Barcelona: Xavi tökéletesen illik majd a csapathoz – Iniesta

Vágólapra másolva!
2021.11.06. 14:27
null
Xavi és Iniesta 4 BL-címet nyert közösen (Fotó: AFP)
Mint ismert, az FC Barcelona hivatalosan is bejelentette, hogy Xavi Hernández a klub új vezetőedzője. Korábbi csapattársa, Andrés Iniesta egy videóban mondta el a véleményét a kinevezéséről.

„Biztos vagyok benne, hogy Xavi tökéletesen illik majd a Barcelonához, nem csak azért, mert ismeri a klubot. Barcelona az otthona, és tökéletesen felkészült erre a feladatra – ez a legfontosabb. Ez nem csak arról szól, Xavi mit képvisel, hanem arról is, hogy megmutassa, edzőként is kiváló. Sok szerencsét kívánok neki, már alig várja, hogy munkába állhasson. Bízom benne, hogy minden úgy alakul majd, ahogy eltervezi” – mondta Andrés Iniesta Xavi kinevezéséről.

Xavi és Iniesta a Barcelonában és a spanyol válogatottban is egymás mellett játszott, több mint egy évtizeden át. Közösen nyertek két Eb-címet, egy vb-címet, vagy éppen négy Bajnokok Ligája-trófeát, sok egyéb más mellett.

Legfrissebb hírek

Két hét múlva térhet vissza a Camp Nouba a Barca – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
58 perce

„A meccs elejétől kezdve azt tettük, amit kértem” – Flick a Valencia kiütése után

Spanyol labdarúgás
2 órája

Csak a szokásos: a Barcelona ezúttal is alaposan kitömte a Valencia kapuját

Spanyol labdarúgás
12 órája

Nagy fölényben játszott a Betis, de nem bírt a Levantével

Spanyol labdarúgás
16 órája

La Liga: a hosszabbításban mentette döntetlenre hazai meccsét a Celta

Spanyol labdarúgás
19 órája

A Villarreal ellen szerezte meg idénybeli első sikerét az Atlético Madrid

Spanyol labdarúgás
2025.09.13. 23:01

A Real Madrid idegenben, tíz emberrel is megőrizte hibátlan mérlegét

Spanyol labdarúgás
2025.09.13. 18:13

Továbbra is veretlen az Elche, ezúttal Sevillából rabolt pontot a La Liga újonca

Spanyol labdarúgás
2025.09.12. 23:13
Ezek is érdekelhetik