Meglepetés a Király-kupában, hazai pályán esett ki a Real Madrid!

H. D.H. D.
2020.02.06. 18:50
A Real Sociedad a Bernabéuban ejtette ki a Real Madridot (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó Király-kupa negyeddöntőjében a Real Sociedad nagy meglepetésre 4–3-ra nyert a Real Madrid otthonában, így bejutott a sorozat legjobb négy csapata közé.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

REAL MADRID–REAL SOCIEDAD 3–4 (0–1)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion. Vezette: Antonio Mateu Lahoz
Real Madrid: Areola – Nacho, Éder Militao, Sergio Ramos, Marcelo – F. Valverde (Rodrygo, 76.), Kroos, James Rodríguez (Modric, a szünetben) – B. Díaz (Jovics, 76.), Benzema, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Zinédine Zidane
Real Sociedad: Remiro – Gorosabel, Elustondo, Le Normand, Monreal – Zubeldia – Januzaj (Barrenetxea, a szünetben), Ödegaard (A. Guevara, 65.), Merino, Oyarzabal – Isak (Munoz, 70.). Vezetőedző: Imanol Alguacil
Gólszerző: Marcelo (59.), Rodrygo (81.), Nacho (93.), ill. Ödegaard (22.), Isak (54., 56.), Merino (69.)
Kiállítva: Gorosabel (95.)

Az utóbbi időben remek formát mutató Real Madrid magabiztosan várhatta a Real Sociedad elleni Király-kupa-negyeddöntőt. Ráadásul a baszk csapat elveszítette a legutóbbi két idegenbeli bajnoki mérkőzését, így egyértelműen Zinédine Zidane La Liga-éllovas együttese volt a kupapárharc esélyese.

A Santiago Bernabéu Stadionban meglehetősen eseménytelenül kezdődött a mérkőzés, kisebb fölényben játszottak a hazaiak, ennek ellenére a vendégek a Real Madrid kölcsönjátékosának, Martin Ödegaardnak a góljával szereztek vezetést a 22. percben. Alexander Isak távoli lövése után középre pattant ki Alphonse Areoláról a labda, amelyet a norvég középpályás 16 méterről, futtában lőtt kapura. A labda Éder Militao lábán kicsit megpattant, majd Areola lába között utat talált a kapuba. 0–1

Az első félidő hajrájában James Rodríguez, Fede Valverde és Marcelo is egyenlíthetett volna, Álex Remiro azonban egymás után mutatta be a védéseket a vendégcsapat kapujában. A fordulás után szinte azonnal újabb gólt szerzett a Real Sociedad, ezt azonban rövid videózás után les miatt – jogosan – érvénytelenítette Antonio Mateu Lahoz. Öt perccel később azonban már érvényes gólnak örülhettek a baszk csapat szurkolói, bal oldali beadás után Alexander Isak félfordulatból, ballal a kapu jobb oldalába bombázott (0–2). Sőt, a svéd csatár itt nem állt le, két perccel később a Nachóról elé pattanó labdát jobbal a bal felső sarokba küldte. 0–3

Az 59. percben szépített a Real Madrid, Brahim Díaz passza után Marcelo éles szögből lőtt, a labda pedig a kapust és a rövid oldali kapufát is érintve a kapuban kötött ki (1–3). Ettől nem esett össze a Sociedad, amely tíz perccel később visszaállította a háromgólos előnyét: Isak jobb oldali lapos beadása után Mikel Merino jobbal a jobb alsó sarokba passzolt. 1–4

Újabb tíz perccel később úgy tűnt, ismét szépítettek a hazaiak, ám Vinícius Júnior fejese után Remiro hiába ügyetlenkedte a kapuba a labdát, les miatt érvénytelenítették a gólt. Két perccel később viszont megszerezték a második góljukat a hazaiak, Vinícius Júnior lapos beadása után az öt perccel korábban pályára lépő Rodrygo lőtte a kapuba a labdát. 2–4

A rengeteg közjáték miatt hatperces hosszabbítás következett, a 93. percben pedig Karim Benzema beadása után Nacho a jobb alsó sarokba fejelt. Az utolsó percekben Andoni Gorosabel megkapta a második sárga lapját, ezt az emberelőnyt azonban már nem tudta kihasználni a hazai együttes, a Real Sociedad meglepetésre 4–3-ra nyert, így a Real Madrid kiesett a Király-kupából!

A Real Madrid 21 meccs után szenvedett ismét vereséget, míg a Real Sociedad 2014 után szerepelhet ismét a Király-kupa elődöntőjében.

KORÁBBAN
Szerdán játszották
Mirandés (II.)–Villarreal 4–2(Aias 17., Merquelanz 45+3. – 11-esből, Onaindia 58., An. Sánchez 93., ill. Ontiveros 32., Cazorla 56. – 11-esből)
Kedden játszották

Granada–Valencia 2–1(Soldado 3., 94. – a másodikat 11-esből, ill. Rodrigo 40.)
KÉSŐBB

21.00:Athletic Bilbao–Barcelona (Tv:Sport2)– élőben az NSO-n!

Az elődöntőben az első mérkőzéseket február 11-én és 12-én, a visszavágókat március 3-án és 4-én rendezik meg.

MÁSODIK FÉLIDŐ

98. perc: Véget ért a mérkőzés, 4–3-ra nyert a Real Sociedad, így a Real Madrid kiesett a Király-kupából!

97. perc: HELYZET! Marcelo beadása után Sergio Ramos csúsztatta Remiro kezébe a labdát.

96. perc: Egy jobb oldali beadás után Remiro húzta le a labdát.

95. perc: PIROS LAP! Andoni Gorosabel rántotta le a szélen Vinícius Júniort, ezért megkapta a második sárgáját, és az ezzel járó piros lapot is.

94 perc: Vinícius Júnior kapott sárga lapot.

93. perc: GÓÓÓL! MÁR CSAK EGY VAN KÖZTE! Modric jobb oldali szöglete után óriási kavarodás volt a tizenhatoson belül, majd Remiro mutatott be egy védést. A kipattanó után Benzema emelte vissza a labdát, amelyet Nacho fejelt a jobb alsó sarokba. Megint videóztak, de érvényes a gól. 3–4

90. perc: Hat perc lesz a ráadás.

90. perc: Modric lövése után Le Normand maradt a földön.

86. perc: Andoni Gorosabel csúnyán rácsúszott Vinícius Júnior lábára, újabb sárga lap villant.

85. perc: Ramos kiszorított helyzetből a kapu fölé fejelte a labdát.

81. perc: GÓÓÓL! EZ MÁR ÉRVÉNYES! Vinícius Júnior húzott el a bal szélen, laos beadása után pedig Rodrygo öt méterről a kapuba rúgta a labdát. Ezt is megvideózták, de ezt most megadták a játékvezetők. 2–4

79. perc: MICSODA POTYA, DE NINCS GÓL! Nacho felívelése után Vinícius Júnior közelről fejelt, a nem túl erős kísérlete után Remiro a kapuba ügyetlenkedte a labdát. Hiába örültek a hazaiak, a videobírózás után les miatt érvénytelenítették a találatot.

77. perc: Éder Militao sárgult be, Barrenetxeát állította meg szabálytalanul.

76. perc: Kettőt cserélt a Real Madird, Valverde és Brahim Díaz hagyra el a pályát, helyükre Rodrygo és Jovics állt be.

74. perc: Vinícius Júniur harcolt ki egy szögletet. Kicsiben elvégezték, majd Valverde távoli lövése után Remiro védett.

70. perc: Cseréltek a vendégek, a duplázó, továbbá egy gólpasszt is kiosztó Isak helyére Aihen Munoz állt be.

69. perc: GÓÓÓL! OTT A NEGYEDIK SOCIEDAD-TALÁLAT! Isak jobb oldali lapos beadása után Mikel Merino nyolc méterről, jobbal a jobb alsó sarokba passzolta a labdát. 1–4

66. perc:Igor Zubeldia tarolta le Vinícius Júniort, villant is a sárga lap.

65. perc: Cseréltek a vendégek, Ödegaard helyére Ander Guevara állt be.

64. perc: Majdnem! Vinícius Júnior egy remek cselsorozat végén éles szögből lőtt, a labda pedig éppen csak elsuhant a bal felső sarok előtt.

59. perc: GÓÓÓL! MÁRIS SZÉPÍTETT A REAL MADRID! Brahim Díaz passza után Marcelo kissé balról, hét méterről ballal lőtt, a labda pedig a kapust és a rövid oldali kapufát is érintve a kapuban kötött ki. Ebben alaposan benne volt Remiro, aki rosszul zárta a rövid oldalt. 1–3

56. perc: GÓÓÓL! ELKÉPESZTŐ, EZ IS BENT VAN! Oyarzabal kiugratási kísérlete után Nachóról Alexander Isak elé pattant a labda, ő pedig egy átvétel után jobbal kilőtte a bal felső sarkot. 0–3

54. perc: GÓÓÓL! OTT A MÁSODIK! Ez már érvényes! A bal szélen Barrenetxea remek cselt csinált Nacho mellett, majd az alapvonal közeléből beadta a labdát, amelyet Alexander Isak félfordulatból, ballal a kapu jobb oldalába bombázott. 0–2

53. perc: Benzema sarkazása után Marcelót szerelték becsúszva.

49. perc: Hiába szerzett újabb gólt a Real Sociedad, Isak lesről adta a gólpasszt, így a videobíró segítségével gyorsan érvénytelenítették a találatot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A vendégek is változtattak, Januzaj helyén Ander Barrenetxea folytatja.

A második félidőre cserélt a Real Madrid, James Rodríguez nem jött ki a folytatásra, helyére Luka Modric érkezett.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Kroos lövése veszélytelen volt, ezzel véget is ért az első félidő.

45. perc: Egy perc a ráadás.

45. perc: Lehetőség! Egy Sociedad-kontra végén Isak nagy helyzetben a kapu mellé lőtte a labdát.

44. perc: Isak egy csel után ballal lőtt 16 méterről, jóval a kapu fölé.

43. perc: Marcelo elé pattan szerencsés körülmények között a labda, amelyet kapásból, estében kapura is küldött, Remiroról viszont ki sem pattant a labda.

39. perc: Sergio Ramos fejelte a kapufára a labdát, a játékvezető szerint lesről. A lassítások alapján közel sem biztos, hogy igaza van Lahoznak.

38. perc: Újabb védés! Vinícius tört be a tizenhatoson belülre, a passza nem volt jó, majd érkezett egy lövés Valverdétől, Remiro azonban szögletre nyomta a léc alá tartó labdát.

36. perc: Védés! Egy lecsorgó labdát James Rodríguez ballal, 18 méterről a kapura küldött, Remiro azonban a jobb alsó sarok elől elütötte.

32. perc: Isak éles szögből, a becsúszó Ramos mellett az égbe lőtte a labdát.

30. perc: Ödegaard terült el a földön, Marcelóval rúgott össze. Ápolni nem kellett, de kicsit még sántít.

26. perc: Benzema került helyzetbe, de lövésig végül nem jutott.

22. perc: GÓÓÓL! VEZETÉST SZERZETT A REAL SOCIEDAD! Isak távoli lövése után középre pattan ki Areoláról a labda, amelyet Martin Ödegaard bal belsővel, 16 méterről, futtából lőtt kapura. A labda Militao lábán egy kicsit megpattant, majd Areola lábai között talált utat a kapuba. 0–1

20. perc: Ígéretes helyzetből végezhetett el szabadrúgást a Real Madrid, James Rodríguez azonban a kapu fölé csavarta a labdát.

20. perc: Robin Le Normand is besárgult.

A játékvezető Imanol Alguacilnak, a vendégek vezetőedzőjének tartott rövid eligazítást.

17. perc: A jobb oldali szöglet után Isak elé pattant a labda, lövését azonban blokkolták.

16. perc: Isak kiugratása után Januzaj lőtt, de az utolsó pillanatban egy védő a labda útjába vetődött.

12. perc: Martin Ödegaard kapott sárga lapot.

11. perc: Kroos sarokrúgása után nem alakult ki lehetőség.

10. perc: Lehetőség! Benzema került helyzetbe, kiszorított helyzetből leadott lövése után viszont védett a kapus.

8. perc: Újabb les, ezúttal Vinícius Junior kapta rossz ütemben a labdát.

8. perc: James Rodríguezt állították meg lesen.

5. perc: Areola ütötte el a labdát a tizenhatoson belülről.

4. perc: James Rodríguez próbálkozott egy lövéssel, de blokkolták a kísérletét.

A hazaik tiszta fehér, a vendégek zöld szerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Real Madrid–Real Sociedad mérkőzés a spanyol labdarúgó Király-kupa negyeddöntőjében. Tartsanak velünk!