tart.

68. perc Ferran Torres be, Fatinak nem ment ma.

66. perc Cihankov beadása a kapusé, lassú kontra, fütyül a közönség.

Stuani: 25 meccs az idényben, 8 góllal. A 36 éves ék 11 eddigi meccsén 3 gólt lőtt és 1 gólpasszt adott a Barca ellen.

60. perc Yann Couto és Cristhian Stuani a pályán, Castellanos és Villa le.

58. perc Gavi lő jobbal kapura 15-ről két jó csel után, López blokkol. Raphinha kornerét Lewandowski jócskán a léc fölé fejeli, nyolc méterről, kissé balról.

Ómen. A Barcelona a legutóbbi 30 katalán derbi közül egyet sem veszített el a ligában, 22-szer nyert, 8-szor ikszelt. Csak kétszer nem szerzett gólt, és utoljára 2009 februárjában kapott ki, az Espanyol ellen, a Camp Nouban.

55. perc MI MARADT KI?! García csodapassza után a kapussal szemben álló Castellanos jobbal a bal sarok mellé lő 12 méterről, középről. MI MARADT KI?! Ziccer, óriási.

51. perc Balde balról középre emel, Bueno elfejeli a labdát Lewandowski elől, Koundé jobbal a léc fölé lő aztán kissé jobbról, hét méterről.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Franck Kessié Robertót, Aleix García Borja Garcíát váltja.

Csak az Atlético Madrid ellen játszott több meccset a Girona győzelem nélkül (12), mint a Barcelona ellen (10).

Mindkét mester a 79. alkalommal vezeti a maga csapatát. Míchel nem a volt válogatott Real-legenda Míchel, de járt már itt a Rayo és az Huesca élén is.

Kevés izgalmas jelentet volt eddig a meccsen

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

A Girona eleddig 3 gólt lőtt csak a Barcának a ligában.

43. perc Raphinha jobb oldali beadását nem éri el Lewandowski, Fati jobbal 19-ről, középről a bal felső fölé lő, jó egy méternyivel.

Kintről, bentől? A gólvonalról még, nem gól. Megerősíti a VAR is.

37. perc GÓL, BRAVÚR? Egy jobb oldali Raphinha-kornert jobbal kapura lő balról, éles szögből Araújo, négy méterről, de Gazzaniga vetődve kiüti a labdát.

36. perc Hernández nem figyel, de Raphinha ballal két méterről éles szögből a kapusba lő, a bal sarok mellől, Fati mesteri keresztpassza után.

35. perc Roberto jobbal 22-ről a léc fölé lő.

34. perc Castellanos helyzetben Villa mesteri passza után... de les.

32. perc Tony Castellanos kap sárga lapot Araújo megrugdosásáért. Tiszta Dél-Amerika!

24. perc Borja ad be balról jobbal egy szögletet, szép lassan, tízről kapura fejel Hernández, de blokkol Araújo, Ter Stegené a lecsorgó. Nem is a bekk, az ötösön álló López lába között akadt el a labda.

23. perc Higgadtan, okosan passzolgat a Girona, nem pörgött fel még a Barca.

19. perc Raphinha jobbról jobbal éles szögből ellő a kapu előtt, Gavi nem túl pontos passza után.

17. perc Mezőnyharc, majd Martín lő ballal a jobb felső mellé középről, 26-ról. Araújo mintha bicegne picit.

Katalán rangadó

12. perc Argentin villanás a másik oldalon is, Catellanos az ötös jobb sarka és Koundé mellől jobbal az oldalhálóba lő. García remekül indított most.

9. perc Micsoda mentés! Egy pocsék hazaadást kirúg hatalmas vetődés után a bal alsó elől Gazzaniga kapus, majdnem a bal sarokba lőtt jobbal hazaadás címén Bueno 11 méterről, középről.

5. perc García nem figyel, Raphinha Lewandowski elé passzol, aki 17-ről középről milliméterekkel tekeri a labdát a bal fels fölé. Nem sokra rá egy csel után Fati jobbal a bal alsó mellé lő a 16-os bal sarkától.

2. perc Cihankov passzol Castellanos elé, de közbelép Koundé, majd az ötös jobb sarka elől jobbal a rövi sarok mellé lő Cihankov, Hernández bal oldali beadása után.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek sárga-vörös mezben és sárga nadrágban.

A meccs előtt a Barca frissen bajnoki címet szerző férfi kézilabdásait köszöntötték.

Egy kis örökmérleg: 7 mérkőzés, 6 barcás sikerrel és egy iksszel, 20, ill. 5 rúgott góllal.