La Liga: piros lapokban nyert az Elche, de az Atléti örülhet a három pontnak

L. M.L. M.
2022.12.29. 19:00
Antoine Griezmann rózsaszín hajjal is remekül játszott, a meccs legjobbja lett (Fotó: Getty Images)
Újraindult a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga), a világbajnokság miatti szünetet követő első találkozón a Girona 2–2-es döntetlent játszott a Rayo Vallecanóval. Később az Athletic Bilbao 0–0-ra végzett a Betis otthonában, az Atlético Madrid pedig 2–0-ra legyőzte az Elchét.

GIRONA–RAYO VALLECANO

Nem kellett sokáig várnia a mérkőzésre kilátogatóknak az első találatra, már a második percben megszerezte a vezetést a Rayo Vallecano. Miguel Gutiérrez borzasztóan fejelte hátra a labdát a felezővonal magasságában, David Lopez pedig nem reagált időben a hibára, Sergio Camello kilépett és a tizenhatoson belülre érve előtte a labdát a hosszűba (0–1). VIDEÓ ITT!

Még az első félidőben egyenlíteni tudott a Girona, Valentin Castellanos váltotta gólra a nagyjából öt percen tartó videózás után megítélt büntetőt (1–1). VIDEÓ ITT!

A fordulás után ismét magához ragadta az előnyt a vendég együttes, Camello középre passzolt, Isi Palazón érkezett és a büntetőterületen belül ballal, nagy erővel a kapu jobb oldalába vágta a labdát, ezzel ismét vezetett a Rayo (1–2). VIDEÓ ITT!

Ezt követően többet támadtak a fehér mezesek, a Girona pedig többször is a tizenhatosa előtt veszített labdát, de a Rayo nem tudta ezt kihasználni. Ez meg is bosszulta magát, a 75. percben ismét büntetőhöz jutottak a hazaiak, ezúttal kezezés miatt. Samuel Sáiz állt a labda mögé és ugyan Stole Dimitrievski érezte az irányt, nem tudta hárítani a tizenegyest (2–2). VIDEÓ ITT!

A hosszabbításban a győzelmet is megszerezhette volna a Girona, Cristian Stuani azonban lesről szerzett gólt, így maradt a 2–2 és a pontosztozkodás.

REAL BETIS–ATHLETIC BILBAO

Nem írt egymással a két együttes, gól nélküli döntetlennel zárult a Betis és az Athletic Bilbao összecsapása. A tabella harmadik helyéért feszült egymásnak a sevillai és a baszk csapat, az iksz miatt azonban egyikük sem tudott nagyot előrelépni. Helyzetek ugyan mindkét oldalon adódtak, az első félidőben a hazaiaknál Nabil Fekirnek, míg a másik oldalon Inaki Williamsnek volt veszélyes próbálkozása.

A második játékrészben a leginkább a kapusok parádéztak, Unai Simón és Rui Silva is nagyokat védett. A hosszabbításban megfogyatkozott a Betis, Luiz Felipe csúszott oda ellenfelének meggondolatlanul, a játékvezető pedig a kakaskodás elcsitítása után felmutatta a piros lapot az olasz védőnek.

ATLÉTICO MADRID–ELCHE

20 ember kellett a pályára, hogy gólok szülessenek az Atlético Madrid–Elche találkozón. Az első félidő hajrájában a vendégek védője, Gonzalo Verdu tiszta gólhelyzetben rántotta le Álvaro Moratát. A szabálytalanság a tizenhatoson kívül történt, így büntető nem lett az esetből, Verdu azonban mehetett zuhanyozni mivel a játékvezető kiállította.

A második játékrész elején Mario Hermoso bemutatta, mit nem szabad egy védőnek csinálnia, ha van már egy sárga lapja. A hazaiak játékosa három perccel az első lapja után lépett oda feleslegesen az ellenfélnek, így a „matracosok” is tíz emberre fogyatkoztak.

Úgy nézett ki, ez kell a gólokhoz, három perccel később az Atléti meg is szerezte a vezetést, egy szép akció végén a kipattanó labdát Antoine Griezmann emelte Joao Félix fejére, aki az ötösön belülről bólintott a kapuba (1–0). VIDEÓ ITT!

Szűk húsz perccel később megduplázta előnyét a madridi csapat, Griezmann dobta ki a labdát jobbra Moratának, aki megverte a védőjét a szélen, majd egy visszacselt követően ballal tüzelt. A labda megpattant Omar Mascarellen, majd az elvetődő kapus felett behullott a kapuba (2–0). VIDEÓ ITT!

Az utolsó percekben Domingos Quina megtette ugyanazt, amit Hermoso a túloldalon, miután a 86. percben sárgát kapott, szabálytalanul állította meg a megiramodó madridit, így a kiállítás sorsára jutott.

SPANYOL LA LIGA
15. FORDULÓ
Girona–Rayo Vallecano 2–2 (Castellanos 34. – 11-esből, Sáiz 75. – 11-esből ill. Camello 2., I. Palazón 62.)
Real Betis–Athletic Bilbao 0–0
Kiállítva: Luiz Felipe 90+6. (Betis)
Atlético Madrid–Elche 2–0 (Joao Félix 56., Morata 74.)
Kiállítva: Hermoso 53. (Atlético Madrid), ill. Verdu 45+1., Quina 90. (Elche)