Vinícius duplájával legyőzte idegenben a Real Madrid az otthon veretlen Elchét

2021.10.30. 13:45
Vinícius Júnior a hátán vitte a csapatát (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójának nyitó mérkőzésén a Real Madrid 2–1-re legyőzte idegenben az Elchét.

SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ
Elche–Real Madrid 1–2 (0–1)

Elche, Manuel Martínez Valero Stadion. Vezette: Bengoetxea
Elche: Casilla – H. Palacios, Roco, Bigas, Mojica – Lucas Pérez (Benedetto, 71.), Raúl Guti, Mascarell (Marcone, 81.), Fidel (Milla, 81.) – Pastore (Gumbau, 71.) – Boyé (Tete Morente, 81.). Vezetőedző: Francisco Escribá
Real Madrid: Courtois – L. Vázquez (D. Carvajal, 65.), Militao, Alaba, Marcelo (F. Mendy, 65.) – Modric (Camavinga, 84.), Casemiro, T. Kroos – Rodrygo (Asensio, 18.), Mariano Díaz, Vinícius Júnior (E. Hazard, 84.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Milla (86.), ill. Vinícius Júnior (22., 73.)
Kiállítva: Raúl Guti (63.)

Már a második percben veszélyeztetett a Real Madrid, Rodrygo távoli, szitáló bombáját ütötte ki üggyel-bajjal a madridiak korábbi kapusa, Kiko Casilla. A 15. percben azonban megsérült a fiatal brazil támadó, helyére Marco Asensio érkezett.

A meccset megelőzően otthon még veretlen Elche alapvetően a gyors kontrákra rendezkedett be, és többször is helyzetbe tudott kerülni. A 19. percben Lucas Boyé éles szögből leadott lövését hárította bravúrral Thibaut Courtois. Három perccel később azonban Johan Mojica eladta a labdát, melyet Casemiro jobbal egyből tovább tett Mariano Díaznak, aki sarokkal lekészítette Vinícius Júnior elé, a brazil pedig kihasználta a ziccert, és ballal a bal sarokba lőtt (0–1).

Még csak két hónap telt el a bajnokságból, de Vinícius Júnior már kétszer annyi gólt szerzett a La Ligában, mint a legjobb idényeiben.

Az Elche nem adta fel, a 38. percben előbb Courtois-nak meg kellett fognia egy pattogós lövést, majd Javier Pastore visszasarkalt labdáját Lucas Pérez eltörte közel a kaputól. Az első félidőben összességében több kapura lövési kísérletük volt a hazaiaknak.

A fordulás után bekezdett a Real, több helyzetet is kidolgozott, de a kaput nem tudta bevenni. A 63. percben a már figyelmeztetett Raúl Gutirátartott Toni Kroos lábára, amiért megkapta a második sárga lapját, és a kiállítás sorsára jutott.

A 73. percben Luka Modric remek ütempasszt adottViníciusnak, aki egyet tolt a labdán, majd éles szögből a kifutó Casilla fölött ballal a hálóba pörgetett (0–2).

Vinícius Júnior hét gólnál tart a La Liga mostani kiírásában, minden sorozatot figyelembe véve pedig kilencnél.

Úgy tűnt, eldőlt a meccs, viszont a 86. percben Casemiro eladott labdája után szépített az Elche. Dario Benedetto fejelte előre a labdát Pere Millának, aki közelről értékesítette a ziccert (1–2).

A mérkőzés hősének mai statisztikái.

Az egyenlítés azonban már nem jött össze az Elchének, amely így elvesztette a hazai veretlenségét, a Real Madrid pedig a győzelmének köszönhetően a tabella élére ugrott.

A FORDULÓ TOVÁBBI PÁROSÍTÁSAI
Sevilla–Osasuna 2–0 (Diego Carlos 40., Ocampos 60.)
Valencia–Villarreal 2–0 (Guillamón 43., Soler 77. – 11-esből)
Barcelona–Alavés 1–1 (Depay 49., ill. Rioja 52.)

VASÁRNAP
14.00: Cádiz–Mallorca (Tv: Spíler2)
16.15: Atlético Madrid–Betis (Tv: Spíler2)
18.30: Getafe–Espanyol (Tv: Spíler2)
21.00: Real Sociedad–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! NYERT A REAL MADRID! 1–2

90+3. perc: Casemiro orrából ömlik a vér. Ápolás. De Marianónak is vérzik.

90+2. perc: Mariano Díaz puskázott el egy lehetőséget.

90. perc: 4 perc a ráadás! Ennyi ideje maradt az Elchének

Casemiro adta el a labdát, Dario Benedetto pedig egyből előre fejelte a labdát Pere Millának, aki közelről értékesítette a ziccert.

86. PERC: GÓL – VISSZAJÖN A MECCSBE AZ ELCHE!! 1–2

84. perc: Modric és Vinícius le, Camavinga és Eden Hazard be.

81. perc: Fidel,Mascarell és Boyé le, Milla, Marcone és Tete Morente be.

78. perc: Felszabadultan, jól játszik a Real.

Luka Modric adott remek ütempasszt Viníciusnak, aki egyet tolt a labdán, majd éles szögből a kifutó Kiko Casilla fölött ballal a hálóba pörgetett.

73. PERC: GÓL – VINÍCIUS DUPLÁZIK! 0–2

71. perc: Lucas Pérez és Pastore le, Benedetto és Gumbau be.

69. perc: Elesett egy Elche-játékos, de nincs szabdrúgás közel a kaputól.

65. perc: Lucas Vázquez és Marcelo le, Carvajal és Ferland Mendy be.

63. PERC: BAJBAN AZ ELCHE! GUTI TARTOTT RÁ KROOS LÁBÁRA, AMIÉRT MEGKAPTA A MÁSODIK SÁRGA LAPJÁT ÉS A KIÁLLÍTÁS SORSÁRA JUTOTT!

63. perc: Guti lövését fogta meg Courtois.

63. perc: Marcelóról pattan ki a labda szögletre. Veszélyeztet az Elche.

59. perc: Újabb hazai szögletet vágnak ki a Real-játékosok.

56. perc: Lendületes, jó mérkőzést látunk.

52. perc: Fidel kapáslövése suhant mellé.

51. perc: Kroos bombájába lépnek bele. Előtte Vinícius parádézott.

48. perc: Casilla elütötte a labdát, az ütközések következtében pedig ápolni kell Mojicát.

48. perc: Marcelo szerzett labdát közel a kapuhoz, majd lőtt, de blokkolták a lövését. Szöglet.

47. perc: Boyé kifejelte a labdát.

47. perc: Madridi sarokrúgás.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! ELŐNYBEN A REAL MADRID! 0–1

45+1. perc: Egy hazai kontrát akadályozott meg Lucas Vázquez.

45. perc: 2 perc a ráadás.

45. perc: Nem alakult ki belőle veszély.

44. perc: Hazai sarokrúgás következhet.

41. perc: Alaba csúsztatta Kroos szögletét a kapu mellé.

38. perc: Ott volt az egyenlítési lehetőség! Pastore sarkalta vissza a labdát Lucas Péreznek, de ő kissé jobbról a kapu mellé lőtt. Nem találta el jól a labdát.

38. perc: Boyé pattogós lövését fogta meg Courtois.

36. perc: Guti lőtt csúnyán fölé. Ebben töb volt!

34. perc: Marcelo beadása nem jutott el Mariano Díazhoz.

30. perc: Mojica beadását lőtte el félfordulatból Lucas Pérez, de a kaput nem találta el.

26. perc: Mariano Díaz lépett ki remek ütemben, de végül kisodródva nem találta el a kaput.

Egy elpasszolt labdát tett egyből Casemiro Mariano Díaznak tovább, aki sarokkal lekészítette azt Vinícius Júniornak, a brazil támadó pedig ballal, a bal sarokba lőtt.

22. PERC: GÓL – VINÍCIUS JÚNIOR TALÁLATÁVAL ELŐNYBEN A REAL MADRID! 0–1

20. perc: Érdekes az Elche taktikája. Lucas Pérez lép vissza védekezésnél a jobb szélre, viszont támadásnál felzárkózik Boyé mellé.

19. perc: Boyé éles szögből leadott kemény lövését védte bravúrral Courtois!

18. perc: Most jön a csere: Rodrygo le, Asensio be.

16. perc: Ebből csere lesz.

15. perc: Rodrygo megsérült, ápolni kell.

15. perc: Rodrygo tekerte a labdát a kapu fölé.

14. perc: Veszélyes Elche-kontra zárult lövés nélkül.

14. perc: A kisszöglet után a lövést blokkolták a védők.

13. perc: Elche-szöglet.

13. perc: Marcelo pazar beadását nem tudta átvenni Rodrygo.

10. perc: Ebből sem alakult ki helyzet.

9. perc: Casemiro buktatta Lucas Pérezt. Újabb szabadrúgás következhet.

8. perc: Raúl Guti kapott máris sárga lapot.

8. perc: Kifejelték a védők.

8. perc: Oldalszabadrúgsást végezhet el az Elche Alaba szabálytalansága után.

7. perc: Egy kis idieg a Real térfelén folyt a játék, de Elche-helyzetet nem jegyezhettünk fel.

4. perc: Ahogy arra számítani lehetett, a Real Madrid tartja a labdát, az Elche betömörül.

2. perc: Casilla hárított egy távoli, szitáló bombát. Rodrygo durrantotta rá.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az Elche tiszta fehérben, a Real Madrid pedig tiszta kékben látható.

ELŐZMÉNYEK

Nem volt sok ideje pihennie a Real Madrid az Osasuna elleni mérkőzést követően. Carlo Ancelotti együttese szerda késő este játszott csalódást keltő gól nélküli döntetlent odahaza, most pedig már szombat ebédidőben kell Elchében pályára lépnie.

Az olasz szakembert a királyiak pénteki sajtótájékoztatóján arról kérdezték, mit tenne, hogyha az egyik gyengébben teljesítő futballistája – például Eden Hazard – máshová szeretne szerződni.

„Soha, egyetlen csapatomnál sem kényszerítettem maradásra az elvágyódó labdarúgóimat. Ha valaki menni akar, akkor el kell engedni – idézte a Marca Carlo Ancelottit, aki Vinícius Jr. egészségi állapotára is kitért az Elche elleni bajnoki előtt. – Még fiatal, így gyorsabban regenerálódik, mint a többiek. Az utóbbi pár meccsen több nagyobb rúgást is kapott, de szerintem nincs gond. Ha nem érzi megfelelő állapotban magát, akkor padozni fog.”

Az olasz szakembertől azt is megkérdezték, mit szólna, ha Xavi lenne az FC Barcelona következő vezetőedzője.

„Minden jót kívánok neki trénerként” – mondta szűkszavúan Ancelotti.

A Real Madrid a tabellán a második helyet foglalja el, igaz, vesztett pontok tekintetében – ahogy a Sevilla is – beéri az éllovas Real Sociedadot. Tíz mérkőzéséből hatot nyert meg a madridi gárda, három döntetlen mellett egy veresége van, viszont a legutóbbi négy bajnokiján csak egyszer tudott győzni, s összesen három gólt szerzett.

Az Elche a 15. helyen áll, ráadásul már 11 meccs van a háta mögött. Két győzelem, négy döntetlen és öt vereség eddig a mérlege, viszont hazai pályán még veretlen (egy győzelem, négy döntetlen). Például leikszelt a Sevillával és a Realt legyőző Espanyollal is!

A két csapat eddig hatszor találkozott, ezekből ötöt a madridi együttes nyert. Az előző idényben viszont Elchében 1–1-es döntetlenre végeztek, míg a tavaszi meccsen Karim Benzema 91. percben lőtt győztes gólja szolgáltatta a Realnak a három pontot.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ELCHE–REAL MADRID LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!