La Liga: Foyth góljával győzött a Villarreal, otthon nyert a Real Sociedad

M. B.M. B.
2022.12.31. 19:31
Juan Foyth és Dani Parejo ölelkezik, rangadót nyert a Villarreal (Fotó: Getty Images)
2–1-re győzte le a Villarreal a Valenciát a Derbi de la Ciutaton, avagy a valenciai tartomány rangadóján, míg a Real Sociedad hazai környezetben verte 2–0-ra az Osasunát spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 15 fordulójában.

Nagy küzdelmet hozott a Cerámica Stadionban megrendezett regionális rangadó. Gennaro Gattuso „denevérei” Edinson Cavani kipattanóból szerzett góljával kerültek előnybe a 21. percben, de a „Sárga Tengeralattjáró” Chukwueze révén még a szünetben kiegyenlített. A második játékrészben tűzijátékot rendezett a Valencia kapuja előtt a Villarreal, de Mamardasvili mindent védett egészen a 89. percig, amikor a friss vb-győztes Juan Foyth az elalvó védők között a hálóba fejelt. A ráadásban több gól már nem született, a pontokat otthon tartó Villarreal a hetedik helyen búcsúzott el a 2022-es évtől.

Zsinórban a kilencedik veretlen mérkőzését játszotta a Real Sociedad szombat délután. Az első félidőben főleg Kubo Takefusza volt elemében, rendre kíváló passzokkal kínálta meg a csapattársait. Az egyik ilyen átadást Sörloth még elpuskázta, de Brais Méndez már nem hibázott és megszerezte a vezetést a kék-fehéreknek. A 25 éves középpályás a második félidőben gólt rúgatott a korábban ziccert hibázó norvég csatárral, eldöntve a három pont sorsát. Az Osasuna derekasan küzdött, de alulmaradt San Sebastiánban. A Real Sociedad a megszerzett három ponttal megelőzte az Atlético Madridot és a dobogón zárta a naptári évet.

SPANYOL LA LIGA
15. FORDULÓ

Real Sociedad–Osasuna 2–0 (B. Méndez 22., Sörloth 64.)
Villarreal–Valencia 2–1 (Chukwueze 45., Foyth 89. ill. Cavani 21.)

Korábban
Barcelona–Espanyol 1–1 (M. Alonso 7. ill. Joselu 73. – 11-esből)
Real Valladolid–Real Madrid 0–2 (Benzema 83., 89. – az elsőt 11-esből)
Kiállítva:S. León (82., Valladolid)
Girona–Rayo Vallecano 2–2 (Castellanos 34. – 11-esből, Sáiz 75. – 11-esből, ill. Camello 2., I. Palazón 62.)
Real Betis–Athletic Bilbao 0–0
Kiállítva: Luiz Felipe (90+6., Betis)
Atlético Madrid–Elche 2–0 (Joao Félix 56., Álvaro Morata 74.)
Kiállítva: Hermoso (53.), ill. Verdu 45+1., Quina 90.

Getafe–Mallorca 2–0 (Borja Mayoral 51., 75.)
Cádiz–Almería 1–1 (Lucas Pérez 83., ill. Melero 40.)
Celta Vigo–Sevilla 1–1 (Gabri Veiga 33., ill. Kike Salas 54.)