Nem lett nyerő találat (Fotó: Getty Images)
A La Liga 15. fordulójában az Espanyol 1–1-re végzett az FC Barcelona otthonában, egy feszült hangulatú, két piros lapot hozó derbin.

Spotify Camp Nou, 88 095 néző. Vezette: Mateu Lahoz
Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto (Koundé, 82.), Christensen, Marcos Alonso, Jordi Alba – Gavi (Busquets, 52.), F. de Jong (A. Balde, 82.), Pedri – Raphinha (O. Dembélé, 62.), Lewandowski, Ansu Fati (Ferran Torres, 62.). Vezetőedző: Xavi
Espanyol: Álvaro Fernández – Gil (Rubén Sánchez, 90.), Calero (Edu Expósito, 67.), Sergi Gómez, Cabrera, Brian Oliván (Aleix Vidal, 90.) – Melamed (Javi Puado, 57.), Vinicíus Souza, Darder – Braithwaite (Simo, 86.), Joselu. Vezetőedző: Diego Martínez
Gólszerző: Marcos Alonso (7.), ill. Joselu (73. – 11-esből)
Kiállítva: Alba (77.), ill. Vinicíus Souza (82.)

A szokásosnál is feszültebb volt a hangulat a barcelonai derbi előtt: egyrész az FC Barcelona vezetősége nem adott elég jegyet a vendégeknek, akik nehezményezték ezt, amiatt pedig szinte tomboltak mérgükben, hogy Robert Lewandowski a rá korábban kiszabott eltiltás ellenére pályára léphetett. Az Espanyol vezetői ezért nem mentek el a mérkőzésre, sőt azt is felvetették, hogy az RCD ki se álljon erre a bajnokira…

A lengyel klasszis kihagyott két helyzetet, adott egy zseniális passzt Gavinak – egy nem túl jó fejese után megszerezte a vezetést a csapata, köszönhetően Andreas Christensen és Marcos Alonso fejjátékának.

Eldönthette volna a mérkőzést a szünetre a Barca, de Pedri, Raphinha és Fati is elrontotta a maga lehetőségét, a vendégeknek egyetlen helyzetük akadt, de blokkoltak a védők Nico Melamed lövése után.

Nem ment az Espanyol csatárának, Martin Braithwaite-nek, Joselu erejét felőrölte a mezőnyharc, de nem villogott a hazai csapat sem. Xavi a lesérült Gavi helyére beküldte Sergio Busquetset, majd Ousmane Dembélét és Ferran Torrest is harcba dobta. Jól érezte Xavi, hogy nincs megnyerve a mérkőzés, mert Joselu a semmiből összehozott, majd értékesített egy büntetőt.

Innentől lett derbi a derbi, három felmutatott és egy visszavont piros lap után előbb Christensen, aztán Lewandowski ziccerét védte Álvaro Fernández: vérbeli, vérbő derbin egy-egy pontot szereztek a felek.

További eredmények
Real Sociedad–Osasuna 2–0
(B. Méndez 22., Sörloth 64.)
Villarreal–Valencia 2–1 (Chukwueze 45., Foyth 89. ill. Cavani 21.)

Real Valladolid–Real Madrid 0–2 (Benzema 83., 89. – az elsőt 11-esből)
Kiállítva:S. León (82., Valladolid)
Girona–Rayo Vallecano 2–2 (Castellanos 34. – 11-esből, Sáiz 75. – 11-esből, ill. Camello 2., I. Palazón 62.)
Real Betis–Athletic Bilbao 0–0
Kiállítva: Luiz Felipe (90+6., Betis)
Atlético Madrid–Elche 2–0 (Joao Félix 56., Álvaro Morata 74.)
Kiállítva: Hermoso (53.), ill. Verdu 45+1., Quina 90.

Getafe–Mallorca 2–0 (Borja Mayoral 51., 75.)
Cádiz–Almería 1–1 (Lucas Pérez 83., ill. Melero 40.)
Celta Vigo–Sevilla 1–1 (Gabri Veiga 33., ill. Kike Salas 54.)

20. Elche1541110–33–234

90+11. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+10. perc Még egy hazai helyzet, egy védő blokkol egy közeli Lewandowski-fejest.

90+6. perc Ter Stegen szépen jön ki Exposito szabadrúgására. Kontra, Dembélét felrúgja becsúszva a jobb szélen Javi Puado, Pedri gyönyörű megmozdulása után. Xavi pirosat reklamál, sárga lap neki is.

90+5. perc Raphinha kap sárga lapot reklamálásért. A kispadról.

90+4. perc Dembélé jobbal 10-ről, kissé jobbról a rövid felső fölé vágja Pedri keresztpasszát.

90+1. perc Baldé passzát Pedri jobbal 14-ről Gómezbe rúgja.

Kilenc perc a ráadás.

90. perc Aleix Vidal és Rúben Sánchez be. Oliván és Gil le.

88. perc EZ SINCS BENT!
Baldé nagy passzát Lewandowski ballal hétről a kapusa rúgja!

87. perc DE NAGY VÉDÉS! Darder mellől Christensen a bal alsóba fejelné Dembélé szögletét, de hatalmas vetődéssel eléri a labdát Fernández!

86. perc Simo Keddari be, Braithwaite le. Nem ment az exnek ma...

85. perc LEANDRO CABRERA megúszta, visszavonta Lahoz a piros lapot!

82. perc Jules Koundé és Alejandro Baldé be, Roberto és De Jong le.

Járna, de megnézi a VAR. Még fejen is rúgta a csatárt Cabrera. Újabb kiállítás?

80. PERC ÚJABB PIROS LAP, VINÍCIUS SOUSA ellöki Lewandowskit, teljesen fölöslegesen. Cabrera meg a sípszó után hátba rúgta a lengyelt. Ez nem sárga lap?

77. perc Ez már a második ilyen lapja ma. Joselut lökte Cheistensen, reklamáltak, Alba Lahoz orra előtt adta elő a monológját. Nem kellett volna.

77. perc JORDI ALBA KIÁLL! Kap egy újabb sárga lapot reklamálásért.

76. perc Sousa szabálytalan, Pedri sárga lapot reklamál. Nem is eredmény nélkül, kap egy sárga lapot. Jordi Alba és Vinícius Sousa is, mert dulakodtak, és Edu Exposito is kapott egy sárgát, mert a környéken állt.

75. perc Ferran Torres elesik az ötös bal sarka és Cabrera előtt, elesik, hevesen raklamál, és nem is eredmény nélkül! Kap egy sárga lapot.

73. perc JOSELU jobbal laposan a kapu közepébe lő, Ter Stegen balra el. 1–1!

Fordulat lehet a semmiből...

71. perc Most Xavin a sor, ugyanis Joselu bedob egy esernyőcselt, és Alonso rálép a lábára a 16-oson belül. BÜNTETŐ!

70. perc Erősen reklamál Martínez mester, Roberto szabálytalankodott.

65. perc De Jong jobb oldali kornerét a rövid oldali ötössarokról a kapu rövid felső sarka mellé fejeli Ferran.

63. perc
Braithwaite jobbal 28-ról, kissé jobbról nem sokkal lő a jobb felső sarok mellé.

62. perc Fati és Raphinha le, Ousmane Dembélé és Ferran Torres be.

Aleix Vidal, Sergi Gómez és Brian Oliván is Barca-nevelés a vendégcsapatból.

59. perc Roberto passzát nem meri ballal 14-ről ellőni Lewandowski, közzenlép Gómez.

57. perc Javier Puado Melamedet, Edu Expósito Calerót váltja.

56. perc Busquets és Leesma összefejel, áll a játék.

55. perc Roberto jobbról ballal középre kanyarintja Alba rossz beadása után a labdát, Lewandowski hétről jócskán a bal alsó mellé fejeli a labdát.

54. perc Fernando Calero fellöki a középen meginduló De Jongot, és maga sem csodálkozik, hogy sárga lapot kap.

52. perc Sergio Busquets be, a derekát fájlaló Gavi le.

50. perc Roberto középre fejeli Pedri indítását jobbról, Fati nem vetődik be az ötösön, így nem is éri el a labdát.

Gavi sántikál, csere lesz?

46. PERC FOLYTATJUK!

A hivatalos nézőszám: 99 095.

A Barca 11 meccsen nem kapott gólt ebben az idényben, ez topligás rekord.

Nem látjuk többé varázsolni a mágikus dél-amerikai duót
Bizony, ebben az évben is sok-sok nagyszerű futballklasszistól kellett elbúcsúznunk, kitől végleg, kitől szerencsére csak mint sportolótól – következzék szokásos év végi összesítésünk a 2022-ben visszavonuló futballistákról! Sorozatunk első részét olvashatják.

Forrás: Weltfussball

72 százalékban volt a hazaiaknál a labda.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

43. perc
Calero nagyot lök Pedrin, csak szabadrúgás. A beadás a védőké.

Az RCD az első 14 bajnokiból ebben az idényben csak 2-t nyert, negatív klubrekord. A Barca egy ponttal van elmaradva a klubrekordtól az első 14 fordulót nézve.

A Barca 87 bajnokit nyert odahaza az Espanyol ellen, ez is rekord, ma sorozatban a 13. sikert arathatja a városi rivális ellen.

40. perc Lewandowski passzát Raphinha ballal 16-ról a jobb alsóba rúgná, de nagyon gyengén, Fernández legördülve fogja a labdát.

37. perc Fernández balra vetődve kiüti keresztbe Raphinha 17 méteres, ballábas, egy védő lába között áthaladva kissé megpattanó lövését. A kapu közepe elől.

A Barcelona a legutóbbi 24 meccsén nem kapott ki az Espanyol ellen a ligában, ez az élvonalbeli rekordjuk. 2009 óta tart a sorozat, Xavi játszott azon a meccsen.

36. perc Melamed indítását Gil jobbról elrúgja keresztben a kapu előtt.

33. perc Helyzet ez is, Joselu pazar keresztpasszát kissé balról, 13-ról a bal alsó mellé rúgja Melamed, Roberto és Christensen is beleért még a lövésbe. Az első kapura lövés a vendégektől.

31. perc Leandro Cabrera sípszó után teljesen fölöslegesen ellöki a labdát már elpasszoló Gavit, sárga lap jár a makarenkói kísérletért.

29. perc Alba remek csellel indul meg, Gil fellöki őt a 16-oson... tovább. Alba most bead balról ballal, laposan, az őt indító Fati elől azonban felszabadít Gómez. Korner, előtte sárga lap dulakodásért Gavinak és az őt torkon ragadó Brian Olivánnak.

25. perc Ansu Fati kap sárga lapot könyöklésért, Gil volt az áldozat.

24. perc Lewa sarkaz a felezőnél Gavi elé, aki azonnal indítja Raphinhát, aki kicsit lassan tör kapura, így amikor jobbal lő picit jobbról, 14-ről, bevetődik elé Oliván. NAGY MENTÉS!

21. perc Roberto jobbról középre emeli a labdát, tízről jobbal Fati a bal sarok mellé húzza azt, középről.

Ez volt Alonso első bajnoki gólja a Barcában, atyja 124 bajnoki mérkőzésen 28 gólt szerzett a katalán klub színeiben, utoljára 1986 novemberében volt eredményes, a Betis ellen.

18. perc A ma a 300. barcás La Liga-meccsén játszó Alba csodás bal oldali beadását ballal a jobb felső mellé rúgja ballal kapásból Alonso, három méterről. Előtte Raphinha passzát Roberto jobbal 18-ról egy védőbe rúgta, aztán Lewandowskit szerelte szépen a bal oldalon Oliván.

14. perc
De Jong ad most be balról egy kornert, jobbal, Fati két védővel megharcol, a labda átmegy fölöttük, Lewandowski meg öt méterről a kapus ölébe talál. ZICCER!

13. perc Raphinha lő kissé jobbról 14-ről kapura, de közbelép Oliván, ápolást kért a lefekvő, Alba által ellökött Melamed.

11. perc Fati lő a bal felső mellé méterekkel kissé balról, 11 méterről.

Calero és Gómez is lemaradt a maga emberéről, Fernández kapus meg lekésett a gólszerzőről.

7. PERC VEZET A BARCELONA! Raphinha bal oldali, ballábas szögletét rosszul éri el fejjel az ötösön, középen Lewandowski, de kissé jobbról okosan középre fejeli a labdát Christensen, MARCOS ALONSO meg két méterről, kissé jobbról a léc alá fejel. 1–0!

6. perc És egy helyzettel, Gavi ballal bevetődve a kivetődő Fernándezbe lő az ötös bal sarkáról, Alba várázslatos, távoli passza után. Oliván mellől.

5. perc Mezőnyharccal, sok rossz passzal és szabálytalansággal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek kék-fehér mezben és fehér nadrágban.

Gyászszünettel kezdünk, Pelé emlékére.

Egy kis örökmérleg: 194 mérkőzés, 117 barcás és 35 espanyolos sikerrel, 369, ill. 189 rúgott góllal.