Egy büntető itt, egy ott, legyőzte a Villarreal a Real Madridot

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2023.01.07. 16:06
Gyors gólváltást követően Gerard Moreno (balra) találatával ismét előnybe kerültek a hazaiak, amit meg is tudtak tartani (Fotó: Getty Images)
A spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójának szombati játéknapján a Villarreal 2–1-re legyőzte a Real Madridot és feljött a tabella ötödik helyére.

SPANYOL LA LIGA
16. FORDULÓ
Villarreal–Real Madrid 2–1 (0–0)
Villarreal,
Estádio de la Cerámica. Vezeti: César Soto Grado
Villarreal: Reina – Foyth, Albiol, Pau Torres, A. Moreno (Pedraza, 72.) – Coquelin (Trigueros, 89.), Parejo, Baena – Chukwueze, Gerard Moreno (Danjuma, 89.), Pino (Morales, 80.)
Vezetőedző: Quique Setién
Real Madrid: Courtois – Militao, Rüdiger, Alaba, F. Mendy (L. Vázquez, 64.) – Kroos, Tchouaméni (Rodrygo, 64.), Modric (Camavinga, 70.) – Valverde (Asensio, 82.), Benzema, Vinícius Júnior
Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Pino (47.), Gerard Moreno (63. – 11-esből), ill. Benzema (60. – 11-esből)

20. Elche1641210–34–244

Még pályára sem léptek a csapatok, egy szempontból máris történelmivé vált a találkozó, ugyanis az Opta szerint a XXI. században (egyúttal amióta az Opta adatokkal rendelkezik) ez volt az első spanyol bajnoki mérkőzés, amelyen a Real Madrid kezdőcsapatában nem kapott helyet spanyol játékos.

Pontatlanul, kevésbé koncentráltan kezdték a meccset a vendégek, a Villarreal jóval aktívabb volt az első percekben, Francis Coquelin sarkazásával pedig a vezetést is megszerezhette volna, de a labda a bal kapufáról kipattant. A félidő közepén már a Real Madridnak is voltak helyzetei, Karim Benzema és Éder Militao is próbálkozott lövéssel, ám a hazaiak Yeremy Pino és Álex Baena révén többször veszélyeztettek. A blancók legnagyobb helyzete a 40. percben alakult ki, Benzema passzolt Vinícius Júniornak, akinek a közeli lövését Pepe Reina védte hatalmas bravúrral.

A második játékrész második percében előnybe kerültek a hazaiak, egy eladott labdát követően Pino talált a Real kapujába (1–0). Nem tartott sokáig a vezetés, Juan Foyth kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, ami miatt a játékvezető büntetőt ítélt. Benzema lába nem remegett meg és egyenlíteni tudott (1–1).Nem sok időre lélegezhettek fel a vendégek, három perccel később a „sárga tengeralattjáró” is tizenegyeshez jutott: Foyth rúgta rá a labdát David Alaba kezére a büntetőterületen belül, César Soto Grado pedig azonnal a tizenegyespontra mutatott. Gerard Moreno állt a labda mögé, Thibaut Courtois-t elküldte a rossz irányba, majd a kapuba gurított(2–1).

Hiába nyomott a második hazai gól után a Real, nem jött össze az egyenlítés, sőt, Arnaut Danjumának több helyzete is volt a hajrában. Az utolsó percben üres kapura is lőhetett, miután a vendégek belga kapusa feljött egy szögletre, de a holland ezt kihagyta, így maradt a 2–1.

90+8. perc: ITT A VÉGE! A Villarreal legyőzi hazai pályán a címvédőt és feljön a tabella ötödik helyére.

90+8. perc: Courtois is feljött az utolsó szöglethez, de nem talált be a Real, Danjuma pedig meg is léphetett, de kihagyta a hatalmas helyzetet az üres kapura.

90+7. perc: Camavinga is besárgul.

90+7. perc: Danjuma verte meg Vázquezt a bal oldalon és lőtt is, de Courtois hárítani tudott.

90+5. perc: Reinának is felmutatja a játékvezető a sárgát.

90+4. perc: Kroos ugratta ki Vázquezt, aki középre tudta kotorni a labdát, de Benzemának nem sikerült gólra váltani a helyzetet.

90+3. perc: Baena kap sárgát.

90. perc: Itt leszünk még egy darabig, hét perc a ráadás.

89. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Danjuma váltja Gerard Morenót, míg Trigueros a pályán Coquelin helyén.

88. perc: A Real balszélsője egyenlíthetett volna, jól lépett ki középen, de a kapu fölé emelt, majd később kiderült, lesen is tartózkodott.

87. perc: Vinícius tekert a tizenhatos sarkáról, de a labda elszállt a kapu mellett.

82. perc: Asensio is érkezik, Valverde számára fejeződött be a meccs.

81. perc: Pedraza került helyzetbe a kontránál, de nem passzolt, pedig két társ közül is választhatott.

80. perc: Pino hagyta el a pályát, José Luis Morales érkezett a helyére.

78. perc: Reina hagyta el a kapuját rossz ütemben, Rodrygo azonban nem tudta megbüntetni, az emelése elment a kapu előtt.

76. perc: Albiol tartotta fel Viníciust, sárgát kapott érte.

73. perc: A háló tetején landolt Kroos szabadrúgása.

72. perc: Pedraza érkezik Alberto Moreno helyére.

72. perc: Viníciusszal szemben szabálytalankodnak, ígéretes helyről jöhet szabadrúgással a Real.

70. perc: Modricot váltja Camavinga.

68. perc: Militao próbálkozott távolról, de a labda a kapu felett szállt el.

64. perc: Cserék a vendég oldalon, Rodrygo váltotta Tchouaménit, Lucas Vázquez pedig Mendy helyett a pályán.

63. perc: GÓÓÓL! Gerard Moreno ismét előnyhöz juttatja a Villarrealt. A spanyol csatár elküldte Courtois-t a rossz oldalra és begurította a labdát a hálóba.

61. perc: Ismét büntető, ezúttal a másik oldalon! Alaba kezére pattant a labda, a játékvezető pedig nem habozott, a tizenegyespontra mutatott.

60. perc: GÓÓÓL! Benzema értékesíti a tizenegyest, egyenlít a Real Madrid. Pepe Reinának esélye sem volt, a rossz irányba mozdult.

58. perc: Büntetőt ítél a játékvezető! A hazai hátvéd kézfejére pattant a labda Vinícius kiugratásánál, Benzema áll a labda mögé.

57. perc: Foyth kezére pattanhatott a labda a támadás során, lehet tizenegyes lesz!

56. perc: Hát itt mi maradt ki? Tchouaméni remekül emelt Vinícius elé, aki jól tette vissza a labdát Benzemának, a francia pedig nem tudta az üres kapuba lőni azt, egy védőről pattant ki a labda.

53. perc: Egy vendég szöglet után indult meg a Villarreal, Chukwueze tört be jobbról középre, szépen lövőhelyzetbe is hozta magát, de nagyon rosszul találta el a labdát, ami így messze elkerülte a kaput.

50. perc: Majdnem itt az egyenlítés, Benzema kapott remek passzt Viníciustól, de ballal épphogy nem találta el a kaput.

47. perc: GÓÓÓL! Vezet a Villarreal!Mendy veszített labdát a saját térfelén, Parejo megjátszotta Gerard Morenót, aki Yeremy Pinónak továbbította a labdát. A fiatal spanyol szélső pedig lőtt, Courtois beleért ugyan, de Mendyről végül bepattant a labda a Real kapujába.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész!

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek!

44. perc: Yeremy Pino csapta be Militaót a bal oldalon, majd lágyan tette középre a labdát. Kroos hiába nyújtózkodott, nem érte el, Parejo pedig lőhetett, de Courtois fogta.

40. perc: Hatalmas Reina bravúr! Valverde ívelte középre a labdát jobbról, Benzema az elmozgó Viníciust játszotta meg, a brazil pedig közelről a lőtt, Reinának kellett nagyot védenie.

2005 májusa óta ez az első alkalom, hogy Pepe Reina, a Villarreal kapusa két egymást követő La Liga-meccsen is kezdőként lépett pályára.

34. perc: Labdát szerzett a Real Madrid a kezdőkörnél, Benzema és Vinícius kettő az egyben mehetettek a hazaiak kapujára, de a francia nem passzolt, Albiol pedig tanárian védekezett és egy hatalmas lehetőségtől fosztotta meg a vendégeket.

29. perc: Szinte ugyanaz a figura, mint négy perccel korábban, ismét Chukwueze indult meg a jobb oldalon, majd Baenát játszotta meg középen, aki jól tekert, de a kaput ismét sem találta el.

27. perc: Valverde szerzett labdát a felezővonalnál, egyből indította Viníciust, aki átvétel nélkül akarta Benzemát megjátszani, a francia csatár elől a védők tisztáztak.

25. perc: Chukwueze vert meg két védőt a jobb oldalon, majd Baenának tette vissza a labdát, a spanyol lőtt, de nem találta el a kaput.

23. perc: Courtois megmenti a Madridot! Egy remek átadást követően Yeremy Pino került helyzetbe, de nem tudta elhúzni a labdát a belga kapus mellett, aki hatalmas bravúrral védett.

20. perc: Micsoda helyzet maradt ki! Benzema egy remek passzal hozta helyzetbe Militaót a jobb oldalon, 10 méterre a kaputól. A brazil túl sokat várt és ellenfele kibillentette mire elvállalta a lövést.

16. perc: Pau Torres könyökölte le Militaót, villan a meccs első sárgája.

14. perc: Vinícius veszített labdát a bal oldalon, de Foyth rosszul játszotta meg, így ismét a vendégek jöhettek. Egy felpasszt követően Benzema került lövőhelyzetbe, de ballal, a tizenhatos bal széléről nem találta el a kaput.

10. perc: A Real horvát középpályása ismét megvillant, egy kötényt kiosztva juttatta el a labdát Viníciusnak, akinek a beadása azonban csak egy hazai védőt talált el.

9. perc: Modric passzolta ki jobbra a labdát, Militao próbálkozott beadással, de a labda Pepe Reina karjaiban landolt.

5. perc: Kapufa! Alberto Moreno bal oldali beadására érkezett jól Coquelin, aki egy gyönyörű, sarkazós mozdulattal tette kapura a labdát, ami a bal kapufáról pattant ki.

3. perc: Rüdiger ragadt be, Gerard Moreno ugrott ki a jobb oldalon, a középre tett labdája azonban pontatlan volt, Militao tisztázott.

1. perc: Egy madridi labdavesztés után Baena tüzelt a tizenhatoson belülről, alig harminc másodpercet kellett várni az első lövésre.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a csapatok, a Villarreal sárgában, a Real Madrid pedig talpig fehérben lép pályára.

ELŐZMÉNYEK

Legutóbb 2017 februárjában győzött a Villarreal otthonában a Real Madrid, azóta öt döntetlent játszott egymással a két csapat az Estadio de la Cerámicában. A címvédő legutóbbi sikerekor (3–2) Gareth Bale, Cristiano Ronaldo és Álvaro Morata szerzett gólt, ma már egyikőjük sincs a klubnál.

Azóta sorozatban öt döntetlent ért el riválisa otthonában a királyi gárda (2–2, 2–2, 2–2, 1–1, 0–0), valamennyi találkozó szórakoztató volt. A héten mindkét együttes továbbjutott a Spanyol Kupában, a Villarreal a Cartagenát (5–1), a Real a Cacerenót (1–0) győzte le.

Az elmúlt fordulóban a Valladolid ellen duplázó (2–0) Karim Benzema vezetésével vélhetően most nehezebb meccsük lesz a madridiaknak, mint kedden negyedosztályú ellenfelük stadionjában.

„Megszoktuk már, hogy háromnaponta játszunk, jó állapotban vannak a játékosok  – mondta a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Carlo Ancelotti, a madridiak vezetőedzője.  – Nagyszerű mérkőzésre van kilátás, a Villarreal jó futballt játszik, de nekünk csak a győzelem elfogadható.”

A két együttes a közeljövőben ismét megmérkőzik egymással, mivel a Király-kupában is összesorsolták őket a legjobb 16 között. Az egymeccses párharcra szintén a Villarreal otthonában kerül majd sor.