A Barcelona győzni tudott Bilbaóban is!

2021.01.06. 20:55
Nem esett össze a korán kapott gól után a Barcelona (Fotó: AFP)
A Barcelona 3–2-re nyerni tudott a Bilbao otthonában a La Ligában, a 2. fordulóból elmaradt, most bepótolt mérkőzésen.

SPANYOL LA LIGA
A 2. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Athletic Bilbao–FC Barcelona 2–3
(1–2)
Bilbao,San Mamés,zárt kapuk mögött. Vezette:Del Cerro Grande
Bilbao:Unai Simon – Capa, U. Núnez, I. Maríinez, Berchiche (Balenziaga, 31.) – Ó. de Marcos (Berenguer, 65.), Vesga ( D. García, 65.), Vencedor, Muniaín – I. Williams, Raúl García (Morcillo, 80.).Vezetőedző:Marcelino
Barcelona:Ter Stegen – Dest (Mingueza, 75.), R. Araújo, Lenglet, Alba – F. de Jong, Busquets, Pedri – Griezmann, Messi, O. Dembélé (Braithwaite, 75.).Vezetőedző:Ronald Koeman
Gólszerző:I. Williams (3.),Muniaín (90.), ill. Pedri (14.), Messi (38., 61.)

Remekül kezdett a Barcelona ellen a Bilbao, amelynek immáron Marcelino a mestere, a 166. másodpercben a baszk „vasember”, a sorozatban a 175. La Liga-mérkőzésén szereplőInaki Williamsértékesítette higgadtan a ziccerét.

A HÖLGYEK BEVETTÉK A CAMP NOUT

A Barcelona férficsapata csak január végén játszik legközelebb hazai tétmérkőzést, szerda este mégis rendeztek egy meccset a Camp Nouban: a klub női alakulata újkori története során először lépett pályára a legendás stadionban, ahol 5–0-ra legyőzte a városi rivális Espanyolt. A fölényes diadal során betalált a csapatkapitány, Alexia Putellas, a Barcelona játékosaként a 200. spanyol bajnokiján szereplő Marta Torrejón, valamint a szakosztály legendás alakja, a gránátvörös-kék mezben 458. hivatalos meccsén pályára lépő Melanie Serrano is. A Barca tizenegy meccs után hibátlan teljesítménnyel és 62–2-es gólkülönbséggel vezeti a bajnoki tabellát, előnye két pont a három meccsel többet játszó Real Madrid előtt.

Marcelino nagy meglepetésre csak egyetlen helyen változtatott elődje utolsó kezdőcsapatán, a jobbhátvéd Ander Capa volt az egyedüli „új fiú”, és a Bilbao ugyan egy helyzetet hamar kialakított a gól után, de ki is hagyta – egy csapásra feltámadt a Barca, dePedrifejesgóljához és a szélső sarkazásos passzát gólra váltóLionel Messi találatához kellett a hazai védelem csődje is.

Különösen a háromszoros válogatott kapus, Unai Simón fogott ki rossz napot.

Sergino Dest, Messi és Ousmane Dembélé kihagyott még egy-egy helyzetet a szünet előtt, a pihenőt követőenLionel Messilőtt egy les miatt (jogosan) meg nem adott gólt, lőtt két kapufát, és a léc alá varrta Antoine Griezmann bal oldali beadását. Ezzel el is dőlt a bajnoki, mert a Bilbao nem tudta összekapni magát, hiába vezényelte a pályára az új vezetőedző Dani Garcíát, Álex Berenguert és Jon Morcillót is.

Griezmann tíz méterről a kapushoz lőtte a ziccerét, és váratlanul izgalmas lett a ráadás, mert Messi hibája utánIker Muniaínszépített – de ezzel el is lőtte puskaporát a hazai csapat.2–3

20. Huesca1719714–26–1212

Pedri a felnőttek között ma volt először eredményes fejjel. Messi 26 veretlen bajnokija a Bilbao ellen ligarekord, a második Iker Casillas (23, Málaga) és S. Busquets (23, Villarreal).

2006 óta kap kis ismét egy debütáló mester alatt a Bilbao. ÚJ REKORD! Marcelono a 16. meccsén sem nyert a Barca ellen vezetőedzőként, Juan Ochoa 16 bajnokin volt nyeretlen a Real Madrid ellen.

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc
De stabilan védekezik már a Barca.

Három perc a ráadás. Muniain nem lépett pályára az előző három Barca elleni hazai meccsen, első két meccsén a katalánok ellen két gólt lőtt.

90. PERC KETTŐ HÁROM, Messi eladja a labdát, Berenguer IKER MUNIAÍNHOZ passzol, aki jobbal 16-ról, jobbal, középről a bal alsóba lő, szépen, pontosan.

88. perc
Messi megkerüli a 16-oson Martínezt, de közbelép Núnez.

87. perc
Braithwaite passzát beadja Messi, de figyel Simón.

87. perc Nyom, nyom a Bilbao, de kapura lövés nélkül. Williams kornere is kapusé.

20 győzelem, 6 iksz, Messi még soha nem kapott ki a Bilbao ellen a La Ligában. Messi: összesen 37 meccs a Bilbao ellen, 25 góllal és 12 gólpasszal!

82. perc Alba bal oldali beadását ballal tízről feladja a kapusnak Griezmann.

80. perc Jon Morcillo
be, García elfáradt. Karmester helyett szélső.

Ter Stegennél csak Víctor Valdés (535 meccs, 441 kapott gól), Zubizarreta (410/369), Ramallets (387/491) és Sadurní (331/331) védte a Barca kapuját.

75. perc Dest és Dembélé le, Óscar Mingueza és Martin Braithwaite be.

71. perc
Messi ballal középről, 21-ről félmagasan a jobb oldali kapufára lő. MAJDNEM ÚJABB BARCA-GÓL!

70. perc Dani García
kap igazi sárga lapot műesésért.

Előbbi szélső, utóbbi középső középpályás.

65. perc Álex Berenguer be, De Marcos le a hazaiaknál. Vesgát Dani García váltja.

61. PERC ITT AZ IDEJE? LIONEL MESSI betalál, Griezmann jobbról érkező, ballábas passza után az argentin ballal hatról a bal felsőbe lő, a labda a lécről pattan a gólvonal mögé. 1–3!

A Bilbao 90 meccset vívott az új stadionban, csak 5-ször kapott ki, a Barcától még soha.

58. perc
Messi Dembélé passzát ballal 20-ról, kissé balról a jobb oldali kapufára lövi, nem sokkal elvétve a jobb felső sarkot. Simón nagyot repült, de hiába.

57. perc Clément Lenglet
kap sárga lapot labdaeldobásért. Egy hazai bedobás előtt, éppen a bíró elé, nehogy ne vegye észre. Eltiltás.

52. perc
De Marcos nem figyel, De Jong passzol, Messi a bal alsóba lő, de les. A Barca 2016 után nyerhet ismét sorozatban három idegenbeli bajnoki, akkor Luis Enrique alatt.

51. perc
Capa passzát nem találja el jól a bal alsó előtt García.

50. perc MELLÉ! Balenziaga bal oldali, ballábas beadását a rövid sarok mellé rúgja a bevetődő Williams, az ötösről.

48. perc
García passza után Vencedor lő ballal 14-ről kapura, a földön fekvő Araújón megpattan a labda, Ter Stegen legördülve fogja a labdát a jobb alsó előtt.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Forma: utóbbi 7 hazai meccséből 5-öt megnyert a Bilbao, négyszer ezeken gólt sem kapott. A barca sorozatban harmadszor nyerhet idegenben.

Messi a 25. gólját vágta a Bilbaónak, a második legeredményesebb az AB ellen a nagy Hugo Sánchez (20).

Leverkusen: a felnőttválogatottba és a Barcelonába vágyik a tinisztár.

E párharc legjobb góllövői
Lionel Messi 25
Telmo Zarra 15
Piru Gaínza 11
José Mari Bakero 10
César Rodríguez 10

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

A Barca utóbbi 17, baszkok ellen vívott idegenbeli meccséből csak egyet bukott el. A Bilbao ellen, 2019-ben.

43. perc Kimarad, Pedri Griezmannhoz, ő Messihez tolja a labdát, az argentin ballal 14-ről, középről a bal alsó mellé lő.

41. perc
Pedri bal oldali beadása is Simóné.

A legtöbb gól a ligában a Bilbao ellen: 445: Real Madrid, 425: Barca.
A legtöbb bilbaói gól a ligában: 341 az Espanyolnak, 324 a Barcának, 323 a Real Madridnak.

40. perc
Griezmann ballal kapura lő Dembélé passza után, de balra elmozdulva véd a hazai kapus!

38. PERC VEZET MÁR A BARCA, Pedri sarkaz LIONEL MESSI elé, aki ballal a bal alsóba lő kissé balról, 13 méterről. Simón nem erre számított, el sem vetődik a válogatott kapus. 1–2!

35. perc
Capa jobb oldali beadását leveszi Dest, majd elrúgja gyorsan a labdát az ötös és Muniain elől.

34. perc Dembélé lő ballal 21-ről, középről kapura, Simón kiejti a labdát a jobb felső sarok elől, Griezmann rácsapna, de hamarabb odaér a kapus.

32. perc García nagyot rúg Lenglet-be, szabadrúgás.

31. perc Mikel Balenziaga váltja. Ő is balbekk.

30. perc Berchiche lesérül, futás közben meghúzódik a jobb combja.

27. perc Mikel Vesga buktatja Dembélét, sárga lap.

22. perc Alba lő éles szögből, balról, ballal a kapusba, tízről.

16. perc Dembélé lő Messi passza és egy csel után jobbal hétről a jobb, azaz a rövid sarok mellé, de lesről is.

2017 óta eredményes ismét itt a Barca, akkor Messi mellett Paulinho talált be. Williams négy gólt lőtt a Barcának, ez karrierrekordja, de csak az elsőt a ligában!

14. PERC PEDRI EGYENLÍT, Simón hibájának is köszönhetően. Messi balról ballal a bal alsó elé ível, De Jong középre fejeli a labdát, Núnez csak nézi PEDRIT, aki kissé balról, hat méterről félmagasan és csoda higgadtan a bal sarokba fejeli a labdát. 1–1!

13. perc
Nagy védés, Simón eléri a jobb alsó előtt Dembélé jobblábas, 22 méteres lövését. Messi készítette elő.

10. perc Muniain beadása Lenglet-ről Alba kezére pattan, de nem jár érte büntető. A VAR szerint sem.

A stadionban most emlékeznek meg a nemrégiben autóbalesetben elhunyt 23 éves futballistáról, Aitor Gandiagáról, a Bilbao neveléséről. Már a Guernicában játszott.

7. perc Messi beadását Griezmann lekészíti finoman Destnek, aki jobbal hétről kapura lő, de jobbra vetődve kiüti a labdát Simón!

6. perc Capa passzát Muniain Berchiche elé teszi, aki ballal nem sokkal lő a jobb alsó mellé az ötös bal sarka elől. Oldalháló!

Williams sorozatban a 175. La Liga-meccsén játszik ma, 207 a csúcs.

3. PERC GÓLLAL! García passzát INAKI WILLIAMS beviszi a 16-oson belülre, kicselezi Lenglet-t, kissé balról jobbal, 14-ről a bal alsóba lő, mielőtt odaérne Araújo. Ter Stegen vetődött, bele is ért, de bent a labda: 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta sárgában.

Az Athletic Bilbao legutóbb 2017 őszén kapott ki a katalán sztárcsapattól. A három évvel korábbi bajnokit követően 2019-ben először remizett az esélyesebbnek számító Barcával, majd megverte őt, ahogy legutóbbi kupacsatájuk alkalmával is. A Barcelona bár gondokkal küzd, mégis jó előjelekkel látogat el egyik mumusához. A december eleji, cádizi veresége óta nem talált legyőzőre, így hat meccses (4–2-0) veretlenségi sorozatot épített fel. Ráadásul előző két vendégfellépésén hat pont szerzett. Athletic Bilbao–Barcelona 2017–2018: 0–2, 0–2, 2018–2019: 1–1, 0–0, 2019–2020: 1–0, 0–1, (kupa, negyeddöntő): 1–1 Mérleg: 4–4–8.

Az új szakvezetőnek nem lesz könnyű dolga, sőt, azonnal bedobják a mély vízbe. Szerdán a Barcelonát fogadja a csapat, majd három nappal később a listavezető Atlético Madridhoz utazik. Kisebbfajta csoda lenne, ha ezen a két találkozón hat pontot szerezne a Bilbao, sőt, az sem lenne meglepő, ha mindkét meccset elveszítené.

A Bilbao játékának elemzése is gondot okozhat a (megfogyatkozott) szakmai stábnak, hiszen ellenfele a szombati, Elche felett aratott 1–0-s győzelme ellenére vasárnap edzőt váltott: Gaizka Garitano helyét a Valencia és a Villarreal egykori szakvezetője, Marcelino García Toral vette át. Kérdés, az új mester milyen hadrendben küldi pályára a csapatot. Elképzelhető, hogy az évek óta alkalmazott 4–2–3–1-es hadrendet az általa előnyben részesített 4–4–2-es felállásra cseréli. Valami meglepetéssel ki kell rukkolnia az 55 éves edzőnek, hiszen a Barca ellen felettébb visszafogott az eredménysora: 21 mérkőzésből csak egyszer nyert az általa irányított együttes.

Egy kis örökmérleg: 208 találkozó, 70 bilbaói és 104 barcelonai sikerrel, 288, ill. 383 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Peru Nolaskoain és Yeray Álvarez sérült, a vendégektől Sergi Roberto, Gerard Piqué, Philippe Coutinho és Ansu Fati maródi.

Garitano 2017 júliusa óta dolgozott a klubnál, amelynél előbb az utánpótlásban tevékenykedett, majd 2018. december 5-től az első csapatért felelt. Irányításával a gárda 89 mérkőzést vívott, és az előző idényben – a Real Sociedad mellett – bejutott a spanyol Király-kupa döntőjébe, amelyet tavaly májusban a járvány miatt nem tudtak megrendezni, így az idén, április 4-én kerül rá sor.

A baszk együttes a legutóbbi hét meccséből csupán egyet nyert meg, és jelenleg kilencedik a tabellán.

A Villarreal és a Valencia korábbi trénere 2022-ig kötelezte el magát.

„Marcelino 416 meccsével óriási tapasztalattal rendelkezik: 320-szor a La Ligában, 54-szer a Spanyol Kupában, 42-szer pedig az európai porondon irányította csapatait. Legutóbb a Valenciánál dolgozott, amellyel 2019-ben megnyerte a Király-kupát” – írta közleményében az Athletic.

(Fotó: AFP)

Marcelino García Toralt nevezték ki az Athletic Bilbao labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjára, miután a klub irányítói vasárnap este – az Elche elleni 1-0-s hazai siker ellenére – menesztették Gaizka Garitanót.

Alená 2016 novemberében mutatkozott be a Barcelona első csapatában, azóta összesen 44 tétmérkőzésen lépett pályára a felnőttek között – a mostani idényben csak három BL-meccsen és két bajnokin jutott szóhoz –, és 2020-ban fél évig a Betisnél szerepelt kölcsönben.

A 23. életévét tegnap (kedden) betöltő középpályás a rendszeres játéklehetőség reményében igazolt a La Ligában jelenleg 16. helyezett madridi klubhoz, amely átvállalta a teljes fizetését, de nem kapott opciós jogot a végleges megvásárlására.

A Getafe az idény végéig kölcsönvette Carles Alenát az FC Barcelonától – adta hírül a két spanyol élvonalbeli futballklub a hivatalos honlapján.

A keddi tesztelés minden futballista esetében negatív eredményt hozott, így este újra edzenek Lionel Messiék, valamint megtartják a délelőttről elhalasztott sajtótájékoztatót is.

A Barcelona a hivatalos honlapján jelezte, hogy a szakmai stáb két tagjának pozitív lett a koronavírustesztje, ezért elmaradt a csapat kedd délelőtti edzése, valamint elhalasztották az ezt követő sajtótájékoztatót.

A Barcelona honlapja Messi rekordjaival kapcsolatban emlékeztet, hogy az argentint csak Xavi előzi meg, aki 1998 és 2015 között a bajnokságban 505, míg tétmérkőzéseken 767 alkalommal játszott a klub színeiben.

Messi a 17. idényét kezdte meg a Barca felnőttcsapatában; a 10-szeres bajnoki aranyérmes az 500 La Liga-mérkőzésén 451 gólt szerzett és adott 185 gólpasszt. Amikor pályára lépett a spanyol bajnokságban, a katalánok 369 alkalommal nyertek, ami csaknem 74 százalékos mutató.

Messin kívül csak tíz játékos érte el a La Ligában az 500-as határt. Az élen 622 bajnokival Andoni Zubizarreta áll, aki 1980-tól 1998-ig tartó karrierje során nyolc évig védte a Barca kapuját. A listáról az argentin mellett Joaquín Sánchez (565, Real Betis), Sergio Ramos (506, Real Madrid) és Raúl García (500, Athletic Bilbao) jelenleg is aktív játékos, míg egyetlen klubban a Real Madrid legendája, Raúl lépett legtöbbször pályára (550).

Mint beszámoltunk róla, a 33 éves argentin sztár gólpasszal vette ki részét a sereghajtó Huesca felett aratott 1–0-s győzelemből, amelynek kapcsán Ronald Koeman, a katalánok szakvezetője megjegyezte: Messi nagyszerű gólpasszt adott, csapata pedig remek gólt szerzett.

Lionel Messi újabb mérföldkövekhez érkezett klubkarrierje során: vasárnap az 500. bajnoki mérkőzésén, illetve a 750. tétmérkőzésén lépett pályára a Barcelona labdarúgójaként.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BILBAO–BARCELONA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!