La Liga: az Atlético hárommal verte az FTC El-ellenfelét

2021.10.31. 18:16
Joao Félix állította be a 3–0-s végeredményt a Betis ellen (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid hazai pályán jó játékkal 3–0-ra legyőzte a Ferencváros Európa-liga-ellenfelét, a Betist a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában.

Diego Simeone csapata a legutóbbi két bajnoki mérkőzésén döntetlent ért el, a Real Sociedad (2–2) és a Levante (2–2) ellen. Ezúttal azonban úgy tűnt, esély sincs az ikszre, hiszen a „matracosok” már az első félidőben uralták a Betis elleni összecsapást. Az első gólt a 26. percben szerezték, Yannick Carrasco a tizenhatoson belül Martín Montoyát kicselezte, majd gyönyörű gólt szerzett.

A második félidőben kiegyenlítettebbé vált a játék, a különbség ugyanakkor tovább növekedett: a 63. percben szögletet rúghatott az Atlético, a Betis védője, Germán Pezzella fejjel próbált menteni, de elég rosszul sikerült, hiszen a labda a saját kapujában kötött ki (2–0). A mérkőzés végéhez közeledveJoao Félix beállította a 3–0-s végeredményt.

Ami az Európa-ligát illeti: a Ferencváros november 25-én 18.45 órakor, a csoportkör 5. fordulójában lép pályára a Betis otthonában.