Serie A: brutális kiütés, az Udinese négyet vágott a Romának

2022.09.04. 22:39
Tammy Abraham sem vette fel szombat este a góllövő cipőjét (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójában az Udinese 4–0-ra kiütötte az AS Romát.

Nem úgy indul a szeptember José Mourinhónak, ahogyan véget ért az augusztus – a portugál vezetőedzőt néhány napja a hónap menedzserének választották meg, miután a Roma három győzelemmel és egy döntetlennel kezdte a Serie A 2022–2023-as idényét.

Eddig csak a Juventus tudott pontot szerezni a Roma ellen, így önbizalomtól duzzadva utazhattak a fővárosiak az Udineséhez, amely egyébként szintén jó teljesítményt nyújtott az első négy fordulóban.

Az ötödik percben jött a hideg zuhany a rómaiaknak: egy jobb oldali beadásnál Rick Karsdorp mellel szerette volna hazatenni a labdát, ám rövid volt az átadása. Destiny Udogie nagyon gyorsan reagált, sikerült megelőznie a kapust, s becsúszva lőtt a léc alá. 1–0

Az első gól után sokáig nem történt semmi, de a második félidő elején újabb találatnak örvendhettek a hazaiak. Ezúttal is egy súlyos egyéni hibából kapott gólt a Roma – Lazar Samardzic nagyjából harminc méterről lőtt kapura, Rui Patríciónak simán oldalra kellett volna ütnie labdát. 2–0

A 75. percben már kétségbeesetten támadott Mourinho csapata, ám semmi sem jött össze. Sőt, egy kontra végén Roberto Pereyra fantasztikus gólt tekert ballal – ezzel végleg eldőlt az összecsapás. 3–0

Az Udinese azonban nem akart leállni, s a 24 éves középpályás, Sandi Lovric is beköszönt. Akárcsak a harmadik gólnál, most is gyors ellenakcióból talált be az Udinese. Pereyra gurított vissza a tizenhatoson belül, a szlovén játékos Rui Patríció lábai között rúgta a labdát a kapuba. 4–0

A négygólos sikernek köszönhetően az Udinese pontszámban beérte a Romát, jobb különbségével pedig meg is előzte.

A mérkőzés videós összefoglalóját IDE KATTINTVA tekinthetik meg!