Serie A: Torino-sikerrel zárult az ötödik forduló

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.09.05. 22:41
Fotó: AFP
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 5. fordulójának záró mérkőzésén a Torino 1–0-ra megverte odahaza a Leccét.

Három hazai és három vendéghelyzetet hozott az első félidő, gól csak egy esett azonban, a félidő végére felébredő hazaiaktól Nikola Vlasic volt eredményes.

Eseménytelenül telt a második félidő, Valentino Lazaro a léc fölött elzúgó 17 méteres lövése valósággal élményszámba ment. A hajrában a koszovói védő, Mërgim Vojvoda eldönthette volna végleg a mérkőzést, de közeli lövésénél hatalmasat védett a Lecce kapusa, a közel kétméteres magasságát kihasználó Wladimiro Falcone.

Nem jött a büntetés a hiba után, mert nagyon erőtlen volt az újonc támadójátéka, a csereként beállt Pablo Rodríguez, Lorenzo Colombo, a Real Madridtól, illetve a Milantól érkező csatárpáros sem remekelt.

OLASZ SERIE A
5. FORDULÓ
Torino–Lecce 1–0 (Vlasic 40.)

Korábban
Monza–Atalanta 0–2 (Höjlund 57., Marlon 65. – öngól)
Salernitana–Empoli 2–2 (Mazzocchi 39., B. Dia 61., ill. Satriano 31., Lemmers 81.)
Udinese–Roma 4–0 (Udogie 5., Samardzic 56., Pereyra 75., Lovric 82.)
Cremonese–Sassuolo 0–0
Spezia–Bologna 2–2 (Bastoni 45., Schouten 54. – öngól, ill. Arnautovic 7., 64.)
Verona–Sampdoria 2–1
(Audero 44. – öngól, Doig 45+3., ill. Caputo 40.)
Lazio–Napoli 1–2 (Zaccagni 4., ill. Kim Min Dzse 38., Kvarachelia 61.)
Milan–Internazionale 3–2
(Rafael Leao 28., 60., Giroud 54., ill. Brozovic 21., Dzeko 66.)
Fiorentina–Juventus 1–1(Kouamé 29., ill. Milik 9.)

1. Atalanta 5 4 1 9–2 +7 13