La Liga: az exújpesti lett a hős, duplával tört borsot az Atlético orra alá

D. Á.D. Á.
2021.10.28. 23:39
Bardi lett a hős az Atlético ellen (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 11. fordulójában a Real Sociedad 2–0-ra legyőzte a Celta Vigót, a Granada a Getafe ellen játszott 1–1-es döntetlent. Fordulatos mérkőzésen játszott 2–2-t a Levante és az Atlético Madrid.

LEVANTE–ATLÉTICO 2–2

Az Atlético Antoine Griezmann szemfüles fejesével szerezte meg a vezetést, ám a Levante az egykori Újpest-játékos, Enisz Bardi révén tizenegyesből még az első félidőben egyenlített.

A mérkőzés sokáig 1–1-re állt, majd a 76. percben a mindössze három perccel korábban csereként pályára lépő Matheus Cunhaa kapussal szemben találta magát, s nem is hibázta el a ziccert.

Ismét nagy volt a feszültség Diego Simeone vezetőedzőben: előbb az 53. percben sárga lapot kapott, majd a 81. percben kapott még egyet, így a kiállítás sorsára jutott.

Keményen bekkelt az Atlético, de a rendes játékidő utolsó percében újabb büntetőhöz jutottak a hazaiak. Az ítélet-végrehajtó ezúttal is Bardi volt, s most sem hibázott, ezzel kialakította a 2–2-es végeredményt.

A meccs végén még Róber Pier is begyűjtött két sárga lapot, a másodikat már pályán kívül kapta sportszerűtlenségért.

Fontos pontokat veszített tehát az Atlético Madrid, amely 10 meccs után 19 ponttal a tabella 6. helyét foglalja el, a Levante továbbra is csak az utolsó előtti.

CELTA VIGO–REAL SOCIEDAD 0–2

A gól nélküli első félidő után az 55. percben Alexander Isak góljával szerezte meg a vezetést a Real Sociedad. A mérkőzésen sokáig maradt a vendégek egygólos vezetése, majd a 80. percben Aritz Elustondo biztosította be a győzelmet.

A Real Sociedad 2–0-ra győzött, ezzel a tabella élére állt, de amennyiben a Real Madrid és a Sevilla megnyeri a maga mérkőzését, beéri David Silváékat.

SPANYOL LA LIGA
11. FORDULÓ
Celta Vigo–Real Sociedad 0–2
(Isak 55., Elustondo 80.)
Granada–Getafe 1–1 (Jorge Molina 90+7., ill. Ünal 36.)
Levante–Atlético Madrid 2–2 (Bardhi 37., 90. – mindkettő tizenegyesből, ill. Griezmann 12., Cunha 76.)
Szerdán játszották
Betis–Valencia 4–1 (B. Iglesias 14., 30., G. Pezzella 61., Juanmi 68., ill. G. Paulista 39.)
Mallorca–Sevilla 1–1
Rayo Vallecano–Barcelona 1–0
(Falcao 30.)
Alavés–Elche 1–0 (M. Ndiaye 47.)
Espanyol–Athletic Bilbao 1–1 (De Tomás 33. – 11-esből, ill. I. Williams 52.)
Villarreal–Cádiz 3–3 (P. Torres 43., Dia 80., Danjuma 90+5., ill. A. Lozano 14., 45+1., 52.)

Real Madrid–Osasuna 0–0 (0–0)

1. Real Sociedad 11 7 3 1 16– 9 +7 24
2. Real Madrid 10 6 3 1 24–11 +13 21
3. Sevilla 10 6 3 1 17– 7 +10 21
4. Real Betis 11 6 3 2 19–12 +7 21
5. Rayo Vallecano 11 6 1 4 18–12 +6 19
6. Atlético Madrid 10 5 4 1 15–10 +5 19
7. Osasuna 11 5 4 2 14–13 +1 19