Benzema hajrábeli duplájának köszönhetően gyűjtötte be a három pontot a Real Madrid

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.12.30. 21:20
Benzema (labdával) sokáig eltűnt a hazai védők szorításában, de a hajrában eldöntötte a három pont sorsát (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában a Real Madrid a Valladolid otthonában lépett pályára. A sokáig kiegyenlített mérkőzést Benzema hajrábeli két góljának köszönhetően 2–0-ra nyerte a fővárosi gárda.

LA LIGA
15. FORDULÓ

REAL VALLADOLID–REAL MADRID 0–2 (0–0)
Valladolid,
Estadio José Zorilla. Vezette:José Luis Montero (spanyol)
VALLADOLID: Masip – Fresneda, J. Fernández, J. Sánchez, Escudero (L. Pérez, 60.) – Mesa (K. Pérez, 59.), Monchu (Weissman, 84.), Aguado – I. Sánchez (Plata, 55.), S. León, Plano (Kenedy, 84.). Vezetőedző: Rojo Martin
REAL MADRID: Courtois – Carvajal (L. Vázguez, 60.), Rüdiger, Alaba, F. Mendy – Valverde (Tchouaméni, 87.), Kroos, Ceballos (Camavinga, 69.) – Asensio (Rodrygo, 60.), Benzema, Vinícius Júnior (Modric, 88.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Benzema (83., 89. – az elsőt 11-esből)
Kiállítva: S. León (82.)

A két csapat elmúlt három mérkőzését egyaránt 1–0-ra tudta megnyerni a Real Madrid, amely ma is esélyesként léphetett pályára Estadio Zorillában. A Real kezdőjében ott volt a világbajnokságot kihagyó Karim Benzema, aki az első félidőben mindössze egy kapu fölé szálló lövéssel vétette észre magát. Igaz társai sem jutottak sokkal többre, hiába szorították rendre kapujuk elé a hazaiakat. Az első 45 perc legnagyobb helyzete mégis a hazaiakhoz fűződik, Aguado okos lövését követően Courtoisnak kellett nagyot védenie.

A második félidő kiegyenlített játékot hozott, az első nagyobb helyzet megint a hazaiak előtt adódott, de a 68. percben León csúsztatását követően megint Courtois bravúrja mentette meg a vendégek kapuját a góltól. A hajrára fordulva már-már úgy tűnt, hogy gól nélkül ér véget a találkozó, azonban a 81. percben egy szögletet követően a hazaiak védője Javier Sánchez kezezett a 16-oson belül, a jogosan megítélt büntetőt pedig Benzema váltott gólra. Az esetet követően elszabadultak az indulatok hazai oldalon, a hevesen reklamáló Sergio Leónt ki is állította a játékvezető. A 89. percben dőlt el végleg a mérkőzés, Camavinga passza után újra Benzema volt eredményes. 0–2

20. Elche1541110–33–234

90+9. perc: VÉGE! A Valladolid nagyot küzdött, de Benzema duplájának köszönhetően a Madrid szerezte meg a három pontot.

90+6. perc: Camavinga tört be a 16-oson belülre, majd 10 méterről kapura lőtt, de az erőtlen kísérlet nem okozott gondot Masipnak.

90. perc: Nyolc perc hosszabbítás következik.

89. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Modric ugratta ki Camavingát, aki betört a 16-oson belülre, majd Benzema elé tálalt, a francia egy igazítást követően 11 méterről, jobbal a kapu jobb oldalába lőtt. 0–2

88. perc: ... majdModric váltotta Viníciust.

87. perc: Cserélt a Madrid is, előbb Tchouaméni érkezett Valverde helyére....

84. perc: Kettőt cserélt a hazai csapat, Kenedy érkezett Plano, Weissmanpedig Monchu helyére.

83. perc: GÓÓÓÓÓL! Benzema állt a labda mögé és jobbal, a jobb alsó sarokba lőtte a labdát a balra mozduló Masip mellett. 0–1

82. perc: Leónaz esetet követően addig reklamált a tartalékjátékvezetőnél, míg a bíró ki nem állította. A szintén reklamáló Joaquín Fernández sárga lapot kapott.

81. perc: A szögletet követően a 16-oson belül Javier Sánchez kezére pattant a labda, a játékvezető kiment megnézni az esetet és büntetőt ítélt, a sértett pedig sárga lapot kapott. BÜNTETŐ!

79. perc: Benzema tologatta a labdát a 16-os előterében, majd 18 méterről, jobbal kapura lőtt, Masip szögletre ütötte a labdát.

75. perc: Egy jobb oldali szögletet követően Monchu a 16-oson kívülről lőtte kapura a labdát, Courtois védeni tudott.

69. perc: Cserélt a Madrid, Camavinga érkezett Ceballos helyére.

68. perc: Vinícuis tört be a 16-oson belülre, azonban a kilépő Masip felett a kapu fölé emelte a labdát.

68. perc: Courtois bravúr! Egy bal oldali szögletet követően León hat méterről csúsztatta a labdát a bal alsó sarok irányába, a belga óriási vetődéssel mentette meg kapuját a góltól.

67. perc: Aguado egy bal oldali szögletet egyből kapura tekert, de Courtois jól lépett vissza a kapuba és kiütötte a labdát.

60. perc: Mindkét csapat cserélt. A hazaiaknál Luis Pérez érkezett Escudero helyére, a vendégeknél Carvajal helyére Vázquez, Asensio helyére Rodrygo állt be.

59. perc: Cserélt a Valladolid, Mesa helyére Kike Pérez érkezett.

55. perc: Cserélt a hazai csapat, Plata érkezett Iván Sánchez helyére.

50. perc: Egy bal oldalról érkező beadás után Rüdiger tudott fejelni, de a német ezúttal sem találta el a kaput.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

45+1. perc: Vége az első félidőnek. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de gól nem született ezidáig.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

43. perc: Asensio vezette be balról középre a labdát, majd 18 méterről a kapu fölé lőtt.

37. perc: Ismét Aguado volt a főszereplő, most balról, 18 méterről tekerte kapura a labdát, de lövése a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

36. perc: Courtois bravúr! Iván Sánchez passza után Aguado emelte kapura a labdát 17 méterről, a kimozduló belga kapus azonban nagyot nyújtózott és kipaskolta a labdát a léc alól.

32. perc: Vinícius középre tartó lövését könnyedén fogta Masip.

Most egy hazai játékos terült ell Alaba szorításában a 16-oson belül, de büntetőt ez sem ért.

Már a sokadik gyanús esetet vizsgálták a hazaiak 16-osán belül, de a Madrid ezúttal sem kapott büntetőt.

28. perc: Monchu passza után Javier Sánchez fordult le Rüdigerről, majd 7 méterről a kapu mellé lőtt.

27. perc: Valverde passza után Kroos 18 méterről lőtte a kapu fölé a labdát.

21. perc: Iván Sánchez vezette be középre a labdát, majd 16 méterről csúnyán a kapu mellé lőtt.

17. perc: Kroos passza után Vinícius az alapvonal közeléből belsőzte kapura a labdát, majd Masip védése után Benzema lőtte a kapu fölé a labdát.

Az esetet követően egy valladolidi védő kezéhez ért a labda a 16-oson belül, de a játékvezető úgy ítélte meg, hogy vétlen kezezés történt.

10. perc: Benzema passza után Asensio 18 méteres, jobb alsóba tartó lövését védte bravúrral Masip.

8. perc: Mesa passza után León 10 méterről, sarokkal próbálta kapura tenni a labdát, de Courtois könnyedén fogta az erőtlen kísérletet.

6. perc: Asensio beadása után Rüdiger teljesen tisztán fejelhetett, de labdája keresztbe elszállt a kapu előtt.

A Valladolid szokásos lila-fehér összeállításában lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a feketében játszó madridiak indították útjára a labdát.

A tegnap elhunyt Pelé emlékére egy perces gyászszünet előzi meg a találkozót.

A mérkőzés előtt a madridiak mestere, Carlo Ancelotti hosszasan beszélt Karim Benzema visszatéréséről is. Az olasz mester gondolataitITTolvashatják.

A két csapat legutóbbi három összecsapásán mindössze három gól született, a Real mindháromszor 1–0-ra tudott nyerni.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Valladolid–Real Madrid mérkőzés, tartsanak velünk!