Serie A: hátrányból fordítva nyerte meg az Inter elleni derbit a Milan

2022.09.03. 20:16
Rafael Leao duplázott az Inter ellen (Fotó: Getty Images)
Drámai mérkőzésen, hátrányból fordítva nyerte meg a milánói derbit az AC Milan. Stefano Pioli csapata nem esett össze a kapott gól után, még az első félidőben egyenlített, a második játékrészben pedig hat percen belül kétszer is a kapuba talált. Az Inter szépíteni ugyan tudott, a döntetlent már nem tudta kiharcolni.

A vendégek szerezték meg a vezetést a találkozó 21. percében. Lautaro Martínez kapott egy passzt a kezdőkör környékén, védője szorításában adta tovább Joaquín Correának, aki remekül indította Marcelo Brozovicot. A Inter középpályását nem érte utol Theo Hernández, s Brozovic Mike Maignan mellett talált a kapuba(0–1).GÓL ITT!

A 28. percben Hakan Calhanoglu passzolta el a labdát, Sandro Tonali csapott le rá a térfél közepén, majd a kapu felé indult. Rafael Leaót játszotta meg a balján, aki kíméletlenül lőtte ki bal belsővel a hosszút(1–1).GÓL ITT!

Jobban kezdte a második játékrészt a Milan, saz 54. percben a vezetést is megszerezte. Olivier Giroud kapott egy passzt a tizenhatoson belül, állítgatás nélkül kapura tette, a labda pedig bepattogott a vetődő Samir Handanovic mellett(2–1). GÓL ITT!

Hat perccel később ismét a piros-feketék találtak a kapuba, Rafael Leao egy remek csel után lőtte ki a hosszút, ezúttal a jobb lábával. Az biztos, Simone Inzaghi nem fogja megdicsérni a védőit, többen nagyon rosszul helyezkedtek a portugál játékos gólja előtt(3–1). GÓL ITT!

A 66. percben Edin Dzeko Matteo Darmian beadására ért oda remek üzemben, s a kapufa segítségével szépített (3–2).GÓL ITT!

A gól után feljavult az Inter játéka, több helyzete is volt, s Maignannak bravúrokat is be kellett mutatnia, hogy otthon tartsa a három pontot a Milan.